Mamed Chalidow zakończył karierę MMA

Mamed Chalidow, Khalidov zakończył karierę MMAMamed Chalidow oficjalnie zakończył karierę w MMA, po drugiej z rzędu porażce z Tomaszem Narkunem (walki KSW 42 – 03 Maraca 2018 i KSW 46 – 01 Grudnia 2018).

W wywiadzie po walce, Mamed ściągnął rękawicę, położył na podłodze oktagonu i oznajmił, że jego kariera dobiegła końca. Postanowił przed walką, że jeżeli przegra, to będzie jego ostatnia walka.

Mamed Khalidov ma 38 lat, jego bilans w MMA to 34 wygranych w tym 13 przez K.O, 6 porażek oraz 2 remisy.

Osiągnięcia MMA Mameda:

Full Contact Prestiqe: 2006 i 2007 – międzynarodowy mistrz Polski w kategorii 85 i 90 kilogramów

KSW: (2009 – 2011) – mistrz KSW w wadze półciężkiej 95 kg oraz (2015 – 2018) – mistrz KSW w wadze średniej 84 kg

The best of Mamed Khalidov !

Mamed Khalidov zakończył karierę MMA

Włodarze KSW nie ukrywają zdziwienia po decyzji Mameda, mają nadzieję, że mistrz przeanalizuje na chłodno całą sytuację i postanowi wrócić do oktagonu. Mamed w jednym z wywiadów twierdzi że „ma problem z głową”, nie chcę robić z siebie pajaca, to nie jestem ja, to nie jest moja praca, wspomina w rozmowie z mma.pl

Mamed Chalidow po dwóch przegranych walkach pod rząd stwierdził, że przyszedł już na niego czas i ogłasza zakończenie kariery. Podkreśla, że decyzja nie została podjęta pod wpływem impulsu, co niszczy nadzieję włodarzy KSW, że mistrz ochłonie i zmieni decyzję …

Wywiad Mameda po walce KSW 46 !

Załamany Mamed po walce z Narkunem, zakończył karierę …

Mamed, Polskie obywatelstwo zdobył w 2010 roku, Khalidov to legenda Polskiego MMA, jego wkład w rozwój oraz popularyzację tego sportu jest nieoceniony. 

Cała redakcja dziękuję za wspaniałe walki Polakowi pochodzenia Czeczeńskiego, życzymy wszystkiego dobrego na nowej życiowej drodze.

Swoją drogą, ciekawe czym Mamed zajmie się na sportowej emeryturze, myślę, że propozycji nie będzie brakować…

Jak sądzicie, czy Mamed powinien stoczyć pożegnalną walkę ?

Redaktor Pakernia24: Walczak Sebastian

Ocena: 5/5 | Głosów: 4

Dodaj komentarz