Ławeczka do ćwiczeń – jaka wybrać?

ławeczka do ćwiczeńW każdym dobrym sklepie sportowym jest bardzo duży wybór ławeczek treningowych. Z pozoru niczym się od siebie nie różnią, ale ci, co się interesują zakupem lub używają już tego typu sprzętu wiedzą, ze jest to bardzo błędne myślenie.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Wybierając ławeczkę do swoje domowej siłowni warto zaznajomić się z kilkoma ważnymi kwestiami, które powinny ułatwić podjęcie decyzji zakupowej. Nie jest to urządzenie mocno skomplikowane, a można nawet rzec,  że banalnie proste w budowie i użytkowaniu, ale efekty ćwiczeń są naprawdę mocno zadowalające. Idąc do sklepu stacjonarnego, czy korzystając z oferty internetowej, np. takiej, trzeba mieć chociaż niewielkie rozeznanie o wybieranym sprzęcie. Ławeczki mogą mieć różną wielkość oraz funkcje, dzięki którym można ustawiać tak, jak się chce, dopasowując idealnie do swoich potrzeb treningowych. Bardzo ważne jest także to, aby miały szeroki zakres regulacji, aby można było wybrać odpowiedni kąt pochylenia deski.

Rodzaje ławeczek

Decydując się na rzeźbienie przede wszystkim mięśni brzucha, należy rozejrzeć się za ławeczka skośną, która jest do tego przeznaczona. Jej podstawa oparta jest o podłogę, a  wygląd jest bardzo ascetyczny. Można wykonywać za jej pomocą także różne proste ćwiczenia, dlatego mogą używać jej mniej zaawansowani.

Z kolei, gdy ktoś chce trenować „wyciskanie” i rozwijać mięśnie rąk, powinien zaopatrzyć się w ławeczkę poziomą. Zazwyczaj są one też zaopatrzone w uchwyty na nogi, dzięki którym można także trenować dolne partie ciała. Najbardziej zaawansowane przyrządy mają wiele różnych funkcji, dlatego za ich pomocą można rzeźbić ciało wedle uznania.  

Inna ławeczka to ta, chyba najczęściej kupowana, czyli skośna, umożliwia wykonywanie ćwiczeń  rozwijających mięśnie grzbietu i brzucha. Można ją regulować wedle uznania. Niektóre z nich można złożyć, inne nie, dlatego warto się dowiedzieć przy zakupie, czy ta funkcją jest dostępna w danym produkcie. Nie każdy jednak szuka ławeczek składanych, ale ci, co mają w domu mało miejsca, lub nie lubią eksponować sportowego sprzętu w pokoju, cenią sobie taką możliwość.

Dodatkowe elementy ławeczek treningowych

Wiele modeli ławeczek wyposażonych jest w ciekawy osprzęt, który można również skompletować. Wśród nich znajduje się m.in. popularny modlitewnik, czyli pulpit do ćwiczeń mięśni ramion oraz miejsce na umieszczenie hantli, aby zawsze były w pobliżu ławeczki. Bardzo ciekawym rozwiązaniem są także wielofunkcyjne linki, dzięki którym można wykonywać ćwiczenia na różne partie ciała.

Ocena: 5/5 | Głosów: 6

Dodaj komentarz