Nie żyje David Prowse, grał Dartha Vadera, był kulturystą!

david prowse kulturysta darth vader nie żyje

Zmarł David Prowse, grał Dartha Vadera w filmie Gwiezdne Wojny, trenował kulturystykę oraz podnoszenie ciężarów, miał 85 lat. Aktor najbardziej znany z charakterystycznej roli Dartha Vadera w pierwszej trylogii Gwiezdnych Wojen. David miał 198 centymetrów wzrostu co dodatkowo dodało grozy postaci, która pozostanie na zawsze w sercach fanów GW.

David Prowse był również znakomitym sztangistą, zdobył trzykrotnie mistrzostwo Wielkiej Brytanii , startował jako kulturysta m.in. w zawodach NABBA Mr. Universe! Jego znakomite osiągnięcia sportowe poszły na boczny tor, kiedy został gwiazdą kina jako Darth Vader!

Przesuń strzałką w bok i zobacz więcej zdjęć

David brał udział w kastingu do roli „Supermana” w 1978 roku, jednak filmowcy nie zdecydowali się na Davida, wybrali Christophera Reeve’a. David został jednak zatrudniony do obsady filmu Supermana, jako trener Reeve’a, przygotowując go fizycznie do roli superbohatera.

Wiele gwiazd sportów sylwetkowych oraz kina ubolewa nad śmiercią Davida Prowse:

„Aktor Darth Veda, David Prowse i były kulturysta najlepiej znany z roli Dartha Vadera w filmach Gwiezdnych Wojen, zmarł” – Lee Priest

„Urodzony w Bristolu w 1935 roku Prowse był wychowywany przez matkę i nigdy nie znał swojego ojca. 
Już jako nastolatek rozwinął pasję do kulturystyki i treningu siłowego i brał udział w zawodach NABBA Mr Universe, gdzie zaprzyjaźnił się z Arnoldem Schwarzeneggerem i Lou Ferrigno. 
Zniszczył też książki telefoniczne pod pseudonimem Kuba Rozpruwacz.
Trzykrotnie zdobył mistrzostwo Wielkiej Brytanii w podnoszeniu ciężarów w wadze ciężkiej i został wybrany do reprezentowania Anglii na Igrzyskach Wspólnoty Brytyjskiej 1962 w Perth w Australii.
Historyczna postać brytyjska zostanie zapamiętana z powodu wielu sukcesów zarówno na ekranie, jak i poza nim ”.

Redakcja Pakernia24 składa szczere kondolencje rodzinie i przyjaciołom zmarłego Davida Prowse, spoczywaj w pokoju, na zawsze pozostaniesz w naszych głowach i sercach.

Redaktor Pakernia24: Walczak Sebastian Rasper

Ocena: 5/5 | Głosów: 1

Dodaj komentarz