Książki o kulturystyce i siłowni – 7 propozycji dla moli książkowych

książki o kulturystyce i siłowniWielu z was pyta co jakiś czas o jakieś dobre książki o kulturystyce i siłowni , postanowiliśmy wyjść na przeciw i stworzyć 7 ciekawych propozycji, książek o tematyce kulturystyka i siłownia.

Książka to również dobry prezent na urodziny, święta czy inna okazję. Dla kogoś, kto interesuje się sportami siłowymi, możesz być pewien, że taki prezent, będzie zawsze mile widziany.

W naszym TOP 7 staraliśmy się zadbać o różnorodność, aby każda osoba, która szuka ciekawej lektury na długie zimowe wieczory, znalazła coś dla Siebie. Osobiście lubię poczytać przed lub po treningu, aby nakręcić się pozytywnie do działania : )

Książki, są źródłem motywacji, inspiracji oraz ogromnej wiedzy i doświadczenia, która jest nieoceniona.

Przejdźmy więc do konkretów, oto lista 7 najciekawszych, według mnie, książek o kulturystyce i siłowni.

TOP7 – Książki kulturystyka i siłownia

1) Pamięć absolutna – Arnold Schwarzenegger

Arnold Schwarzenegger pamięć absolutna książka kulturystyka

„Nieprawdopodobnie prawdziwa historia mojego życia” – Arnold Schwarzenegger.

Ta książka, bez wątpienia jest pozycją obowiązkową do czytania, książka ma aż 672 strony, które pochłaniają bez reszty, nawet nie będziesz wiedział, kiedy ją skończyłeś …

Autobiografia Arnolda Schwarzeneggera, ukazuje szczerą i niesamowitą drogę (kulturysty, aktora, biznesmena, polityka), jego niesamowita zaciętość w dążeniu do swojej wizji oraz celów, przerosła oczekiwania !

Rady Arnolda, dzięki którym dowiesz się jak kierować swoim życiem, aby osiągnąć sukces w tym co robisz, są warte każdych pieniędzy : ) POLECAM x 100 !

 

2) Arnold Edukacja Kulturysty

książka arnold schwarzenegger edukacja kulturysty

Książka ma 264 strony, posiada dwa oblicza, w pierwszym dowiadujemy się o poczynaniach Arnolda od dzieciństwa, po salę treningową i scenę kulturystyczną. 

Drugie oblicze to doświadczenia Arnolda na temat treningu, znajdziesz też plany treningowe, dostosowane do stopnia zaawansowania: amator, średnio zaawansowany oraz pro. 180 czarno białych zdjęć, świetnie oddaje klimat oldschoolowej kulturystyce.

 

3) Nie ma lipy – Robert Burneika

książka siłownia - nie ma lipy robert burneika

Książka zawiera 200 stron, jest źródłem doskonałej kulturystycznej motywacji. Burneika wspomina, że trzeba marzyć, lecz tak bez ograniczeń, w taki sposób, że kiedy opowiesz o swoich planach swojej rodzinie i przyjaciołom, powiedzą, że jesteś szalony !

Tak właśnie było z Hardkorowym Koksem, Robert jest aktualnie kulturystą, celebrytą, przedsiębiorcą, zawodnikiem KSW. Zarabia kupę kasy i jest znany w całej Polsce. Jego styl bycia oraz wypowiedzi, stał się kultowy.

Powiedzenia, nie ma lipy, małe kanapeczki, stejki (to jedne z ulubionych słów Litwina). Ta autobiografia pokazuje, że ograniczenia istnieją jedynie w naszej głowie, upór, konsekwencja i determinacja jest kluczem naszej drogi na sam szczyt.

4) Kulturystyka dla każdego – Kruszewski, Demeilles

książka kulturysytka dla każdego kruszewski i demeilles

Książka zawiera 192 strony, autorami są Lucien Demeilles oraz Marek Kruszewski, wydawnictwo Siedmioróg. 

Książka znajdzie swoich odbiorców wśród amatorów, trenerów, sportowców oraz wyczynowców. Znajdziesz w niej metody budowania masy mięśniowej, optymalizację diety, organizacji treningów oraz grafiki ukazujące 176 ćwiczeń.

 

5) Bigger, Leaner, Stronger – Umięśniony, Szczupły, Silny

ksiązka kulturystyka i siłwonia michael matthews

Książka zawiera 448 strony, przetłumaczona na język polski, autor Michael Matthews. Aż 200 tysięcy sprzedanych sztuk.

Książka dostarcza wiedzę na temat treningu oraz diety w niezwykle prosty sposób. Autor chce przekazać, że budowanie pięknej wyrzeźbionej sylwetki, nie wiąże się wcale z katorżniczą dietą oraz treningiem…

 

6) Masa – jak stałem się bestią od pakera do gangstera

książka masa sokołowski, szostak, chyła

Książka zawiera 280 stron, autorami są Sokołowski Jarosław Masa, Szostak Janusz oraz Chyła Błażej. Stosunkowo świeża pozycja, premiera 6 Czerwca 2018.

„Masa” w swojej książce opowiada szczerze o swoim życiu, masa został gangsterem, ponieważ chciał zemścić się na wszystkich, którzy go poniżali. W książce znajdziesz szczegółowe opisy, bardzo ciężkich treningów, które stworzyły 150 kilogramowego pakera, który budził respekt, każdego kto mijał go na ulicy.

W książce znajdziesz informację o sterydach, rodzajach, cyklach oraz dawkach, które były częścią gry … Masa to siła, siła to władza, władza to pieniądze i wpływy…

7) Podnoszenie ciężarów i kulturystyka – Marek Kruszewski

książka podnoszenie ciężarów i kulturystyka marek kruszewski

Książka zawiera 152 strony, autorem jest Marek Kruszewski. Pan Marek, napisał tą książkę, aby uporządkować wiedzę na temat kulturystyki i podnoszenia ciężarów.

W spisie treści znajdziesz między innymi: podstawy metodyki podnoszenia ciężarów i kulturystyki, przykłady planów treningowych, uwarunkowania treningu budowy ciała, czynniki wpływające na planowanie obciążeń treningowych i wiele innych… 

Jeżeli macie inne propozycję książek na temat kulturystyki i siłowni, piszcie w komentarzach : )  !

Miłej lektury.

Redaktor Pakernia24: Walczak Sebastian

Ocena: 4.7/5 | Głosów: 11

Dodaj komentarz