Jak rzucić palenie papierosów praktyczne rady

 

Jak rzucić palenie papierosów

jak rzucić palenie

Właśnie odwiedziłeś stronę www.pakernia24.pl i dowiesz się jak rzucić palenie papierosów, w związku z tym wnioskuję że jesteś kulturystą albo po prostu uprawiasz regularnie sport. Jeśli jesteś palaczem, na pewno zauważasz, że podczas treningu o wiele gorzej oddychasz, gdyż płuca palacza są zanieczyszczone smogiem papierosowym.

Chciałbyś rzucić palenie? Świetnie, ale najpierw odpowiedz sobie szczerze na pytanie czy naprawdę tego chcesz, bo 100% wygranej z nałogiem masz w mózgu. Prawda jest taka, że wygrana z nałogiem leży tylko w Twojej gestii i woli. Jest to bardzo trudne do pokonania, ale jeśli naprawdę masz silną wolę i potrafisz przeciwstawić się samemu sobie i powiedzieć sobie rzucam palenie i koniec i jesteś konsekwentny, to nie wierzę, że Ci się nie uda. Znam kogoś kto, kilka razy podchodził do rzucenia palenia, ale bezskutecznie, gdyż w tajemnicy przed bliskimi popalał i mówił sobie – jak zapalę jednego to nic się nie stanie, bzdura ! Jeśli naprawdę chcesz rzucić palenie, musisz sobie powiedzieć w tym momencie rzucam od teraz palenie, nie odkładać tego i nie mówić – rzucę po świętach, rzucę po Nowym Roku. Takie odkładanie sprawi, że nigdy palenia nie rzucisz. Trzeba powiedzieć sobie tu i teraz rzucam palenie całkowicie i nie słuchaj głupot reklam itd. żeby zacząć mniej palić, np. od 20 do 10 papierosów dziennie bo to nic nie daje albo rzucasz palenie kategorycznie albo nie jesteś gotowy i być może nigdy nie będziesz, a przede wszystkim jeśli myślisz o rzuceniu palenia bo słyszysz naciski od bliskich, ale sam tego nie chcesz to przed Tobą długa droga…

Motywacja do rzucenia palenia

Tak, jak już wcześniej wspomniałam, najważniejsza w rzuceniu palenia jest silna motywacja. Musisz znaleźć powód dla, którego faktycznie chcesz rzucić palenie, bo jeśli mówisz palę bo lubię albo palę bo to jedyna przyjemność jaką mam to na Ciebie jeszcze nie przyszła pora. Powodów dla rzucenia palenia jest mnóstwo, mają one aspekt zdrowotny, ekonomiczny albo estetyczny. Często na rzucenie palenia decydują się osoby przewlekle chore, których palenie papierosów może doprowadzić do szybszej śmierci albo do poważnego zagrożenia życia. Jednak nie tylko takie dramatyczne sytuacje powinny nas obudzić, zastanówmy się czy nie szkoda nam zdrowia na palenie papierosów, które jest bardzo szkodliwe. Jeśli już nie zależy Ci na sobie to pomyśl o swoich dzieciach bądź bliskich którzy nie wyobrażają sobie życia bez Ciebie.

Pomyśl również jak ekonomista, za pieniądze które wydajesz na papierosy mógłbyś polecieć za granicę na ekskluzywne wakacje i nie mów, że Cię na to nie stać, bo skoro stać Cię na bycie palaczem, to tym bardziej stać Cię na takie wakacje. Paczka papierosów kosztuje średnio od 12-15zł powiedzmy, że średnio spalasz paczkę w ciągu 2 dni, zatem na tydzień to są 3 paczki papierosów co kosztuje 36-45zł. Miesięcznie wydajesz 144-180zł zatem w skali roku tj. 1728-2160zł. Dużo prawda? Taka kwota to ekskluzywne wakacje za granicą w ciepłych krajach na tydzień lub nawet dwa tygodnie wypoczynku. W kwestii estetycznej chyba nie muszę się wypowiadać, bo naprawdę ani mężczyzna ani tym bardziej kobieta nie wygląda atrakcyjnie z papierosem i zamiast pachnieć pięknymi perfumami – pachniesz papierosami.

Ostatnia rada jak rzucić palenie papierosów

Podczas rzucenia palenia unikaj kontaktów z palaczami i osobami, które nadzwyczaj życzliwie częstują papierosami. Szukaj sprzymierzeńców, którzy tak jak Ty chcą rzucić palenie. Jeszcze jedno nie wydawaj niepotrzebnych pieniędzy na leki pomagające rzucić palenie, ponieważ jeśli nie masz chęci rzucenia palenia w głowie to jesteś przegrany. Więc bądź silny i powiedz NIE papierosom.

Redaktor Pakernia24: Marczak Natalia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *