Jak jeść więcej kalorii, 10 sposobów żeby przytyć

jak jeść więcej

Może dla wielu osób będzie to wielkie zaskoczenie, jednak jest grono ludzi, którzy są tzw. „niejadkami”, ich problemem jest brak apetytu, przez co nie mogą przybrać na masie.

O ile dla zwykłego Kowalskiego ten fakt nie powinien być olbrzymim problemem, tak dla osoby trenującej, która za cel treningowy ma zwiększenie swojej masy mięśniowej, już tak.

Artykuł ten poświęcony jest dla wszystkich osób, które mają problem z jedzeniem odpowiedniej ilości kalorii. Poniższe porady pomogą wejść na dodatni bilans kaloryczny, dzięki czemu będą mogły zwiększyć swoją masę ciała.

Oto kilka skutecznych porad jak jeść więcej, żeby przytyć

Jeżeli masz problem żeby przytyć, oczywistym jest, że musisz jeść więcej, jednak często zdarza się, że po prostu nie możesz wcisnąć w siebie wystarczająco dużo pożywienia, oto kilka sposobów jak jeść więcej.

Pierwszy posiłek jedz jak najwcześniej!

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, zwłaszcza dla osób które chcą przytyć i jeść więcej. Pierwszy posiłek spożyj zaraz po przebudzeniu. Najlepiej wstań jak najwcześniej tylko możesz, dzięki temu, twój czas na spożycie więcej liczby posiłków, zwiększy się, dzięki czemu wepchniesz w siebie sporo dodatkowych kalorii!

Staraj się liczyć kalorie

kalkulator

Wiem, wiem, nikt tego nie lubi, jednak wiele osób je do syta śniadanie, obiad i kolację i twierdzi, że je bardzo dużo a nie może przytyć… Jednak po dokładnym podliczeniu kalorii okazuje się, że zjadają około 2500 kalorii a ich zapotrzebowanie wynosi 2700 kalorii, nic dziwnego że nie mogą przytyć…

Zwiększ gęstość kaloryczną swoich posiłków

Przykładowo paczka ryżu i jeden baton to tyle samo kalorii. Jednak jak bardzo napchany czujesz się po paczce ryżu a jak po batoniku? Oczywistym jest, że zjedzenie dużej ilości ryżu sprawi nam problem, jednak zjedzenie dwóch batoników żadnego.

Oczywiście nie namawiam do jedzenia słodyczy i opychania się pustymi kaloriami, jednak jest to doskonały przykład „gęstości kalorycznej” danych produktów.

W jaki sposób zwiększać gęstość kaloryczną posiłków? Dodawaj tłuszcz do potraw, np. oliwę z oliwek. Używaj dodatków takich jak sosy. Pozwól sobie od czasu do czasu na duży deser, zwiększając tym samym dzienną sumę spożywanych kalorii. Nie widziałem jeszcze nikogo, kto nie znalazłby miejsca na swój ulubiony deser.

Spożywaj kalorie w płynie

shake

Jeżeli nie masz czasu na sporządzenie złożonego posiłku, lub po prostu miejsca w żołądku żeby wcisnąć cokolwiek, przygotuj jedzenie w płynie.

Jedzenie można blendować a następnie wypić, dzięki temu bez większego problemu, możemy wpakować w siebie dużą ilość kalorii. W Internecie możemy znaleźć całą masę „shaków na masę”. Dodatkowym atutem jedzenia w płynie jest odciążenie ciężko pracującego żołądka na masie, który non stop musi trawić większą ilość pożywienia.

Jedz szybko swoje posiłki

Być może nie jest to najbardziej pro zdrowotna rada, jednak spożywania posiłków w szybkim tempie, pozwoli pochłaniać nam więcej jedzenia. Skup się na szybkim zjedzeniu posiłku, im szybciej jemy tym później dojdzie „sygnał” do mózgu, że jesteśmy już syci. W ten sposób oszukamy swój organizm.

Pij wodę między posiłkami a nie w trakcie

Staraj się nie popijać pożywienia w trakcie jedzenia. Dzięki temu nie „zmarnujesz” miejsca w swoim żołądku na wodę, która nie ma żadnych kalorii a rozepchnie twój żołądek. Jeżeli zapełnisz całe miejsce w żołądku, specjalne receptory prześlą sygnał do mózgu, że mamy już „pełny zbiornik jedzenia”.

Pozwalaj sobie na więcej!

płatki kukurydziane

Jeżeli jesteś na masie i chcesz przytyć, warto przestać się martwić kalorycznością produktów i pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa, oczywiście w granicach zdrowego rozsądku 🙂

Aby dobić kilka dodatkowych kalorii możesz od czasu do czasu dodać do swojej diety produkty przetworzone, np. lody, płatki kukurydziane, żelki, czipsy. Oczywiście najlepiej byłoby, żeby te kalorie zbilansowały się w twojej diecie.

Zadbaj o to żeby jeść ulubione potrawy

Im smaczniejsze danie, tym większą ilość możemy pochłonąć. Czasami wystarczy użyć ulubionych przypraw lub sosów a zjemy o wiele więcej niż bez tych smacznych dodatków!

Uważaj na błonnik

Bardzo często na masie spożywamy olbrzymie ilości błonnika, postaraj się ograniczyć jego ilość a z pewnością poczujesz się lepiej i mniej syty. Błonnik daje uczucie sytości na wiele godzin, co przeszkadza w jedzeniu większej ilości kalorii.

Dodaj do diety odżywki

Odżywki białkowe, węglowodanowe lub węglowodanowo-białkowe to doskonałe źródło dodatkowych kalorii, które bez większych problemów, możemy w siebie „wepchnąć” w trakcie dnia.

Mam nadzieję, że powyższe porady pozwolą Ci zjadać więcej, dzięki czemu zwiększy się podaż kalorii a Ty uzyskasz to czego pragniesz, czyli zwiększenie swojej masy ciała. Powodzenia!

Redaktor Pakernia24: Walczak Sebastian Rasper

Ocena: 4.3/5 | Głosów: 3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *