Dlaczego warto stosować kreatynę?

kulturysta kreatyna

Dzięki temu, że kreatyna dostępna jest w wielu różnych formach, każdy może wybrać dla siebie taki suplement, który będzie dla niego najlepszy. Zanim jednak sięgniesz po kreatynę, sprawdź, dlaczego warto ją stosować.

  1. Jak działa kreatyna?
  2. Kto powinien suplementować kreatynę?
  3. Porady ekspertów związane z suplementacją

Nie każdy wie, że kwas β-metyloguanidynooctowy (powszechnie nazywany kreatyną) występuje naturalnie w organizmie. Związek ten znajduje się przede wszystkim w mięśniach, ale można go spotkać również w mózgu oraz nerkach.

Jak działa kreatyna?

Kreatyna wpływa na odnowę cząstek ATP, czyli podstawowego nośnika energii. Nic więc dziwnego, że stosuje ją wielu sportowców (zarówno amatorów, jak i zawodowców). Kreatyna zapewnia niezbędną energię do treningów. Osoby stosujące kreatynę mogą ćwiczyć dłużej i bardziej intensywnie. Przy regularnym stosowaniu tego suplementu można uzyskać efekty w postaci beztłuszczowego przyrostu masy ciała. Takie efekty stosowania kreatyny stanowią świetną wiadomość dla tych, którzy dbają o swoją sylwetkę i regularnie ćwiczą.

Kto powinien suplementować kreatynę?

Po kreatynę najczęściej sięgają kulturyści oraz osoby regularnie korzystające z siłowni. W praktyce jednak korzyści z jej stosowania mogą odnieść również biegacze oraz inne osoby, które preferują aktywny tryb życia. Kreatynę można obecnie kupić w wielu formach, między innymi w postaci batoników, proszku do przygotowywania szejków oraz kapsułek. Bezpieczne suplementy z tej kategorii znajdziesz w sklepie https://allnutrition.pl/kategoria-produktu/keatyny/, gdzie dostępny jest również popularny jabłczan. Jedno opakowanie tego preparatu zawiera aż 500 g, więc starczy ci na długi czas. Możesz też zamówić kapsułki, które pakowane są po 400 sztuk. Niezależnie od wyboru, pamiętaj, aby stosować suplement zgodnie z zaleceniami producenta.

Porady ekspertów związane z suplementacją

Jak widać, zalety stosowania kreatyny stanowią wystarczający argument, aby wypróbować ten suplement, szczególnie jeżeli od dłuższego czasu ćwiczysz, a ciągle nie widzisz żadnych efektów. Zwróć jednak uwagę na to, że brak efektów może wynikać nie tylko z tego, że nie stosujesz suplementacji, ale również z nieprawidłowego wykonywania ćwiczeń. Dlatego też sprawdź porady ekspertów o suplementacji, które są dostępne na popularnej stronie dla wszystkich osób uprawiających sport. Wśród licznych tematów poruszono między innymi stosowanie kreatyny, zwiększanie poziomu testosteronu i inne rzeczy, dzięki którym będziesz mógł cieszyć się wysportowaną sylwetką.

Ocena: 5/5 | Głosów: 3

Dodaj komentarz