Dla kogo są cateringi dietetyczne?

cateringi dietetyczne

Cateringi dietetyczne to nowy sektor rynku gastronomicznego, który znakomicie wpisuje się w bardzo popularny ostatnimi czasy nurt prowadzenia zdrowego trybu życia.

W czasach, kiedy coraz więcej osób pragnie zdrowo i regularnie jeść jednocześnie prowadząc pełne aktywności życie, zamówienie usługi diety pudełkowej jest dla wielu osób świetnym rozwiązaniem. Czy naprawdę dieta pudełkowa może zastąpić nam domowe gotowanie posiłków? Czy catering dietetyczny jest dla każdego?

Na czym to polega, czyli catering dietetyczny od kuchni

Od kilku lat w Polsce coraz popularniejsze staje się korzystanie z usług cateringu dietetycznego. Początkowo słyszało się o diecie pudełkowej tylko wśród gwiazd i mieszkańców największych miast, ale z biegiem lat ten sposób żywienia stał się niezwykle popularny, a dzięki rosnącemu popytowi – dużo tańszy i bardziej dostępny, również w mniejszych miejscowościach. Jak wygląda zamówienie takiej usługi?

W najprostszy sposób można opisać to tak: Osoba zainteresowana zamówieniem cateringu dietetycznego wybiera firmę, u której chce zamówić tę usługę. Za pośrednictwem ich strony internetowej konsultuje się z dietetykiem danej firmy, który pomaga w podjęciu decyzji co do najlepszego i najlepiej dopasowanego do klienta menu. Za pomocą kilku kliknięć można zdecydować jak długo chce się korzystać z diety pudełkowej, zapłacić za usługę z góry i.. właściwie to tyle.

Od początku do końca trwania diety, codziennie rano kurier dostarcza pod wskazany adres 5 gotowych, przygotowanych już przez kucharza, osobno zapakowanych posiłków przeznaczonych na ten jeden dzień. Posiłki zapakowane są w termiczne opakowania, można je w nich podgrzewać, a te, które nie wymagają obróbki, są gotowe do spożycia od razu.

Na jaką dietę się zdecydować, czyli wybór cateringu

Oczywistym jest, że każdy z nas ma różne preferencje żywieniowe, różne potrzeby i różne wymagania. To dlatego firmy cateringowe oferują bardzo szeroki wybór różnych jadłospisów po to, by każdy klient mógł znaleźć w ich ofercie coś dla siebie.

Walka z kilogramami

Dieta pudełkowa cieszy się ogromnym uznaniem wśród osób, które pragną zmienić swoją wagę – zrzucić zbędne kilogramy, lub wręcz przeciwnie, nabrać trochę masy.

Korzystanie z cateringu dietetycznego w tych przypadkach to świetny pomysł, gdyż kluczem do osiągnięcia sukcesu jest regularność przyjmowanych posiłków i ścisłe trzymanie się zalecanych ilości danych produktów. Otrzymując codziennie pod drzwi gotowe, pełne warzyw i owoców, poporcjowane i przypisane danej porze dnia posiłki, utrzymanie diety staje się dużo łatwiejsze! Dodatkowym plusem jest fakt, że podczas trwania diety właściwie nie musimy robić zakupów, co znacznie wpływa na brak chęci podjadania między posiłkami.

Dieta z dowozem dla sportowców

Uprawianie sportu wiąże się ze zwiększonym spalaniem kalorii i innym zapotrzebowaniem organizmu na mikro i makro elementy niż na przykład w przypadku osób pracujących w biurze. To dlatego firmy cateringowe tak duży nacisk kładą na konsultacje klientów z dietetykami. Dzięki temu każdy może zamówić dietę idealnie dopasowaną do swoich potrzeb, intensywności treningów i indywidualnych wymagań kalorycznych.

Kiedy wymagasz więcej

Uczulenia, alergie, nietolerancje, przyczyny ideologiczne, preferencje smakowe… wszystko to jest bardzo ważnym elementem komponowania menu każdej poszczególnej diety dopasowanej do potrzeb i wymagań klienta. Wybierając dietę pudełkową to Ty decydujesz jakiego rodzaju posiłki chcesz przyjmować, co lubisz, a z czego wolisz zrezygnować.

Firmy oferujące cateringi dietetyczne wychodzą naprzeciw nawet najbardziej wymagającym klientom – diety mięsne, wegetariańskie, pescowegetariańskie, wegańskie, sokowe, bezglutenowe, dla cukrzyków, czy specjalnie dla osób starszych – każdy ma szansę zdecydować się na taki catering, jakiego potrzebuje.

Podsumowując, dieta pudełkowa to naprawdę opcja dla każdego, kto pragnie zdrowo i regularnie jeść. Niezależnie od płci, wieku i preferencji żywieniowych, każdy znajdzie wśród ofert firm cateringowych coś dla siebie.

Jedna odpowiedź w temacie “Dla kogo są cateringi dietetyczne?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *