Kreatyna dawkowanie poznaj kilka wariantów

Dawkowanie kreatyny

kreatyna dawkowanie

Dawkowanie kreatyny może być bardzo różne, zależy od upodobań, w tym artykule postaram się zaprezentować najpopularniejsze warianty dla kreatyny monohydrat oraz jabłczanu kreatyny. Pierwszy cykl na kreatynie jest niezwykle ważny dla każdego trenującego na siłowni, jest to zazwyczaj pierwszy przyjmowany suplementy diety, warto więc dowiedzieć się jak dobrze dawkować kreatynę żeby efekty były jak największe.

Istnieje sposób zwany ”fazą nasycenia” jest to przyjmowanie zwiększonej ilości kreatyny w pierwszy pięciu dniach cyklu kreatynowego np. 20 gram kreatyny podzielonym na porcje po 5 gram. Jednak my nie polecamy tego wariantu ponieważ szkoda naszej wątroby oraz kreatyny ponieważ organizm może przyswoić 10 gramów tego specyfiku na dzień, reszta zostaje wydalana wraz z moczem.

Dawkowanie – kreatyna monohydrat

Najpopularniejsza forma kreatyny jaką jest monohydrat w formie kapsułek 1250mg. (np. OLIMP Mega Caps 1250)

Dawkowanie:

Dni Treningowe: 4 kapsy rano ,4 kapsy po treningu
Dni Nie Treningowe: 4 kapsy rano

Długość cyklu od 4 – 12 tygodni.

Dawkowanie – jabłczan kreatyny

Druga najpopularniejsza forma kreatyny to jabłczan, w formie kapsułek 1250mg. (np. TREC CM3)

Dawkowanie:

Zalecana dzienna porcja do spożycia to 3 x dziennie 4 kapsułki:

Dni Treningowe: CM3 1250 najlepiej przyjmować: I porcja: 30 min przed śniadaniem, II porcja 30 minut przed treningiem, III porcja bezpośrednio po treningu.
Dni Nie Treningowe: CM3 1250 najlepiej przyjmować: I porcja: 30 minut przed śniadaniem, II porcja 30 minut przed kolacją. Preparat należy popić wodą w ilości od 200 – 300ml.

 

Redaktor Pakernia24: Walczak Sebastian

Ocena: 4.8/5 | Głosów: 6

Dodaj komentarz