90-latek wykonuje martwy ciąg 183,7 kg na dwa powtórzenia!

źródło: instagram.com/squat_university/

90-letni Kanadyjczyk Joe Stockinger prezentuje swoją niesamowitą siłę w wieku, którego większość ludzi nie będzie miało okazji dożyć.

Joe Stockinger waży zaledwie 67 kilogramów, mimo sędziwego wieku pokazuje, że wiek to tylko liczby. Kanadyjczyk wykonuje martwy ciąg z ciężarem 183,7 kilogramów na dwa powtórzenia. Ciężar być może nie jest bardzo imponujący, jednak biorąc pod uwagę jego wiek, ciężar robi ogromne wrażenie!

Żeby tego było mało, Joe nadal startuje w zawodach trójboju siłowego. Jaka jest jego recepta na dźwiganie tak dużych ciężarów w wieku 90 lat? Stockinger nie robi nic na siłę, jeżeli nie może czegoś zrobić, nie robi tego, w tym wieku nie ma miejsca na popisywanie się, trzeba uważać, żeby nie złapać kontuzji, która może wykluczyć z jakiejkolwiek aktywności na siłowni.

Jeżeli chodzi o dietę Joe nie liczy białka, węglowodanów i tłuszczy. Je to na co ma ochotę, lecz z umiarem.

Rekord życiowy Kanadyjczyka w martwym ciągu to 202 kilogramów, który został ustanowiony w 2016 roku podczas zawodów Prairie Power Open! Swoją karierę w trójboju siłowym rozpoczął w 1983 roku.

Joe Stockinger dołącza do grona sportowców, którzy swoją postawą mogą być motywacją dla wielu osób. Wiek to tylko liczby. „ Siła jest czymś, co powinniśmy kultywować przez całe życie ” – komentuje pod nagraniem Squad University!

Redaktor Pakernia24: Walczak Sebastian Rasper

Ocena: 5/5 | Głosów: 1

Dodaj komentarz