Zobacz, jakie suplementy na siłownię są najlepsze

odżywki i suplementy na siłownie

Planujesz zadbać o swoją kondycję i zacząć chodzić na siłownię? Zastanawiasz się, czy warto sięgnąć po jakieś specjalistyczne suplementy? Podpowiadamy, które suplementy na siłownię będą dla Ciebie najlepsze.

Suplementy zawierające argininę

Zastanawiasz się, jakie suplementy na siłownię są szczególnie polecane? Przede wszystkim warto wybierać takie, które zawierają argininę. Jest to aminokwas, który może być syntezowany w organizmie, ale czasami okazuje się to niewystarczające. W przypadku dużego wysiłku fizycznego, urazu albo szybkiego wzrostu dobrze jest dodatkowo ją suplementować. Co ciekawe, tylko połowa spożytej argininy wchłania się do krwi z przewodu pokarmowego.

Innym cennym aminokwasem jest glutamina, wykorzystywana do syntezy białek. Oprócz tego warto wybierać suplementy zawierające lizynę, glicynę i ornitynę.

Co jeszcze powinny zawierać suplementy na siłownię?

Wraz z wiekiem synteza hormonu wzrostu jest coraz niższa, przez co zmniejsza się też masa mięśniowa. Aby wspomóc funkcjonowanie organizmu w trakcie treningów, dobrze jest sięgać po odpowiednie suplementy. Ważnym składnikiem dla osób uczęszczających na siłownię jest mangan. Warto wiedzieć, że pomaga on chronić komórki przed stresem oksydacyjnym, a także korzystnie wpływa na metabolizm energetyczny. Ponadto jest niezbędny do tworzenia tkanki łącznej i utrzymania zdrowych, mocnych kości. Równie ważny jest chrom, który dba o prawidłowy metabolizm makroskładników odżywczych i właściwy poziom glukozy we krwi.

Niezwykle cenna jest także witamina B6, która pozwala utrzymać prawidłowy metabolizm białka i glikogenu. Poza tym niweluje ona uczucie zmęczenia, poprawia metabolizm energetyczny i wspiera regulację aktywności hormonalnej. Dzięki niej prawidłowo zachodzi synteza cysteiny. Sprawdź także, czy któryś z przyjmowanych przez Ciebie preparatów zawiera witaminę C, która również przyczynia się do zachowania właściwego metabolizmu energetycznego i zmniejszenia uczucia znużenia. Co więcej, chroni ona komórki przed stresem oksydacyjnym.

Odżywki na siłownię

Doskonałym rozwiązaniem jest przyjmowanie specjalistycznych odżywek dla osób korzystających z siłowni. Zazwyczaj zawierają one białko i węglowodany, a także witaminy i cenne składniki mineralne. Dostępne są także produkty, które stanowią ogromne wsparcie na diecie redukcyjnej i pozwalają zrzucić zbędne kilogramy, a jednocześnie wyrzeźbić mięśnie. Warto wiedzieć, że szeroki wybór bezpiecznych suplementów na siłownię znajdziesz w ofercie sklepu internetowego https://pharmavita.com.pl/silownia-i-fitness-c-2_29.html.

Osoby, które regularnie uczęszczają na siłownię, powinny zadbać o właściwą suplementację. Jeśli skorzystasz z naszych wskazówek, na pewno wybierzesz odpowiednie produkty.

 

Tekst sponsorowany.

Ocena: 4/5 | Głosów: 1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *