Piękno skóry, włosów i paznokci, tkwi w naturze

make up

Naturalne kosmetyki, to produkty składające się blisko w 100% ze składników pochodzenia roślinnego, mineralnego i zwierzęcego. Preparaty pielęgnacyjne tego typu wspierają kondycję nawet najbardziej wymagającej skóry ciała i twarzy, regenerują strukturę włosów oraz wzmacniają płytkę paznokcia.

Sekret naturalnych kosmetyków

Naturalne kosmetyki nazywane zamiennie eko lub bio, to produkty pielęgnacyjne zawierające wyłącznie składniki pochodzenia roślinnego, zwierzęcego i mineralnego. Ewentualne konserwanty przedłużające żywotność produktu to również ekstrakty występujące w naturze. Preparaty przeznaczone są nawet dla najbardziej wymagających użytkowników.


W trosce o piękne włosy, wytrzymałe paznokcie raz gładką i jędrną skórę naturalne kosmetyki nie zawierają sztucznych substancji chemicznych i syntetycznych kompozycji, np. są pozbawione związków spieniających, dlatego mydło czy szampon mniej się pieni, a z kolei kremy i balsamy mają gęstszą konsystencję i trudniej je rozsmarować, ponieważ pozbawione są niezdrowych emulgatorów. Ponadto różnią się zapachem, bo nie posiadają zewnętrznych aromatów i dodatków zapachowych. Naturalne kosmetyki stanowią świetną alternatywę dla alergików, ponieważ organiczne składniki wywołują reakcje alergiczne znacznie rzadziej niż sztucznie pozyskiwane specyfiki. Charakteryzują się też długofalową efektywnością, bo nie zawierają szkodliwych silikonów. Regularne stosowanie produktów ekologicznych przynosi pożądane rezultaty, a wszechstronne i kompleksowe działanie zapewnia całościową pielęgnację, bez konieczności zakupu kilku preparatów.


Naturalne kosmetyki wyróżniają się, na tle popularnych środków dostępnych w drogeriach, nie tylko nietuzinkowym składem, ale również mechanizmem produkcji i charakterem opakowań. Powstają w wytwórniach przyjaznych środowisku, wytwarzających znacznie mniej odpadów poprodukcyjnych i wykorzystujących niższe zużycie energii, a biodegradowalne opakowania poddawane są recyklingowi i wtórnemu przetworzeniu.

Jak rozpoznać prawdziwe naturalne kosmetyki?

Decydując się na ekokosmetyki, warto zwrócić uwagę na skład umieszczony na opakowaniu. Tylko preparaty, które posiadają atest ECOCERT (Organic Natural Cosmetic), gwarantują blisko 100% bioskładników w produkcie. Niestety w wielu przypadkach producenci preparatów pielęgnacyjnych nadużywają definicji naturalnych kosmetyków, aby zwiększyć ich sprzedaż, a przez to własny zysk. Zdarza się, że nazywają swoje środki mianem organicznych, nawet jeśli zawierają zaledwie 1% naturalnych substancji, dlatego też zawsze warto czytać etykiety i kupować preparaty tylko ze sprawdzonych źródeł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.