Najmocniejsza kurkuma – co do zaoferowania ma suplement diety firmy KenayAG?

kurkuma fotoChoć większość z nas kojarzy kurkumę ze sklepowych półek z przyprawami, to jej walory smakowe nie są jedyną zaletą, jaką oferuje. Aby zrozumieć prawdziwe właściwości kurkumy, należy przenieść się w czasie do antycznych Chin. Tamtejsi medycy, za pomocą korzenia kurkumy leczyli dziesiątki dolegliwości. Dzisiaj firmy takie jak KenayAG włączają ekstrakt z kurkumy do swojej oferty. Co do zaoferowania ma suplementacja kurkumą? Sprawdźmy!

Kurkuma – na co stosować?

Zdecydowanie najbardziej wartościowym składnikiem wyciągu z kurkumy jest kurkumina. Choć stanowi zaledwie do 5% masy, posiada doskonałe działanie. Kurkuma znana jest na świecie jako jeden z najsilniejszych, naturalnych antyoksydantów. Niezwykle skutecznie niweluje stany zapalne i zapobiega ich powstawaniu. Tabletki kurkumy są nieocenione w zwalczaniu bolesnych dolegliwości reumatoidalnych (stawy i kości). Silne działanie kurkumy, antybakteryjne i przeciwwirusowe, pozwala uchronić organizm przed patogenami i wesprzeć układ odpornościowy.

Jaka kurkuma najlepsza?

Kurkuma BCM-95 od KenayAG to czysty ekstrakt z kurkumy. Preparat ten zawiera aż 95% kurkuminoidów. Chcąc przyjąć taką dawkę antyoksydantów na dobę, człowiek musiałby zjeść około 3 kg korzenia kurkumy. Tabletki z kurkumy koncentrują w sobie to, co w korzeniu najcenniejsze i są dobrze przyswajalne. Na rynku znajdziemy także kurkumę z pieprzem. To połączenie nie powinno dziwić – kurkumina lepiej wchłania się w obecności piperyny.

kurkuma

Na zdjęciu: Ekstrakt z kurkumy KenayAG

Jak działa kurkuma na organizm?

Regularne zażywanie kurkumy ma wielokierunkowe działanie. Wspomnieliśmy już, że kurkuma w tabletkach działa przeciwzapalnie, pozytywnie wpływa też na serce (między innymi zapobiega zmianom miażdżycowym i tworzeniu się zatorów). Eksperci wskazują ekstrakt z kurkumy jako wartościowy suplement diety w walce z depresją – badania wykazały, że około 6 tygodniowa kuracja pozytywnie wpływa na nastrój i łagodzi objawy tej przykrej choroby. Zwalczanie wolnych rodników to kolejna zaleta – właściwości kurkumy to spowalnianie procesów starzenia.

W antycznych Chinach wyciąg z kurkumy traktowany był jako silny lek przeciwbólowy. Regularna suplementacja pomaga skutecznie w łagodzeniu chronicznych bóli, np. kostnych i stawowych. Tabletki z kurkumą są zalecane do stosowania dla osób narzekających na cukrzycę. Badania wykazały, że kurkumina ma ponad 400 razy silniejsze zdolności do zbijania poziomu cukru we krwi, od popularnego leku na tę przypadłość o nazwie metmorfina.

kurkuma 2

Fot. Kadzidłowiec i Kurkuma BCM 95 – KenayAG.com.pl

Kurkuma – cena, gdzie kupić?

Ekstrakt z kurkumy nie jest lekarstwem, tylko suplementem diety. Należy go zatem traktować jak preparat wspierający wszelkie kuracje i działający wszechstronnie na poprawę kondycji zdrowotnej i samopoczucia. Wyciąg z kurkumy znajdziemy między innymi w aptekach i sklepach internetowych. Kurkuma BCM-95 od KenayAG dostępna jest w wielu punktach sprzedaży online, cena 60 kapsułek to około 75 zł (miesiąc pełnej kuracji kurkumą).

Jedna odpowiedź w temacie “Najmocniejsza kurkuma – co do zaoferowania ma suplement diety firmy KenayAG?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *