3 najczęstsze męskie problemy ze zdrowiem

męskie problemy ze zdrowiemProblemy ze zdrowiem dotyczą każdego człowieka i zazwyczaj pogłębiają się wraz z wiekiem. Im jesteśmy starsi, tym coraz częściej dotykają nas przeróżne dolegliwości. Część z nich bywa wstydliwa, zwłaszcza dla mężczyzn. W naszej kulturze istnieje przekonanie, że prawdziwy mężczyzna nigdy nie choruje, zawsze jest silny i gotowy do działania. Jest to szkodliwa opinia, która powoduje, że panowie często wstydzą się mówić o swoich problemach zdrowotnych i konsultować je z lekarzem. To tylko pogłębia dolegliwości i sprawia, że w pewnym momencie stają się one trudne do wyleczenia. W związku z tym, należy raz na zawsze obalić ten szkodliwy stereotyp. Mężczyzna również ma prawo do chwil słabości i do chorób. Im szybciej zaczniesz z nimi walczyć, tym większa jest szansa na pozbycie się chorób i poprawienie komfortu życia.

Trądzik i problemy skórne

To co bardzo często dotyka mężczyzn w wieku nastoletnim, ale i późniejszym, to trądzik. Są to bolesne wypryski, po których często zostają blizny. Wpływają one przede wszystkim na psychikę człowieka, który staje się zakompleksiony i mniej pewny siebie. W pewnym momencie może zacząć wycofywać się z życia społecznego i unikać bezpośrednich kontaktów z innymi ludźmi. W społeczeństwie wciąż panuje przekonanie, że osoba z trądzikiem nie dba o higienę i im bardziej zaawansowana jest jego postać, tym z większą ilością spojrzeń i komentarzy musi się liczyć dana osoba. Dodatkowo, mężczyźni zazwyczaj nie używają środków, które pomagają ukryć czerwone wypryski. W naszej kulturze używanie kosmetyków do makijażu to domena jedynie kobiet, które dzięki nim mają możliwość zakryć swoje niedoskonałości. Dzięki temu, kobieta z trądzikiem może choć w pewnym stopniu zawalczyć ze swoimi kompleksami i pewniej poczuć się w towarzystwie innych ludzi. Mężczyzna stosujący kosmetyki do makijażu jest uważany za niemęskiego, a może spotkać się nawet z gorszymi epitetami. Traci więc możliwość ukrycia trądziku. Jednak najważniejsza jest walka ze szpecącymi wypryskami i całkowite wyleczenie. Nie jest to łatwe zadanie, gdyż różne są przyczyny trądziku i zazwyczaj znalezienie czynnika powodującego trądzik u konkretnej osoby, wymaga czasu.

Przyczyny i walka z trądzikiem

Najczęstszą przyczyną są hormony, to one odpowiadają za trądzik młodzieńczy. Zdarza się jednak, że mężczyzna nie jest już nastolatkiem, a brzydkie wypryski nie znikają. Należy wtedy przyjrzeć się hormonom płciowym, a zwłaszcza testosteronowi. To on powoduje zwiększoną pracę gruczołów łojowych, które powodują nadmierną produkcję sebum. Sebum zatyka ujścia gruczołów, w których namnażają się bakterie i w ten sposób powstają ropne wypryski. Jeśli za nasz trądzik odpowiada zbyt wysoki poziom testosteronu, to również można zauważyć zwiększone łysienie. Innymi przyczynami może być zakażenie bakteryjne, zła dieta, stres lub stosowanie środków anabolicznych. Aby odkryć co powoduje nasz trądzik, należy zbadać poziom hormonów, zrobić wymaz wyprysku i bacznie przyjrzeć się, czy nie nasila się on po zjedzeniu konkretnych produktów. Ważna jest również odpowiednia pielęgnacja, w której doborze pomoże dobry dermatolog. Należy nawilżać cerę, gdyż stosowanie silnie inwazyjnych środków powoduje narastanie problemu. Wyprysków nie należy wyciskać i musimy również uważać przy goleniu, które może je naruszać. Warto dezynfekować maszynkę po każdym goleniu, by nie roznosić bakterii. Ważne jest również to, jakich środków po goleniu używamy.

Problemy z erekcją i przedwczesny wytrysk

Kolejnym bardzo częstym problemem dotykającym mężczyzn są problemy z erekcją. Brak wzwodu lub zbyt wczesny wytrysk to dolegliwości, które są bardzo wstydliwe i powodują kompleksy. Mężczyźni nie chcą o nich rozmawiać, ani ze swoją partnerką, ani z lekarzem. Często powoduje to kryzysy w związku i obwinianie drugiej połówki. Warto mieć jednak świadomość, że problemy te można rozwiązać, trzeba się tylko do nich przyznać, zamiast zamykać się w sobie i udawać, że wszystko jest w porządku. Bardzo często brak erekcji ma podłoże psychiczne. Mężczyzna boi się, że nie sprosta zadaniu, każde współżycie go stresuje. Na pewno nie sprzyja to czerpaniu radości z seksu. Również stres w pracy, długotrwałe przemęczenie lub nadużywanie używek powoduje problemy z erekcją. Przyczyny mogą być również zdrowotne i być związane z chorobami układu krążenia lub neurologicznymi, dlatego zawsze należy udać się do lekarza, który wyeliminuje niektóre choroby. Również wiek u mężczyzny ma znaczenie. Im jest starszy, tym większe problemy z erekcją. I tutaj pomóc mogą środki, takiej jak Eron Plus, które wspomagają erekcję u mężczyzny.

Czym jest Eron Plus?

To w 100% naturalny środek, który jest całkowicie bezpieczny w użyciu. Zawiera składniki takie jak: żeń-szeń koreański, kozieradka pospolita, korzeń maca, buzdyganek ziemny i L-Arginina. To skuteczne substancje, które oddziałują na przyczyny problemów z erekcją. Dzięki nim erekcja jest silniejsza i dłuższa, dlatego pomagają również na przedwczesny wytrysk. Mężczyzna może więc cieszyć się z dłuższego seksu i ma pewność, że zadowoli swoją partnerkę. Badania wykazały, że stosowanie środka Eron Plus zwiększa zawartość testosteronu w organizmie oraz sprawia, że libido jest również większe. Obojętnie czym spowodowane są problemy z erekcją, czy jest to wynik złego trybu życia, chorób neurologicznych, cukrzycy lub zaburzeń hormonalnych, Eron Plus jest skuteczny w każdym przypadku.

Męskie łysienie – jak z nim walczyć?

Łysienie to kolejny problem często występujący u mężczyzn, który wpływa na to jak się postrzegają. Łysienie androgenowe spowodowane jest zbyt dużym poziomem testosteronu. Powoduje on osłabienie mieszków włosowych, które z czasem nie produkują już długich, silnych włosów. Na początku pojawiają się zakola i cofa się linia włosów na czole. W późniejszym etapie łysienia, zaczynają tworzyć się przerzedzenia na czubku głowy. Najdłużej utrzymują się włosy po bokach głowy i na potylicy, gdyż różnią się one genetycznie od włosów, które wypadają. Warto wiedzieć, że łysienie u mężczyzn ma zazwyczaj podłoże genetyczne. Spoglądając na fryzurę naszego ojca i dziadka możemy przewidzieć, czy będzie nas dotyczył ten problem. Łysienie pojawia się już w młodym wieku i dotyka nawet nastolatków. Włosy to jeden z atrybutów atrakcyjności, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jeśli zaczynami je tracić pojawiają się kompleksy i niepewność w kontaktach towarzyskich. Jednak z łysieniem również można walczyć, dostępne są środki, które spowolnią ten proces. Zwiększają ukrwienie i sprawiają, że cykl życia włosa jest dłuższy. Dzięki nim włosy mniej wypadają, a odrastające mają lepszą kondycję. W ekstremalnych przypadkach stosowany jest również przeszczep włosów. Wygląda on naturalnie, gdyż stosuje się włosy osoby, której dotyczy łysienie. Są one pobierane z potylicy, czyli z tej części, w której włosy nie są podatne na osłabienie i wypadanie.

Zadbaj o swoje zdrowie

Wymienione wyżej problemy, to tylko niektóre dolegliwości dotykające mężczyzn. Warto więc obserwować swój organizm i jeśli zauważymy niepokojące objawy, należy udać się z nimi do lekarza. Trądzik, łysienie lub problemy z erekcją, to jeszcze nie koniec świata. Wpływają one na nasze samopoczucie i powodują kompleksy, ale mamy możliwości, by z nimi walczyć. Warto więc poszukać rozwiązań, które poprawią komfort naszego życia. Jeśli chcemy żyć długo i zdrowo, powinniśmy zdrowo się odżywiać i być aktywnymi fizycznie. Należy dostarczać organizmowi potrzebnych mu składników odżywczych, by mógł samodzielnie walczyć z chorobami. Jeśli to nie wystarcza, zawsze dostępne są specjalistyczne środki nakierowane na zwalczanie konkretnych dolegliwości. Nie bójmy się z nich korzystać i przyznać do naszych problemów ze zdrowiem. Mężczyzna też ma prawo chorować i miewać słabsze chwile. Nie sprawia to, że staje się niemęski lub bezwartościowy. Dojrzały, pewny siebie mężczyzna może przyznać się do swoich słabości, dlatego nie bójmy się tego robić. Jeśli potrzebujemy pomocy, korzystajmy ze środków, które ją oferują.

Więcej porad o zdrowiu w serwisie byc-zdrowym.pl

2 odpowiedzi na “3 najczęstsze męskie problemy ze zdrowiem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.