Ostatnie chwile Loewa z reprezentacją Niemiec?

Joachim Loew jest drugim najdłużej pracującym trenerem w historii reprezentacji Niemiec, do której dołączył w 2006 roku. Każdy kibic kojarzy tę drużynę właśnie z 60-latkiem i nie wyobraża sobie, by mogła ona funkcjonować bez niego. A jednak, nie można wykluczyć, że Loew pożegna się z niemiecką kadrą narodową jeszcze przed najbliższymi mistrzostwami Europy. Plotki dziennikarzy i doniesienia bukmacherów online są wprawdzie różne, czasem ze sobą sprzeczne, jednak tendencja dość oczywista. Czy listopadowe mecze Niemców przelały czarę goryczy?

Problemy się piętrzą

Przyszłość Loewa była szeroko komentowana już po mundialu w 2018 roku, kiedy to Niemcom nie udało się wówczas wyjść z grupy. Bukmacherzy przyjmowali nawet zakłady na to, czy pozostanie on z  kadrą. Zadecydowano jednak, że selekcjoner dostanie szansę na zrehabilitowanie się. Tegoroczne listopadowe zgrupowanie niemieckiej kadry wznowiło jednak wątpliwości, a czarę goryczy przelał przegrany 0:6 mecz z reprezentacją Hiszpanii. Zdaniem ekspertów, Loew nie ma już pomysłu na tę drużynę.

Przez czternaście lat współpraca układała się bardzo dobrze. Niemiecki szkoleniowiec doprowadził drużynę do wielkich sukcesów: mistrzostwa świata, wicemistrzostwa Europy czy triumfu w Pucharze Konfederacji. Niestety, od pewnego czasu zespół nie prezentuje się już tak doskonale, jak niegdyś i nie można wykluczyć zmian na ławce trenerskiej. Wpadka na mistrzostwach świata w 2018 roku sprawiła, że od niemieckiej drużyny wymaga się sukcesu podczas najbliższego Euro – a to może okazać się w tej chwili nieosiągalne.

Nowy trener lekiem na całe zło?

Joachimowi Loewowi na pewno nie można odmówić warsztatu. Przez lata pracował na swoją pozycję i nie ma wątpliwości, że z usług tego szkoleniowca chętnie skorzystałoby wiele drużyn na świecie. W piłce jednak nierzadko dzieje się tak, że coś po prostu się wypala – i wiele wskazuje na to, że tak samo jest w tym przypadku.

Niemiecka reprezentacja gra na poziomie, którego może pozazdrościć jej wiele zespołów, ale to za mało, by osiągać kolejne sukcesy. Ambicja DFB, a także sztabu szkoleniowego czy poszczególnych zawodników, nie uznaje jednak półśrodków, dlatego bardzo możliwą opcją wydaje się zmiana trenera. Według medialnych doniesień, może do niej dojść jeszcze przed najbliższymi mistrzostwami Europy.

Jak raportują niemieccy dziennikarze, najbardziej prawdopodobnym kandydatem na nowego selekcjonera reprezentacji Niemiec jest obecny trener Bayernu Monachium, Hansi Flick. O tym, czy owe doniesienia się potwierdzą, dowiemy się w ciągu najbliższych miesięcy.

Obstawiaj zakłady bukmacherskie z bukmacherem online i oceniaj szanse reprezentacji

Bukmacher eWinner trzyma rękę na pulsie podczas zgrupowań reprezentacji, by już niebawem przygotować ofertę zakładów bukmacherskich na mistrzostwa Europy. Obserwują oni nie tylko formy poszczególnych zespołów, ale również to, co się dzieje poza samą grą – zmiany w szatni, na ławkach trenerskich, konflikty i inne. Wszystkie te aspekty mogą mieć wpływ na wyniki zespołów w turniejach piłkarskich.

Dzięki bukmacherom online możemy obstawiać mecze siedząc na kanapie – nie przeszkodzi nam więc pogoda czy brak czasu. Warto spróbować swoich sił i cieszyć się wygraną!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *