Jak wybrać najlepszą siłownię? Sprawdź, czy Twoja jest dobra!

Osoby dbające o swoją sylwetkę i rzeźbę mięśni regularnie odwiedzają siłownię. Jest to najlepsze miejsce, aby poświęcić odpowiednio dużo czasu na ćwiczenia oraz osiągnąć najbardziej satysfakcjonujące rezultaty. Nie każda siłownia jest jednak miejscem, do którego warto wykupić roczny karnet wstępu. Sprawdź, po czym poznać dobrą siłownię i czy Twoja zasługuje na takie miano!

Czystość i higiena to podstawa na siłowni

Wiele osób regularnie odwiedzających siłownię zwraca uwagę przede wszystkim na jej lokalizację (dobra siłownia to dla wielu z nas siłownia blisko domu), atmosferę oraz sprzęt. Te czynniki, mimo, że ważne, nie decydują jednak o tym, czy mamy do czynienia z siłownią w prawdziwym tego słowa znaczeniu, czy tylko z miejscem przeznaczonym do ćwiczeń. Dobra siłownia musi być bowiem czysta, a jej obsługa regularnie dbać o higienę sprzętu, z którego korzystają przecież wszyscy klienci!

Siłownie to niestety prawdziwe siedliska bakterii. Jeśli maszyny, akcesoria oraz sprzęt nie są regularnie czyszczone i dezynfekowane, korzystanie z nich może stać się przyczyną licznych chorób. Osłabiona odporność i częste infekcje to nie jest zdecydowanie to, na co liczymy odwiedzając siłownię!

Wybierając odpowiednie miejsce do ćwiczeń należy więc zwrócić uwagę na to, czy jego obsługa dba o regularne czyszczenie przyrządów oraz czy na miejscu dostępne są akcesoria higieniczne dla klientów. Na wszelki wypadek warto zaopatrzyć się we własne chusteczki antybakteryjne lub specjalny płyn i przetrzeć nimi sprzęt, zanim z niego skorzystamy. Lepiej zapobiegać niż leczyć!

Wyposażenie i wielkość siłowni

Każda siłownia, aby zasłużyła sobie na miano idealnego miejsca do ćwiczeń, powinna być dobrze wyposażona oraz oferować odpowiednio dużą powierzchnię. Najlepiej ćwiczy się na dużych siłowniach, gdzie paradoksalnie panuje bardziej kameralna atmosfera – każdy klient ma bowiem wystarczająco dużo miejsca na komfortowy trening. Doskonałym przykładem takiego miejsca jest krakowski Gym Park w ParkWodny.pl, który ma powierzchnię aż 1000 m2. Mieści się na niej 158 świetnie wyposażonych stanowisk do ćwiczeń kondycyjnych i siłowych.

Gym Park to także znakomity przykład dobrze wyposażonej siłowni, na której można znaleźć wszystko, co niezbędne do wykonywania kompleksowych treningów siłowych i przygotowania do nich. Do dyspozycji klientów znajdują się bowiem takie urządzenia, jak sterowany komputerowo sprzęt aerobowy marki Techno-Gym, bieżnie elektroniczne i bezsilnikowe, rowerki stacjonarne, wiosła, steppery, eliptyki i wiele innych.

Stanowiska do ćwiczeń siłowych to natomiast szeroka gama urządzeń, które świetnie nadają się do rozwoju wszystkich grup mięśniowych oraz mogą być dostosowane do wybranego poziomu obciążeń. Na uwagę zarówno początkujących, jak i bardziej zaawansowanych kulturystów zasługuje także oferowana przez Gym Park usługa trenera dyżurnego.

Atmosfera panująca na siłowni

Przyjazna atmosfera panująca na siłowni z pewnością sprzyja częstszym wizytom oraz zwiększa zaangażowanie w treningi. Wybierając zupełnie nowe miejsce do ćwiczeń warto na początek wykupić karnet na kilka wejść, aby „wyczuć” panujący w nim klimat i ocenić atmosferę.

Już po paru wizytach na siłowni będziemy w stanie stwierdzić, czy czujemy się zmotywowani do ćwiczeń, czy też zupełnie nie mamy ochoty na częste jej odwiedzanie. W tym drugim wypadku warto jednak nie zrażać się i dalej szukać siłowni idealnej.

Jedna odpowiedź w temacie “Jak wybrać najlepszą siłownię? Sprawdź, czy Twoja jest dobra!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.