Najlepsze filmy o kulturystyce

Kulturystyka to przepiękna dyscyplina sportu, która polega nie tylko na kształtowaniu własnej sylwetki, ale też na walce z wieloma fizycznymi i psychicznymi słabościami. Dlatego też wielu uważa, że kulturystyka nie kształtuje tylko ciała ale i umysł. Ten rodzaj sportu popularny jest na całym świecie, a świadczy o tym chociażby fakt, że kulturystyka już kilkadziesiąt lat temu wdarła się do kin. Przy tej okazji warto przypomnieć najlepsze filmy o kulturystyce, jakie kiedykolwiek powstały. Zapraszamy na magiczną podróż po świecie filmu, przepełnionym kulturystyczną nutką.

Stand Tall

Tytułowy bohater filmu “Stand Tall”, Lou Ferrigno pięciokrotnie zdobył tytuł Mister Universum. Bogata jest też jego filmowa kariera, którą rozpoczął na dobre po zdobyciu drugiego miejsca w prestiżowych zawodach Mr. Olympia. Najbardziej przez wszystkich fanów kina kojarzony jest z superbohaterem o imieniu “Hulk”. Ferrigno w tej roli zyskał tak olbrzymią rozpoznawalność, że Hulk przeniesiony został nawet do świata kasyn online, gdzie powstało mnóstwo slotów o tematyce zielonego superbohatera. Jeżeli lubisz tego typu gry, sprawdź listę polskich kasyn, gdzie znajdziesz różne sloty online – także o tematyce powiązanej z kulturystyką czy światem filmu.

Wracając do “Stand Tall” to film dokumentalny, który ukazuje niesamowitą drogę, jaką przebył Lou Ferrigno. Po 19 latach przerwy postanowił powrócić na scenę Mr. Olympia. Pewnie dobrze wiecie, czy udało mu się zdobyć tytuł, a jeśli nie, to nie będziemy spoilerować. “Stand Tall” to obowiązkowa pozycja filmowa dla wszystkich – początkujących czy bardziej zaawansowanych adeptów kulturystyki.

Kulturyści

To najbardziej popularny film, którego motywem przewodnim jest kulturystyka, a dokładniej rzecz ujmując, rywalizacja Arnolda Schwarzeneggera i Lou Ferrigno. Dokument został nakręcony w 1977 roku i ukazuje złotą erę obu “twardzieli”, a także bardzo dokładnie pokazuje cykl ich przygotowań do największych imprez kulturystycznych, a więc Mr. Olympia oraz Mr. Universe. Dokument nawet teraz, po kilkudziesięciu latach, wciąż jest ciekawą pozycją, z której wielu początkujących adeptów kulturystyki może czerpać wiedzy, jak nauczyć się samodyscypliny, sumienności czy nie poddawać się nawet w najbardziej beznadziejnych sytuacjach.

Conan Barbarzyńca

Kiedy myślisz o przeplataniu się świata kulturystyki i filmu, to nie będziemy ukrywać, ale dwa najgłośniejsze nazwiska to właśnie Arnold Schwarzenegger i Lou Ferrigno. “Conan Barbarzyńca” to jeden z filmów, w który Arnie zaangażował się po zakończeniu profesjonalnej kariery kulturysty. Miało to miejsce dokładnie po zdobyciu przez Schwarzeneggera szóstego tytułu Mr. Olympia. Co ciekawe, podczas przygotowań do filmu, Arnie zrobił taką formę, że zmienił zdanie i wrócił na scenę… wygrywając Mr. Olympię po raz siódmy! I jak tu nie mówić, że Schwarzenegger to jeden z najwybitniejszych, o ile nie najwybitniejszy kulturysta w historii tego sportu?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *