Czy siłownia w domu ma sens?

Wiele osób zwłaszcza w ostatnich, co tu dużo ukrywać, trudnych czasach zastanawia się nad stworzeniem domowej siłowni. Wciąż jednak osoby te nie są w stu procentach pewne, czy to dobry pomysł? Jeżeli masz takie same rozterki, zapoznaj się z naszym artykułem.

Na początek Ci poradzimy – zamiast cały czas myśleć, najlepiej od razu zrealizuj swój pomysł. To, że nad tym tyle myślisz, oznacza, że nie powinieneś dłużej się zastanawiać, tylko przejść do realizacji. Dla wielu osób, w tym pewnie dla Ciebie, taka siłownia w domu będzie najbardziej optymalnym rozwiązaniem. Oczywiście znajdą się i tacy, którzy uznają ją za totalnie zbędną i wskażą jej wyraźne wady, ale jeśli tam czujesz, że w takim miejscu chciałbyś ćwiczyć, po prostu je sobie stwórz i nie patrz na innych oraz na to, co mają do powiedzenia na ten temat.

Zalety domowej siłowni

Stworzenie domowej siłowni pozwoli ci na uzyskanie czegoś, co przełoży się na oszczędność czasu. Przestaniesz bezsensownie go tracić. Nie będziesz już nigdy więcej przeznaczać go na długie i męczące wyprawy do klubów sportowych, które nierzadko potrafią zająć więcej niż jedną godzinę, zwłaszcza jeśli nie jesteś zmotoryzowany i musisz podróżować publicznymi środkami transportu, a jeszcze do tego zawsze robisz to w godzinach szczytu. Ten czas możesz wykorzystać na inne przyjemności, jak chociażby oglądanie ulubionego serialu czy granie w gry komputerowe lub hazardowe w kasynach online, których listę sprawdzisz tutaj. Kiedy stworzysz swoją siłownie w domu zobaczysz, że naprawdę oszczędzasz sporo czasu. Wykorzystasz go na to, na co chcesz – niekoniecznie muszą to być sloty online, seriale, filmy ale równie dobrze, czas który przeznaczyłbyś na przemieszczenie się do siłowni, możesz przeznaczyć na spotkania ze znajomymi. Po czasie sprawdzisz, jak wiele oszczędzasz.

Oszczędzasz nie tylko czas, ale także pieniądze, co powinno zadowolić cię jeszcze bardziej. Pewnie zastanawiasz się, ale jak to? Jak to możliwe!? Domowa siłownia początkowo owszem wymaga oczywiście pewnych inwestycji, bo będziesz musiał ją dobrze wyposażyć, zanim zaczniesz z niej na dobre korzystać, ale i tak w skali kilku lat wydasz na nią znacznie mniej aniżeli na karnet na siłownię. Za nieograniczony wstęp do klubów fitness w dużych miastach płaci się przynajmniej sto, a zwykle jakieś sto pięćdziesiąt złotych. W przeliczeniu na jeden rok daje to sumę prawie dwóch tysięcy. Za te pieniądze spokojnie skompletował byś już podstawowy sprzęt do ćwiczeń, na który złożył by się komplet prostych hantli, sztanga, rowerek stacjonarny, mata oraz kilka dodatkowych obciążeń. A przecież nie musisz od razu inwestować we wszystko, a stopniowo krok po kroku urozmaicać swoją domową bazę do ćwiczeń.

Wady domowej siłowni

A jakie są wady siłowni w domu? Szczerze mówiąc nie ma ich wiele, ale kluczowym może okazać się problem z motywacją. Jeśli wiesz, jak ćwiczyć w domu, teoretycznie nic nie powinno stanąć na twojej drodze do osiągnięcia celu, o ile tylko będziesz zdeterminowany. A jednak jakoś tak łatwiej zmusić się do wyciśnięcia kolejnego ciężaru, gdy wokół są ludzie, którzy też ciężko trenują. Jeśli wiesz, że na ogół masz problemy z motywacją do działania, być może taka domowa siłownia nie będzie dla ciebie dobra. Zwłaszcza, że wokół w domu możesz spotkać wiele rzeczy, które mogą Cię rozproszyć – włącznie z kanapą czy telewizorem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *