Co powinien mieć każdy fan crossfitu? Zobacz niezbędny sprzęt do crossfitu!

Crossfit szybko stał się bardzo popularnym rodzajem fitnessu, ponieważ umożliwia nam pracę nad sylwetką, kondycją i siłą w bardzo szerokim spektrum. Jednak aby wykonywać dobry trening i czuć się świetnie w czasie jego trwania potrzebujemy odpowiednich narzędzi. Jakie akcesoria warto jest mieć w domu, a jakich wypatrywać na dobrej siłowni? O jaką odzież powinniśmy zadbać, jeżeli chcemy uprawiać crossfit w komfortowych warunkach? Gdzie szukać sprzętu dobrej jakości i od zaufanego producenta?

hammertech - crossfit wrocław

1. Jak crossfit wpływa na naszą kondycję i ciało?

2. Niezbędny sprzęt do crossfitu – odzież

3. Niezbędny sprzęt do crossfitu – akcesoria do ćwiczenia w domu

4. Niezbędny sprzęt do crossfitu – wybór odpowiedniej siłowni

Jak crossfit wpływa na naszą kondycję i ciało?

hammertech - crossfit wrocław - 2

Decydując się na crossfit musimy być świadomi tego, że będziemy trenować zarówno naszą kondycję i wydolność organizmu, jak i zapewnimy sobie trening siłowy. Głównym założeniem tego sportu jest rozwijanie się w dziesięciu obszarach, do których zaliczamy szybkość, siłę, wytrzymałość, wydolność, gibkość, zwinność, moc, równowagę, koordynację oraz kontrolę. Zestawy ćwiczeń są więc bardzo zróżnicowane i sprawiają, że podczas jednego treningu jesteśmy w stanie wykorzystać znaczny procent sprzętu dostępnego na typowej siłowni czy hali sportowej.

Niezbędny sprzęt do crossfitu – odzież

hammertech - crossfit wrocław - 3

Aby na każdym treningu dawać z siebie maksimum, musimy czuć się komfortowo. Z tego powodu dobrze jest wyposażyć się w dobrej jakości odzież sportową. Wybierając koszulkę, która umożliwia poprawną wentylację będziemy czuć się lepiej podczas wykonywania ćwiczeń, a także damy z siebie więcej i lepiej. W przypadku pań warto również pamiętać o sportowym biustonoszu, który zapewni odpowiedni komfort szczególnie podczas takich aktywności, jak bieganie czy skakanie na skakance. Choć ubrania typowo sportowe są trochę droższe od zwykłej pary w postaci bawełnianego t-shirtu i szortów, korzystając  z nich minimalizujemy ryzyko powstania odparzeń i otarć na skórze, a także czujemy się lepiej podczas samych ćwiczeń.

Niezbędny sprzęt do crossfitu – akcesoria do ćwiczenia w domu

hammertech - crossfit wrocław - 5

Przygodę z crossfitem można de facto zacząć bez wychodzenia z domu. Wystarczy, że zaopatrzymy się w podstawowe akcesoria do ćwiczenia, jak hantle, skakanka czy guma do rozciągania. Na tej podstawie możemy zacząć wykonywać podstawowe treningi, które wprowadzą nas w ten sport, a później także wykorzystywać je w sytuacji, gdy nie jesteśmy w stanie z jakiegoś powodu iść na siłownię.  Jeżeli znajdziemy dobry crossfit sklep, możemy bez problemu kupić wszystkie te rzeczy za jednym zamachem.

Niezbędny sprzęt do crossfitu – wybór odpowiedniej siłowni

hammertech - crossfit wrocław - 4

Dobra siłownia do bodybuildingu nieco różni się od tej crossfitowej. Przede wszystkim w drugim przypadku powinniśmy mieć dostęp także do sali, na której można ćwiczyć wytrzymałość, np. poprzez podciąganie się na drążku, bieganie pomiędzy „bazami” z różnymi zadaniami czy ćwiczenia związane ze skakaniem. Z drugiej strony do treningu siłowego potrzebujemy hantli, wolnych ciężarów, a czasem i trochę maszyn, więc lepszą opcją może się okazać duża, sieciowa siłownia, zamiast małej lokalnej – będzie miała po prostu więcej obiektów, które potrzebujemy wykorzystać do treningu. Więcej na ten temat znajdziesz na hammertech.com.pl.

Crossfit umożliwia nam bardzo szeroko pojęty rozwój ciała, w związku z tym często wymaga korzystania z różnorodnych sprzętów. Aby móc wykonywać pełny, satysfakcjonujący trening możemy połączyć aktywność domową z tą na dobrze wyposażonej siłowni oraz na świeżym powietrzu. Jeżeli zadbamy o dobre sportowe ubranie i najwyższej jakości, pewne narzędzia do ćwiczeń, będziemy w stanie osiągnąć naprawdę imponujące efekty.

Hammer Tech - Sklep CrossFit - Wrocław

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *