Brain Power, czyli jak wytrenować swój umysł

pamięć mięsniowa

Brakuje Wam czasami słowa? Macie problem z kojarzeniem faktów albo z zapamiętywaniem? To normalne. Nietrenowany mięsień niestety zanika i maksyma ta dotyczy także naszych mózgów. Co więc zrobić, aby nie wyjść z wprawy i utrzymać intelektualną formę? Z pomocą przychodzą gry i aplikacje. Zamiast więc spędzać kolejny kwadrans w ciągu dnia, wpatrując się w media społecznościowe albo oglądając filmiki z kotkami na YouTubie, warto zrobić coś z pożytkiem dla naszego zdrowia. Poniżej przedstawiamy kilka niezawodnych i zupełnie darmowych aplikacji, z których pomocą nie tylko się rozerwiecie, ale również potrenujecie swoje szare komórki!

Peak

Peak to najbardziej zgrabna z dostępnych aplikacji do treningu mózgu, z dopracowaną kolekcją minigier obejmujących takie tematy, jak pamięć, język, sprawność umysłowa i… co to było? A, tak: uwaga. Łącznie apka zawiera ponad 30 łamigłówek o różnym stopniu trudności. Teraz codzienna sesja treningu umysłowego nie będzie przykrym obowiązkiem! Darmowa aplikacja ma wiele do zaoferowania, ale miesięczny abonament za kilkanaście złotych pozwala grać we wszystkie gry tak często, jak tylko zechcemy. Zyskujemy także dostęp do spersonalizowanych codziennych treningów i oczywiście statystyk, co pozwala nam śledzić postępy.

Fit Brains Trainer

Fit Brains Trainer to kolejne świeże, nowoczesne podejście do treningu umysłu na urządzenia mobilne. Zawiera ponad 35 gier pogrupowanych w różne sesje treningowe, dzięki którym codzienne ćwiczenia nie będą nudne, niezależnie od tego, czy zabieramy się za trening pamięci, koncentracji czy umiejętności językowych. Ciekawym dodatkiem są gry skoncentrowane na trenowaniu inteligencji emocjonalnej (EQ) – tego pozbawione są inne recenzowane tu apki. Podobnie jak w przypadku Peak, aby kontynuować grę, można zalogować się na stronie internetowej z komputera. Miesięczny abonament odblokowuje wszystkie funkcje, ale i bez niego spędzimy tu wiele godzin na wydajnych ćwiczeniach, które mogą później przydać się nam choćby przy opracowywaniu strategii na blackjacka w kasynie online. Zdecydowana rekomendacja!

Kurnik

Jeden z pierwszych polskich serwisów z grami umysłowymi i karcianymi. Czego tu nie ma! Brydż, kierki, szachy, warcaby, sudoku, go, kalambury, gra w tysiąca czy Monopoly. Po założeniu konta zyskujemy dostęp do statystyk i możemy dołączać do różnych stołów, aby rywalizować z innymi. Ostatnim nabytkiem w Kurniku jest polska wersja popularnej gry Wordly, czyli swojskie Słowoku. Bardziej wymagający gracze mogą stanąć w szranki z innymi zawodnikami w mniej popularne gry takie jak na przykład szogi, hex czy xiangqi. Ten darmowy serwis z grami na żywo daje sporo frajdy i musiał znaleźć się na naszej liście.

NeuroNation – trening umysłu

O tej apce od dłuższego czasu jest już całkiem głośno. Dostępna całkowicie po polsku aplikacja nazywana jest przez wielu „najlepszym klubem fitness dla naszych umysłów”. Możemy z jej pomocą ćwiczyć koncentrację, pamięć krótko- i długotrwałą, refleks oraz kojarzenie faktów. Autorzy zapewniają, że dosłownie kwadrans ćwiczeń dziennie przez kilkanaście dni gwarantuje nam zauważalne postępy. Świadczyć o tym ma liczba zadowolonych użytkowników, która niedługo dobiegnie aż 25 milionów! Specjalny algorytm czuwa nad dodawaniem indywidualnych ćwiczeń do naszego harmonogramu. Czy z pomocą NeuroNation opóźnimy nadejście starczej demencji? Cóż, to się okaże za kilkadziesiąt lat! Dla osób, które mają do wydania parę groszy, przygotowano wersję premium z kompleksowym programem treningowym i regularnym dostępem do nowych kursów i zadań.

Math Brain Booster Games

Math Brain Booster Games składa się z różnych gier umysłowych, które poprawiają funkcjonowanie mózgu i stymulują umysł, aby poprawić naszą ogólną wydajność w ciągu dnia. Z aplikacją łatwo dostosować swój tryb treningu osobistego, aby ułożyć własną sesję treningu wydajności umysłowej w dowolnym miejscu i czasie. Z tą apką możemy szybko poprawić uwagę, czas reakcji i szybkość umysłu za pomocą zadań i problemów matematycznych wykonywanych w określonym czasie. Nasze wyniki zostaną następnie wykorzystane do spersonalizowania codziennych treningów, w tym łamigłówek, gier pamięciowych, gier na rozwiązywanie problemów, gier logicznych i gier usprawniających myślenie.

Memorado

Aplikacja do treningu mózgu Memorado to prawdziwa siłownia dla mózgu. Zawiera ona 24 gry do treningu mózgu na ponad 720 poziomach, które stanowią wyzwanie dla pamięci roboczej, koncentracji i kontroli poznawczej. Gry stworzone w oparciu o badania naukowe pomagają rozwijać i łączyć funkcje poznawcze, dzięki czemu nauczymy się, jak zwiększyć swoją inteligencję. Memorado ma silne wsparcie środowisk naukowych i zostało opracowane przez ekspertów w dziedzinie treningu mózgu. Za pomocą unikalnego i zabawnego interfejsu Memorado wyznaczysz cele, które pozwolą Ci stworzyć indywidualną metodologię treningu mózgu. Najpierw zaczynamy od wyznaczenia obszarów wymagających pracy. Następnie każdego dnia wybieramy pięć nowych gier, które wzbogacą naszą wiedzę poznawczą. Aplikacja zawiera testy i gry, które przyczyniają się do podniesienia IQ i uczą nas także uważności. Użytkownicy, którzy trenują z aplikacją, wykazują aż 76% wzrost ilorazu inteligencji! Aplikacja Memorado Brain Training jest używana w 39 krajach na całym świecie, w tym i w Polsce.

Ocena: 5/5 | Głosów: 2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *