W drodze na szczyt, czyli złote zasady suplementacji sportowej

suplementacjaModa na aktywny tryb życia ma się w najlepsze i wcale nie zanosi się na to, aby miało to ulec zmianie. Korzystają na tym nie tylko siłownie i firmy odzieżowe, ale przede wszystkim rynek odżywek i suplementów dla sportowców. Dla osób aktywnych fizycznie, stosowanie odpowiedniej suplementacji jest niezwykle ważne.

Zbilansowana dieta oraz zrównoważona suplementacja, to podstawa zdrowia i dobrego samopoczucia. Zapoznanie się z zasadami jej przyjmowania to pierwsza kwestia, z jaką należy się zmierzyć przed zakupem odpowiednich produktów. Czym się kierować przy doborze odpowiednich suplementów? Jak je stosować? Podpowiadamy

1. Ustal cel

Bez tego ani rusz. Uprawiasz sport wytrzymałościowy? A może jesteś na redukcji tkanki tłuszczowej? Sięgnij po produkt dedykowany temu rodzajowi aktywności. Szybką regenerację po wysiłku oraz beztłuszczowy przyrost masy mięśniowej zapewni ActivLab Amino Complex, bogaty w glutaminy. Aby nabrać muskulatury, należy postawić na aminokwasy BCAA, które hamują rozkład tkanki mięśniowej i wzmacniają jej wytrzymałość. Aminokwasy rozgałęzione, ułatwiają przyrost siły oraz masy mięśniowej, wspierając jednocześnie redukcję tkanki tłuszczowej. Kolejnym, skutecznym i często wybieranym produktem są odżywki białkowe dostępne w kilku wersjach smakowych. W tym przypadku warto zwracać uwagę na skład i sięgać po preparaty z wysoką zawartością białka. Odżywki białkowe przyczyniają się nie tylko do wzrostu masy mięśniowej, ale również pomagają w utrzymaniu mocnych kości.

suplementy w ćwiczeniach

2. Ustal plan

Wiele suplementów różni się schematem dawkowania – jedne spożywa się przed, a inne po treningu. Jest to kwestia niezwykle ważna, ponieważ pomylenie pory zażycia suplementu, spowoduje obniżenie jego skuteczności, a tym samym zniweczy cały wysiłek włożony w trening. Jak sobie to ułatwić? Na początku najlepiej sobie wszystko dokładnie rozpisać. Taki plan suplementacji powinien uwzględniać w jakiej dawce i o jakiej porze suplement jest zażywany. Jest to dobre rozwiązanie szczególnie w przypadku sportowców, którzy przyjmują kilka preparatów jednocześnie.

suplementy w treningu

3. Kolejność przyjmowanych suplementów

Jaka powinna być kolejność? Jak sama nazwa wskazuje odżywka przedtreningowa powinna być przyjmowana przed rozpoczęciem aktywności fizycznej. Suplementy tego typu to m.in. preparaty, które mają na celu pobudzić układ nerwowy oraz ośrodki wegetatywne, niwelując tym samym uczucie zmęczenia. Zupełnie inaczej działają odżywki potreningowe. Przykładem są odżywki białkowe, których głównym zadaniem regeneracja mięśni oraz budowanie ich masy.

Ciężka praca, odpowiednia dieta oraz zbilansowana suplementacja są kluczem do sukcesu. Pragniesz zrzucić zbędne kilogramy? Marzysz o pięknej rzeźbie? Uwierz w swoje siły i walcz o lepszą wersję siebie!

W drodze na szczyt, czyli złote zasady suplementacji sportowej
5 (100%) 3 votes

Jeden komentarz o “W drodze na szczyt, czyli złote zasady suplementacji sportowej

  • 17 kwietnia 2018 godzina 16:20
    Link do komentarza

    ok tak w tym roku będzie forma życia, będę walczyć do końca 🙂 !
    jakieś suplemenciki trzeba bedzie zamówić 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *