Wyciskanie francuskie sztangi leżąc na tricepsy

Wyciskanie francuskie sztangi leżącwyciskanie francuskie sztangi

 

Wyciskanie francuskie sztangi leżąc to jedno z najlepszych ćwiczeń do rozwoju wszystkich aktonów mięśni trójgłowego ramienia – tricepsów. Ćwiczenie to możemy wykonywać ze sztangą prostą lub łamaną, osobiście polecam sztangę łamaną, ponieważ w ten sposób zmniejszamy napięcie w naszych nadgarstkach, zwiększamy czucie mięśni oraz zmniejszamy ryzyko kontuzji zwłaszcza przy większych ciężarach.

Jak wykonać wyciskanie francuskie sztangi leżąc

1) Ustawiamy w dogodnym miejscu ławeczkę poziomą.
2) Przyjmujemy stabilną pozycję na ławeczce, nogi ugięte w kolanach mniej więcej w kącie 90 stopni, stopy przylegają do podłoża.
3) Chwytamy sztangę nachwytem – na szerokość barków.
4) Wykonując wdech opuszczamy sztangę do czoła, bądź nieco wyżej, uważamy aby nie zrobić sobie krzywdy uderzając ją o głowę !
5) Podczas opuszczania pracują tylko nasze przedramiona w łokciach, nasze ramię przez całe ćwiczenie pozostaje w tej samej pozycji.
6) Wracamy do pozycji wyjściowej, wykonując jednocześnie wydech.

 

Cenne rady i wskazówki – wyciskanie francuskie

* Wyciskanie francuskie ze sztangą możemy wykonywać również stojąc, jest to jednak wersja dla bardziej zaawansowanych, ponieważ wymaga to większego skupienia oraz wzmocnionych mięsni pleców podczas utrzymania stabilności naszej pozycji i kręgosłupa.

* Wyciskanie francuskie możemy wykonywać również chwytając sztangę tkz. małpim chwytem (chwyt otwarty – link: Małpi chwyt, pozwala on lepiej czuć mięśnie tricepsów, jednak ta opcja również zarezerwowana jest dla zaawansowanych, istnieje duże ryzyko upuszczenia sztangi na głowę, co może skończyć się mocną kontuzją bądź uszczerbkiem na zdrowiu.

UWAGA: Podczas wykonywania wyciskania francuskiego nie należy przeginać z ciężarem, łatwo o kontuzję stawu łokciowego i nadgarstków. Nasza technika wtedy nie będzie prawidłowa, a o nią najbardziej chodzi w tym ćwiczeniu.

Wyciskanie francuskie sztangi leżąc WIDEO

Zobacz filmik dla lepszego zrozumienia wykonania ćwiczenia – Wyciskanie francuskie leżąc

Redaktor Pakernia24: Walczak Sebastian

Wyciskanie francuskie sztangi leżąc na tricepsy
5 (100%) 4 votes

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *