blank Trudne wybory blank

Trudne wybory

cityfit
Kiedy jesteś nastawiony na wypróbowanie nowej restauracji i zanim zdecydujesz się zostawić część swojej pensji oraz spędzić w niej swój cenny czas, bierzesz pod uwagę opinie znajomych, czytasz i analizujesz recenzje krytyków kulinarnych lub po prostu sprawdzasz czy odpowiada Ci menu. Jeśli pierwszy posiłek spożyty w niej smakował Ci, będziesz prawdopodobnie do niej wracać co jakiś czas. Jeśli jednak pierwsza wizyta w niej okazała się kompletnym fiaskiem – będzie to równocześnie ostatnia wizyta. Znalezienie nowej siłowni jest właśnie jak poszukiwanie nowej, idealnej restauracji. Dobra siłownia powinna pasować do twojej unikalnej osobowości i motywować cię do ciągłych powrotów i regularnych ćwiczeń. Jednak w odróżnieniu od kwot wydanych w restauracji, wydatek poniesiony na zakup karnetu bywa poważnym punktem w twoim miesięcznym budżecie. Tym ważniejsze jest dokonanie dobrego wyboru – zanim podpiszesz umowę na długoterminowy abonament.

W sąsiedztwie

Od czego zacząć? To akurat jest proste – pierwszym czynnikiem determinującym wybór nowej siłowni powinna być jej lokalizacja. Jeśli bowiem wybierzesz modny klub znajdujący się po drugiej stronie miasta, czy naprawdę uda Ci się tam regularnie ćwiczyć? Najczęściej, najlepszym wyborem jest siłownia zlokalizowana pomiędzy twoim miejscem pracy (lub szkołą) a domem. Takie usytuowanie siłowni ma ten plus, że nawet w dni kiedy plan dnia jest napięty, uda się ująć w nim codzienną dawkę ćwiczeń. Łatwiej też zmotywować się do wyprawy do niej w deszczowy dzień lub zimą.

Ważne są także godziny otwarcia siłowni. Kiedy najczęściej ćwiczysz? Wcześnie rano, wieczorem po pracy, a może tylko w weekendy? Godziny otwarcia siłowni, którą wybierzesz muszą się wpisywać w twoje przyzwyczajenia. W przeciwnym wypadku może się okazać, że płacisz za coś do czego nie masz tak naprawdę dostępu.

Warto także zorientować się jak wygląda sprawa promocji. Wiele siłowni oferuje zniżki dla stałych klientów, dodatkowe zajęcia lub rozłożenie płatności na preferencyjne raty.

Dobry sprzęt to podstawa

Gdy już masz upatrzoną siłownię, wybierz się do niej. Wiele miejsc tego typu oferuje zajęcia próbne (bezpłatne lub za niewielką, jednorazową opłatą). Rozejrzyj się, sprawdź warunki jakie w niej panują.

Zwróć uwagę na sprzęt. Czy jest nowy, czy raczej stary i zdezelowany? Czy jest wystarczająca ilość najczęściej używanych przyrządów, czy raczej trzeba czekać w kolejce, żeby z nich skorzystać? Sprzęt powinien być zróżnicowany tak, abyś mógł pracować nad różnymi partiami mięśni i nie popaść w rutynę. Dobrze też jeśli każdy przyrząd zaopatrzony jest w instrukcję korzystania (najlepiej rysunkową) a personel gotowy jest udzielić porad i w razie potrzeby zabezpieczyć (np. podczas podnoszenia ciężarów).

Oczywiście nie można także pominąć sprawy czystości. Podczas swoich próbnych godzin rozejrzyj się dokładnie. Zwróć uwagę na standardy czystości obowiązujące na siłowni. Zorientuj się czy personel dba wystarczająco o higienę miejsc i sprzętów oraz czy masz dostęp do czystych ręczników podczas zajęć. Obejrzyj dokładnie szatnie i prysznice (siłownie bez zaplecza sanitarnego skreśl od razu) i sprawdź czy są na bieżąco i dokładnie czyszczone.

Siłownia idealna

Dobrym przykładem idealnej siłowni jest City Fit . Nowoczesny sprzęt, doskonale wyszkolony i co najważniejsze uprzejmy personel. No i przede wszystkim dogodna lokalizacja (zazwyczaj w centrum miasta) a do tego czynna 24 godziny na dobę. Standardy czystości i higieny zadowolą nawet najbardziej uporczywego przedstawiciela Sanepidu.

Przede wszystkim jednak bogata oferta, na którą składają się nie tylko zajęcia na siłowni ale przede wszystkim zajęcia grupowe. Pośród tych znajdziemy sporo zajęć aerobowych, wysiłkowych a nawet tanecznych. Nie brakuje tutaj także modnych typów aktywności fizycznych, znanych nam z czołówek gazet typu airfit, a także starych i sprawdzonych jak aerobik. Miłośnicy samodzielnego poprawiania kondycji mogą tam skorzystać z pomocy trenera osobistego.

Może się wydawać, że szukanie nowej siłowni to nieistotne zagadnienie. Nieprawda! Bądź dociekliwy i grymaśny. Szukaj opinii w internecie i wśród ćwiczących znajomych. Słuchaj rad specjalistów. To pozwoli Ci wybrać siłownię zgodną z Twoimi oczekiwaniami i w cenie nie rujnującej domowego budżetu. Nie lekceważ tematu, w końcu chodzi o twoje zdrowie i sprawność fizyczną.

blank Komentarze blank
Jekty dnia maj 10 2016 11:07:22
Przydatne informację wink dzięki !! biggrin
blank Dodaj komentarz blank
Zarejestruj się, żeby móc dodawać komentarze.
blank Zobacz także: blank
arnold schwarzenegger   fitness   siłownia

memy   mordka, Pekińczyk   muzyka motywacyjna
blank Atlas Ćwiczeń Pakernia blank
mięśnie człowieka
blank Odchudzanie z fitnesswell blank
fitnesswell
blank   blank
blank Logowanie blank
logowanie Nazwa Użytkownika

logowanie Hasło

Zapamiętaj mniebulet Rejestracja
bulet Zapomniane hasło?
blank Najnowsze artykuły blank
blank Ankieta Pakernia blank
Jaki rodzaj kulturystyki lubisz?

Kulturystyka klasyczna

Kulturystyka naturalna

Kulturystyka ekstremalna

Męska sylwetka

Musisz się zarejestrować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
blank Nasi partnerzy blank
Kulturystyka
ilovebodybuilding.pl
fitness-inspiracje.pl
blank blank
Mapa Strony                                               Polityka Prywatności                                         Kontakt  

Wszelkie Prawa Zastrzeżone - Kulturystyka, Siłownia i Fitness - Pakernia24.pl