blank        Trening plany treningowe, porady, ćwiczenia blank
        Gdzie jesteś:    Pakernia24 | Trening

Strefa Treningu - zrób to profesjonalnie !

Trening

Witajcie pakerzy ! Zaglądacie tutaj, bo pewnie chcecie się dowiedzieć czegoś na temat treningu Lepiej trafić nie mogliście, dowiecie się tutaj wszystkie dzięki czemu zwiększycie swoją masę, poprawicie wydolność, czy wyrzeźbicie swoje mięśnie. Czas tutaj spędzony nie będzie na pewno tym, który marnotrawimy.

Setki form treningu, przykłady oraz poprawne wykonanie ćwiczeń, to wszystko czego szukaliście ! Specjalnie dla was zadbaliśmy o różnorodność artykułów dzięki czemu każdy znajdzie coś dla Siebie, trening na rzeźbę, trening na masę, trening na siłę. Dla każdego coś dobrego:Plany treningowe

trening
Trening ACT

ACT (Aerobic Circuit Training) to aerobiczny trening obwodowy w którym odnajdzie się początkujący paker ale także zaawansowany który powraca do ćwiczeń po dłuższej przerwie.

trening fbw
Trening FBW

FBW trening jest to jedna najpopularniejszych form treningowych, zaraz po SPLICIE. FBW, bo tak nazywa się ten trening jak nazwa wskazuje, oznacza trening całego ciała na jednej sesji treningowej.

trening split
Trening split

Split jest to najbardziej popularna forma treningu w siłowniach na Świecie już od wielu lat zawodowi kulturyści posiłkowali się treningiem który dzielił sesje treningowe na poszczególne partie mięśniowe.

trening hst
Trening HST

HST - Hypertrophy Specific Training jest metodą stopniowego przeciążania mięśni. Opiera się na zasadzie hipertrofii, czyli wywołania maksymalnego wzrostu. Jest to świetna alternatywa do splitów i fbw.

trening hiit
Trening HIIT

HIIT jest to trening dla ludzi, którzy mają mniej czasu a chcą w szybkim tempie uzyskać upragnione efekty. Głównym założeniem tego treningu jest przeplatanie intensywnego wysiłku z umiarkowanym.

trening pompki
Trening w domu

Trening w domu, czyli dla chcącego nic trudnego, trening ten może wykonywać każda osoba która posiada dom, czyli tak naprawdę wszyscy. Do wykonania ćwiczeń jest potrzebna jedynie dobra wyobraźnia.

trening siłowy
Trening siłowy

Trening siłowy to taki rodzaj aktywności fizycznej która skupia się na rozwinięciu głównie siły i wytrzymałości mięśni. W odróżnieniu od kulturystycznego jest stosowany wyłącznie do poprawy siły.

trening crossfit
Trening CrossFit

Trening crossfit jest to rodzaj treningu siłowego w połączeniu z kondycyjnym, w którym wykonywane są ćwiczenia o bardzo dużej intensywności bez specjalnych przerw, krótkie i wyczerpujące treningi.

trening armagedon
Trening armagedon

Armagedon jest to trening stworzony dla ludzi którzy chcą posiadać olbrzymie ramiona, tak nabrzmiałe i okrągłe niczym zawodowi kulturyści. Nawet kilka centymetrów w obwodzie ramienia w kilka tygodni.

trening na siłę klatki
Trening na siłę klatki

Zwiększ siłę klatki piersiowej niczym king - kong. To coś dla prawdziwych koneserów sportów siłowych, uwielbiasz wyciskanie leżąc na klatkę, chciałbyś zwiększyć swój wynik nawet o 30 %.

trening hantle
Trening z hantlami

Hantle mogą być stosowane do treningów aerobowych, do treningów typowo siłowych oraz do rehabilitacji. Hantle często są stosowane z sportach walki, by poprawić szybkość i siłę uderzenia.

trening 100 pompek
Trening 100 pompek

Trening ten jest stworzony z myślą o osobach które pragną zwiększyć swoją wytrzymałość oraz siłę mięśni, fakt nie będzie to jakiś imponujący wynik lecz dla osób które nie chcą być ogromni na pewno da wiele.

trening abs
Trening ABS na brzuch

ABS trening to doskonały wybór dla osób które marzą o idealnym sześciopaku. ABS jest jednym z kombinacji, metod treningowych aby rozwinąć mięśnie brzucha. To bardzo prosty i przyjemny zestaw ćwiczeń na brzuch.

Trening - artykuły

akademia kfd
Akademia KFD - trener personalny

Połowa stycznia to doskonały czas na realizację swoich postanowień i zamienienie ich w realny czyn. Jeśli zastanawiałeś się nad zrobieniem kursu i wyrobieniem uprawnień trenerskich, ten kurs jest dla Ciebie!

akademia kfd
Akademia KFD - kurs na Fizjotrenera

Celem kursu jest przekazanie uczestnikom jak największej wiedzy z podstaw fizjoterapii, a także jak radzić sobie w przypadku schorzeń takich, jak dyskopatia, entezopatie, naciągnięcia. W związku z coraz częstszymi kontuzjami związanymi z siedzącym trybem życia.

chudzielec
Jak ćwiczyć na siłowni

Jak ćwiczyć na siłowni? to pytanie na pewno zada Sobie każdy adept który chcę dołączyć do grona osób które regularnie ćwiczy na siłowni. To nic łatwiejszego, wejdź i zobacz.

Street workout
Street workout

Street workout, ten termin coraz częściej jest słyszany w środowisku ludzi którzy interesują się sportami siłowymi. W wolnym tłumaczeniu to trening uliczny polegający na wykorzystaniu zabudowy miejskiej.

aeroby trening
Aeroby

Ćwiczenia aerobowe, chcesz zrzucić kilka kilogramów to coś dla Ciebie. Aeroby to taki rodzaj aktywności, która przyspiesza oddech i bicie serca dzięki czemu do mięśni i narządów ciała dociera więcej krwi.

cardio trening
Trening cardio

Cardio jest to trening interwałowy np. naprzemienne ćwiczenia (szybki sprint) i mniej intensywne (np. marsz), cardio zwiększa szybkość przemiany materii oraz wydolność naczyniowo - oddechową organizmu.zakwasy
Zakwasy

Zakwasy fachowo zwane są opóźnioną bolesnością mięśni. Ból ten pojawia się w przeciągu 24 do 72 godzin po wykonaniu wysiłku fizycznego. Poznaj najlepsze sposoby na pokonanie zakwasów.

przetrenowanie
Przetrenowanie organizmu

Przetrenowanie może przydarzyć się każdemu, kto zbyt mocno wyeksploatuje ciało podczas treningów. Wystarczy, że będziemy zbyt wiele trenować, a nie dbać o prawidłową regenerację.

ginekomastia
Ginekomastia

Ginekomastia to powiększenie się tkanki piersiowej u mężczyzn, poprzez rozrost tkanki gruczołowej oraz tłuszczowej. Sama nazwa wywodzi się od greckich słów gyne (kobieta) oraz mastos (pierś).

torba treningowa
Co zabrać ze sobą na trening

W tym artykule dowiesz się co zabrać na trening, aby twoja pierwsza wizyta na siłowni była udana i obyła się bez wstydu. Oto lista niezbędnych rzeczy na trening.

regeneracja
Ile potrzeba dni na regenerację mięśni

Zapoznaj się z tabelką jak szybko dokonuje się regeneracja mięśni. Ile trwa? to zależy od intensywności treningu, wyróżniamy: niską, średnią oraz wysoką intensywność.

metody trening
Metody treningowe

Metody treningowe pomogą Ci wyjść ze stagnacji mięśniowej i pozwolą twoim mięśniom rosnąć, będą zaskoczone nowymi bodźcami i odwdzięczą Ci się rozrostem.

przysiady
Przysiady

Przysiady to jedno z najcięższych ćwiczeń na siłowni, ćwiczenie to angażuje mięśnie czworogłowe uda, lecz podczas przysiadów pracują również mięśnie pośladkowe, przywodziciele uda i łydka.

martwy ciąg
Martwy ciąg

Martwy ciąg (ang. deadlift) jest to jedno z najpopularniejszych ćwiczeń na siłowni, bardzo mało osób decyduje się na jego wykonywanie, a jeśli już to technika jest daleka od ideału.

wiosłowanie sztangą
Wiosłowanie sztangą

Wiosłowanie sztangą - jest to jedno z najpopularniejszych ćwiczeń złożonych na mięśnie pleców. Podczas wykonywania ćwiczenia zaangażowane są wszystkie mięśnie pleców, poznaj technikę.

biceps 21
Trening 21 na biceps

21 na biceps jest to metoda treningowa polegająca na maksymalnym spompowaniu mięśni bicepsów, poprzez specjalne ćwiczenie, które podzielone zostało na 3 fazy.

maksymalny ciężar
Twój maksymalny ciężar

Maksymalny ciężar jest to ilość kilogramów które jesteśmy w stanie podnieść jeden raz, czyli jedno w pełni poprawne powtórzenie. Wielu trenujących pragnie dowiedzieć się, ile są w stanie wycisnąć.

plecy
Najlepsze ćwiczenia na drążku

Maksymalny ciężar jest to ilość kilogramów które jesteśmy w stanie podnieść jeden raz, czyli jedno w pełni poprawne powtórzenie. Wielu trenujących pragnie dowiedzieć się, ile są w stanie wycisnąć.

Kettlebell
Kettlebell

Kettlebell - to sprzęt, który wyglądem przypomina kule połączoną z uchwytem. Trening z nimi zwiększa siłę, poprawia gibkość i koordynację. Początkowo były one wykorzystywane w rosyjskiej armii.

siłownia
Siłownia

Siłownia dla każdego, wszystko co dotyczy siłowni. Siłownia jest to miejsce, w którym trenują ludzie, każdy z nich ma inny cel, jeden zwiększenie masy mięśniowej, drugi gruntowne odchudzanie.

superserie
Superserie

Superserie trening ta metoda treningowa jest bardzo prosta, wedle założeń trenujemy dwie przeciwstawne partie mięśniowe zaraz po sobie, bez żadnych przerw.

drążek
Jak podciągać się na drążku

Jak podciągać się na drążku to pytanie zadaje sobie każdy początkujący na siłowni, każdy ma inne cele oraz priorytety jednak prawidłowa technika wykonywania podciągania na drążku jest bardzo ważna.

małpi chwyt
Małpi chwyt

Małpi chwyt zobacz obrazek obok, polega na chwytaniu sztangi - drążka w taki sposób, że nasz kciuk nie oplata gryfu, nie tworzy zamkniętego chwytu lecz jest ułożony w szeregu wraz z innymi palcami.

motywacja
Motywacja do treningu

Motywacja do ćwiczeń najłatwiej jest to działanie naszej psychiki w taki sposób że mamy ochotę do treningów, dzięki czemu z chęcią chodzimy na siłownię, dajemy z siebie wszystko i jeszcze więcej.

przedramię
Trening na przedramiona

Opis oraz ćwiczenia na mięśnie przedramion, jest to jedna z najbardziej pomijanych grup mięśni uważaj ponieważ jest to bardzo ważny detal w sylwetce kulturysty. Poznaj trening Roberta Burneiki.

kaptury
Ćwiczenia na kaptury

Najpopularniejszym ćwiczeniem na kaptury są szrugsy różnego rodzaju. Możemy posłużyć się do ich wykonywania sztangą, sztangielkami lecz także suwnicą Smitha oraz linkami wyciągu dolnego.

pompki
Pompki

Pompki informację oraz rodzaje. Niewątpliwym atutem pompek jest to, że nie potrzeba do nich żadnego specjalistycznego sprzętu. Wystarczą nam chęci i troszeczkę miejsca na podłożu.

alkohol a siłownia
Alkohol a siłownia

Czy alkohol jest dla nas ćwiczących zagrożeniem czy może nie jest aż tak straszny? Jakie skutki daje picie alkoholu podczas ćwiczeń siłowych, czy można to jakoś pogodzić, poznaj odpowiedzi.

trening robert burneika
Trening Roberta Burneiki

Poznaj treningi Roberta Burneiki - Harkorowego koksa, plan treningowy z programu nie ma lipy oraz ciekawe filmiki z treningów bicepsów, pleców oraz barków i klatki piersiowej.

rozgrzewka
Rozgrzewka przed treningiem na siłowni

Rozgrzewka to nie zabawa, jest to konieczność podczas treningów siłowych oraz innych sportach wyczynowych. Jest integralną częścią treningu, jej brak można porównać z olejem silnikowym w samochodzie, bez niego się zatrzemy i dojdzie do awarii - kontuzji.

odciski
Odciski i sposoby na ich pozbycie się

Kto ćwiczy już jakiś czas, zauważa na swoich dłoniach zgrubienia są to odciski. Cóż, jest to nieunikniony problem, gdyż duże ciężary po prostu dają duży nacisk na dłonie. Jak sobie z nimi radzić.

street workout
Street Workout

Street Workout i ćwiczenia na powietrzu zyskują dużą popularność w drodze o rozwój swojej sylwetki i sprawności. Największa ilość zwolenników tego rodzaju..

trójbój siłowy
Trójbój siłowy

Trójbój Siłowy jest to nieolimpijska dziedzina sportu która sięga końca lat 50 w których odbyły sie Pierwsze Mistrzostwa Wielkiej Brytanii. Lecz dopiero...

Wolne ciężary vs maszyny
Wolne ciężary vs maszyny

Wolne ciężary vs maszyny - zapewne wielu z was idąc na siłownię nigdy nie zastanawiało się głębiej dlaczego korzystamy z maszyn czy wolnych ciężarów takich jak sztangi czy hantelki. Nie zdajemy sobie sprawy jak ważne oprócz diety...

wyciskanie francuskie
Wyciskanie francuskie

Wyciskanie francuskie sztangi leżąc to jedno z najlepszych ćwiczeń do rozwoju wszystkich aktonów mięśni trójgłowego ramienia - tricepsów. Ćwiczenie to możemy wykonywać ze sztangą prostą lub łamaną.

pamięć mięśniowa
Pamięć mięśniowa

Pamięć mięśniowa to bardzo interesujące zjawisko które coraz częściej staje się tematem rozmów na siłowniach na całym Świecie. Bardzo często zdarza się, że musimy zrobić sobie przerwę od treningów...

hormony anaboliczne
Hormony anaboliczne

W tym artykule przytoczę Wam wszystko co powinniście wiedzieć o hormonach anabolicznych. A dokładniej wyjaśnię Wam wpływ hormonów anabolicznych na efektywność treningu.

drop set
Drop set

Drop set nazywane również, systemem zmienno-obciążeniowym to ćwiczenia polegające na wykonaniu bez odpoczynku 3-4 serii danego ćwiczenia z wykorzystaniem coraz to mniejszego ciężaru.

wl
Wyciskanie sztangi leżąc

Wyciskanie sztangi leżąc to jedno z najpopularniejszych ćwiczeń złożonych oraz najbardziej powszechne ćwiczenie podczas treningu klatki piersiowej. Sądzę, że prawie każdy początkujący na siłowni zetknął się z wl...

koszulki sportowe
Koszulki sportowe

Coraz więcej osób trenujących aktywnie bądź rekreacyjnie decyduje się na profesjonalną odzież sportową, tym razem poruszymy temat jakim są: koszulki sportowe. Koszulki sportowe to świetny wybór, dlaczego?

odzież treningowa
Odzież treningowa

Odzież treningowa staje się coraz bardziej popularna w Świecie amatorów oraz hobbystów sportu, ćwiczą w niej już prawie wszyscy. Wraz ze wzrostem zainteresowania...

trening na redukcję
Trening na redukcję

Rozpocząłeś redukcję? Wahasz się czy warto? Być może cały rok trzymałeś formę i nie masz się o co martwić? Niezależnie od tego do jakiej grupy osób należysz, z pewnością przyda się Tobie kilka informacji dotyczących treningu na redukcji.

Trening na masę - to trening, którego celem jest zwiększenie masy mięśniowej. Wykonujemy tylko ćwiczenia złożone wyciskania, przysiady (sztanga-sztangielki) ilość powtórzeń w serii 6-12 oraz przerwy między seriami ok. 2-3 min.

Trening na rzeźbę - to trening, którego celem jest nadaniu mięśniom odpowiednich kształtów i proporcji. Tutaj dodajemy również ćwiczenia izolowane np. (rozpiętki, ściąganie linek wyciągów) ilość powtórzeń w serii nie mniejsza niż 10-12 powt. przerwy między seriami ok. 60-30 sec.

Trening na siłę - to trening, którego celem jest zwiększenie siły. Ćwiczenia wykonujemy na dużych ciężarach ćwiczenia podstawowe (wyciaskania, przysiady) z małą ilością powtórzeń w serii 8-1 przerwy między seriami ok. 3-5 min.

blank Zobacz także: blank
arnold schwarzenegger   fitness   siłownia

memy   mordka, Pekińczyk   muzyka motywacyjna
blank Atlas Ćwiczeń Pakernia blank
mięśnie człowieka
blank Odchudzanie z fitnesswell blank
fitnesswell
blank   blank
blank Logowanie blank
logowanie Nazwa Użytkownika

logowanie Hasło

Zapamiętaj mniebulet Rejestracja
bulet Zapomniane hasło?
blank Najnowsze artykuły blank
blank Ankieta Pakernia blank
Jaki rodzaj kulturystyki lubisz?

Kulturystyka klasyczna

Kulturystyka naturalna

Kulturystyka ekstremalna

Męska sylwetka

Musisz się zarejestrować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
blank Nasi partnerzy blank
Diety na masę
ilovebodybuilding.pl
fitness-inspiracje.pl
blank blank
Mapa Strony                                               Polityka Prywatności                                         Kontakt  

Wszelkie Prawa Zastrzeżone - Kulturystyka, Siłownia i Fitness - Pakernia24.pl