Trening 100 pompek dojdź do celu w 6 – 10 tygodni

Trening 100 pompek sto procent gwarancji ?

 

trening 100 pompekTrening 100 pompek jest stworzony z myślą o osobach które pragną zwiększyć swoją wytrzymałość oraz siłę mięśni, fakt nie będzie to jakiś imponujący wynik lecz dla osób które nie mają ambicji być umięśnieni niczym Pudzianowski za czasów strongmana, na pewno da wiele.

W ciągu 6 – 10 tygodni uzyskasz wynik 100 pompek, według mnie jest to sprawa indywidualna wiele osób może dojść do tego pułapu jednak podchodziłbym do tego bardzo ostrożnie. Programy tego typu są dobre dla ludzi którzy mieli już wcześniej coś wspólnego ze sportem siłowym i wykonywali np. pompki, ich pozycja startowa jest nieco wyższa około 20 – 50 pompek. Jednak osoby super początkujące które całe życie unikały aktywności fizycznej mają problem z wykonaniem nawet 8 powtórzeń wtedy wizja stu pompek w 6 tygodni jest raczej nie możliwa i może zdemotywować adepta do wykonywania jakichkolwiek planów treningowych.

Dla początkujących zalecam wykonywania plany ze zmniejszoną ilością powtórzeń do nawet 50%, wydłuży to co prawda program nawet dwukrotnie lecz nie stracisz motywacji oraz animuszu do wykonywania pompek.

 

Dla kogo trening 100 pompek ?

Trening 100 pompek stworzony jest dla każdego kto chciałby poprawić liczbę wykonywanych pompek i dojść do pułapu magicznych 100. Jako że podchodzę dość sceptycznie do tego typu treningów polecam prawdziwą siłownię gdzie zdobędziesz wymarzoną sylwetkę i cele o wiele szybciej i efektywniej. Jeżeli jednak brakuje Ci czasu a twoim celem nie jest sylwetka adonisa trening 100 pompek jest świetną alternatywą do siłowni. Zaletą tego systemu jest jego mobilność ponieważ możemy robić je wszędzie nie posiadając żadnego sprzętu.

Główne mięśnie które rozwijają się podczas pompek to: mięsnie klatki piersiowej, barków, ramion oraz mięśnie brzucha i tułowia. Trening 100 pompek zajmuje kilka minut dziennie, tutaj nie ma miejsca na wymówki ponieważ mycie zębów trwa nieco krócej niż ten trening, a forma po zaliczeniu kolejnych dni na pewno będzie na plus.

Jak wykonać prawidłowo pompkę

Myślę że większość z was wie jak wykonać poprawnie pompki jednak dla tych którzy chcą robić je idealnie technicznie bądź nie mają zielonego pojęcia jak je wykonywać, podaję instrukcję krop po kroku.

1) Połóż dłonie na podłodze na wysokość barków, w szerokości minimalnie większej niż twoja obręcz barkowa.

2) Złącz razem nogi i wyprostuj swoją sylwetkę, kontakt z podłożem mają tylko twoje palce u stóp oraz obie dłonie.

3) Uważaj aby nie wyginać ciała robiąc koci grzbiet lub wyginać się w łuk.

4) Ruch który należy wykonać polega na uginaniu i prostowaniu ramion w taki sposób że opuszczamy naszą klatkę piersiową ku podłożu, lecz nie dotykamy nią ziemi. Reszta ciała pozostaje w bezruchu.

5) Podczas każdego powtórzenia – Uginając ramiona bierz wdech, kiedy się podnosisz wykonaj wydech.

pompki

Trening 100 pompek – cykle treningowe

W 1 dniu robimy test ile jesteśmy w stanie wykonać pompek i dostosowujemy dzięki temu od którego cyklu mamy rozpocząć nasz trening 100 pompek.

Np. Jeżeli zrobiłeś 15 pompek zaczynasz od cyklu 2 (11-20). Po każdym wykonanym dniu zaleca się zrobić 24 godziny przerwy, a po każdych 3 dniach robimy około 2 dni przerwy zależne od naszych predyspozycji do regeneracji mięśni. W ten sposób nie dojdzie do przemęczenia mięśni które też potrzebują czas na regenerację. Jeżeli przesadzisz szybko stracisz motywację oraz energię na dalsze zmagania które trwają od 6-10 tygodni.

Jeżeli zdarzy Ci się że nie wykonasz treningu z danego dnia a to na pewno kiedyś nastąpi, nie przejmuj się, zrób ze dwa dni wolnego następnie wróć do wyzwania a na pewno Ci się uda.

Bądź cierpliwy, eksperymentuj ze swoim ciałem ponieważ każdy organizm jest inny i działają na niego inne bodźce a na pewno dojdziesz do upragnionych 100 pompek.

Cykl dzielimy ze względu na liczbę pompek którą jesteś w stanie wykonać na raz.

1 Cykl | 6-10 pompek
2 Cykl | 11-20 pompek
3 Cykl | 21-30 pompek
4 Cykl | 31-35 pompek
5 Cykl | 36-40 pompek
6 Cykl | 41-45 pompek
7 Cykl | 46-50 pompek
8 Cykl | 51-55 pompek
9 Cykl | 56-60 pompek
10 Cykl | powyżej 60 pompek

Po wykonaniu testu szczegółowe tabele treningowe znajdziesz pod linkiem: 100pompek.pl

Redaktor Pakernia24: Walczak Sebastian

Trening 100 pompek dojdź do celu w 6 – 10 tygodni
5 (100%) 3 votes

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *