blank        Doping czyli sterydy, opisy oraz zdjęcia sterydów blank
        Gdzie jesteś:    Pakernia24 | Sterydy

Strefa Sterydy - Doping


sterydy

Sterydy - Doping, to najczęstszy temat ostatnich lat, nie tylko w kulturystyce czy sportach siłowych. Jest on obecny na arenie międzynarodowej w praktycznie każdej dziedzinie sportu. Co oferują ? Jeśli interesują nas szybkie przyrosty siły, masy ciała czy też wytrzymałości, z większym bądź mniejszym nakładem własnej pracy to zdecydowanie po nie sięgniemy.

Sterydy anaboliczne to nic innego jak steroidy pochodzenia naturalnego, bądź sztucznego, które silnie oddziałują w sposób anaboliczny, czyli przyspieszają dzielenie się komórek tworzących tkanki, czyli krótko mówiąc przyspieszają przyrost. Są one pochodnymi testosteronu.Artykuły sterydy - doping

greg valentino
Greg Valentino

Greg Valentino jest to były zawodowy kulturysta który miał świetne predyspozycję i niesamowitą genetykę, jego ciało było bardzo proporcjonalne i symetryczne. Jednak przyszedł taki dzień w którym Greg Valentino sięgnął po synthol.

sterydy
Sterydy skutki uboczne

Sterydy skutki uboczne skąd tak na prawdę się biorą i jak je rozróżnić od efektu działania danego środku. Nie wiem jak Wy , ale ja często spotykałem ludzi...

hgh steryd
Hgh hormon wzrostu - sterydy

Hormon wzrostu zwany także somatotropiną, jest hormonem przedniego płata przysadki mózgowej, którego wydzielanie jest kontrolowane przez neurohormony podwzgórza.

metanabol steryd
Metanabol - sterydy

Metanabol jest najpopularniejszym sterydem stosowanym w naszym kraju. Jest to środek typowo budujący masę mięśniową – działa szybko i skutecznie.

testosteron steryd
Testosteron - sterydy

Testosteron propionat jest szybko działającą formą testosteronu. Jego działanie praktycznie rozpoczyna się już po pierwszej injekcji (lepsza pompa, wzrost energii i apetytu).

Decadurabolin steryd
Decadurabolin - sterydy

Jest to jeden z najbardziej bezpiecznych środków stosowanych w kulturystyce w celu zwiększania masy mięśniowej i siły. Mechanizm jego działania to przede wszystkim poprawa bilansu azotowego.

omnadren steryd
Omnadren 250 - sterydy

Sustanon i omnadren są mieszaninami 4 estrów testosteronu. Środki te zaprojektowane są tak aby przez długi czas utrzymywać w miarę stałe stężenie we krwi.

clenbuterol steryd
Clenbuterol - sterydy

Clenbuterol jest silnym środkiem antykatabolicznym/termogenicznym, który zaliczany jest do grupy beta-2-sympatykomimetyków.

boldenon steryd
Boldenon - sterydy

Boldenon to środek używany w weterynarii. W kulturystyce uznawany jest jako jeden z najbezpieczniejszych a zarazem jeden z najbardziej efektywnych sterydów domięśniowych.

synthol steryd
Synthol olej - sterydy

Synthol jest to olej stosowany w odżywkach sprzedawany jako olejek do pozowania, Obecnie wiadomo, że zawiera prawdopodobnie około 85 proc. sterylnego oleju MCT.

winstrol steryd
Winstrol - sterydy

Mechanizm działania winstrolu to przede wszystkim znaczny wzrost syntezy białek oraz podwyższona retencja azotu. Dzięki temu iż jest to środek niearomatyzujący do estrogenów.

efedryna steryd
Efedryna - sterydy

Efedryna jest stymulantem, należącym do grupy sympatykomimetyków. Ściśle mówiąc, jest zarówno alfa jak i beta agonistą receptorów adrenergicznych. Efedryna ponadto zwiększa sekrecję norepineferyny, silnego endogennego alfa agonisty.


Jak działają? niektóre anaboliki polegają na stymulacji wzrostu masy mięśni, poprzez pobudzanie wytwarzania cząsteczek białka (syntezy) lub wapnia. Należy jednak pamiętać, że sterydy zaburzają równowagę hormonalną organizmu. Najbardziej znanym z anabolików jest testosteron, pełniący rolę męskiego hormonu płciowego.

Przykłady efektów anabolicznych
- wzmożona synteza białek,
- wzrost tempa przyrostu masy, siły i wytrzymałości mięśni,
- wzrost apetytu,
- wzrost tempa przyrostu kości,
- zwiększona produkcja krwinek czerwonych

Jak wspomniałem wcześniej sterydy również powodują niepożądane efekty m.in

- przyspieszone starzenie się niektórych tkanek (zwłaszcza kości u mężczyzn)
- nienaturalny rozrost piersi zarówno u kobiet jak i u mężczyzn (ginekomastia)
- zachwianie równowagi hormonów płciowych powodujący nienaturalny spadek popędu seksualnego u mężczyzn i jego sztuczny wzrost u kobiet.

Sterydy a medycyna

Od lat 40 sterydy stosowano również w leczeniu. Niestety ze zmiennym skutkiem, gdyż wywoływały one efekty uboczne, które w wielu przypadkach były gorsze od samej choroby. Dziś w medycynie w specjalnych przypadkach stosuje się jedynie testosteron.

Na sportowo

Sterydy są stosowane przez sportowców jako forma dopingu. Początkowo nie były one zabronione, w latach 90. XX wieku Międzynarodowy Komitet Olimpijski surowo zakazał ich stosowania. Anaboliki są stosowane w większości w sportach siłowych, gdzie mięśnie, ich wielkość, wytrzymałość ma znaczenie. Współczesne metody wykrywania sterydów są wstanie wykryć je nawet do 2-3 lat po ich spożywaniu, jednakże nie zniechęca to producentów do produkowania coraz to nowych anabolików. Ten napędzający się mechanizm powoduje ciągłą grę pomiędzy laboratoriami a przemysłem środków dopingowych.

Sterydy, to łatwy, szybki przyrost, pamiętajcie jednak o konsekwencjach...

Serwis Pakernia24.pl nie poleca ani nie namawia do zażywania sterydów oraz nie ponosi odpowiedzialności za skutki spowodowane ich aplikowaniem, wartość merytoryczna która jest zawarta na stronie ma charakter wyłącznie informacyjny.

blank Zobacz także: blank
arnold schwarzenegger   fitness   siłownia

memy   mordka, Pekińczyk   muzyka motywacyjna
blank Atlas Ćwiczeń Pakernia blank
mięśnie człowieka
blank Odchudzanie z fitnesswell blank
fitnesswell
blank   blank
blank Logowanie blank
logowanie Nazwa Użytkownika

logowanie Hasło

Zapamiętaj mniebulet Rejestracja
bulet Zapomniane hasło?
blank Najnowsze artykuły blank
blank Ankieta Pakernia blank
Jaki rodzaj kulturystyki lubisz?

Kulturystyka klasyczna

Kulturystyka naturalna

Kulturystyka ekstremalna

Męska sylwetka

Musisz się zarejestrować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
blank Nasi partnerzy blank
Diety na masę
ilovebodybuilding.pl
fitness-inspiracje.pl
blank blank
Mapa Strony                                               Polityka Prywatności                                         Kontakt  

Wszelkie Prawa Zastrzeżone - Kulturystyka, Siłownia i Fitness - Pakernia24.pl