Spalacze tłuszczu czyli Fat Burnery jak pozbyć się tłuszczu

Spalacz tłuszczu, fatburner, czyli czas na redukcję !

spalacze tłuszczu

Spalacze tłuszczu nie są nowością w dzisiejszym świecie, istnieją one od dawna. Są to związki chemiczne oraz witaminy, które pochodzą głównie ze źródeł naturalnych. Spalacze tłuszczu mają nam pomóc w uzyskaniu efektów szybciej, bez stosowania katorżniczej diety. Należy jednak pamiętać, że nie są to „cud – preparaty”, które sprawią, że schudniemy od tak, musimy włożyć w to trochę wysiłku.

Jak działają ?

Spalacze tłuszczu powodują przede wszystkim, że zwiększa się metabolizm naszego organizmu, a co za tym idzie organizm ma większe zapotrzebowanie na energię, co z kolei prowadzi do uwolnienia rezerw energii, które mogą zostać wykorzystane do dalszej pracy. Naszymi naturalnymi rezerwami są tłuszcze zgromadzone przez nas organizm. W doborze spalaczy tłuszczu warto poszukać takiego, który ma jedną ważną funkcję, a mianowicie – osłabia nasze łaknienie. Warto po prostu sobie uzmysłowić, że podczas suplementacji fatburnerami oraz podczas dużego wysiłku aerobowego, nasz organizm spala więcej niż przyjmuje (tzw. deficyt kaloryczny), więc wielu z nas załącza się zwany potocznie „pac-man”. Co z kolei powoduje, do wyrównania, a nawet przekroczenia bilansu kalorycznego i wtedy ciężko o utratę wagi i tkanki tłuszczowej.

Spalacze tłuszczu muszą być połączone z treningami, gdyż przyjmowanie ich bez rozładowania energii skutkuje nadwyżką jej, czy też zbędnym stresem. Zawsze też poza treningiem lepiej je połączyć z dobrze zbilansowaną dietą. Fatburnery w naszym organizmie powodują nadwyżkę energii, co może powodować (wyłącznie w przypadku nie rozładowania tej energii) uczucie rozdrażnienia i brak cierpliwości. Zaletą ich jest niewątpliwie poprawa koncentracji, dzięki nim możemy poprawić swoją koncentracje nawet o 20 %, co jest niesamowitym efektem.

 

Naturalne spalacze tłuszczu

Do naturalnych spalaczy tłuszczu należy między innymi kofeina, która jest zawarta w kawie. Stwarza ona korzystne warunki do spalania tkanki tłuszczowej, dzięki aktywności szlaków metabolicznych oraz hamowaniu łaknienia. Aktywna substancja w pieprzu cayenne, czyli kapsaicyna jest często dodawana do preparatów odchudzających. Spożycie jej skutkuje wzrostem termogenezy organizmu, dzięki czemu rośnie zdolność do spalania tłuszczu. Pieprz można dodawać do wszystkich posiłków, a przede wszystkim tych, które jemy przed treningiem. Kolejnym naturalnym „spalaczem” jest kurkuma.

Wspomaga ona metabolizm tłuszczu zmniejszając jego magazynowanie w komórkach wątroby. Dobrym wspomagaczem jest ocet jabłkowy. Kwasy owocowe hamują wchłanianie dużej ilości tłuszczu, który jest zawarty w naszym pożywieniu. Nie należy jednak przesadzić z ilością kwasu, co prawda hamuje on wchłanianie tłuszczów, ale może powodować kłopoty trawienne. Cynamon jest odpowiedzialny za stabilizacje insuliny, czyli jednego z kluczowych hormonów (odpowiada za metabolizm węglowodanów). Warto go dodać do swojej diety, gdyż nawet jedna łyżeczka jest w stanie poczynić cuda i zahamować nasz apetyt na słodycze. Każdy z nas słyszał o zielonej herbacie, ona z kolei jest odpowiedzialna za mniejsze wchłanianie tłuszczu z pożywienia w naszym przewodzie pokarmowym. Jest idealna dla ludzi z nadciśnieniem, problemami sercowym, co czyni ją doskonałym zastępstwem dla kofeiny.

Trzeba pamiętać, że spalacze powodują często podniesienie temperatury ciała, więc należy zadbać o nasz organizm. Wskazanym jest pić wodę w większych ilościach niż robiliśmy to dotychczas. W przeciwnym wypadku możemy doprowadzić do odwodnienia organizmu

Najmocniejsze spalacze tłuszczu.

Na rynku jest bardzo duża różnorodność spalaczy tłuszczu i wszelkich tabletek na odchudzanie. Oczywiście znakomita większość suplementów na odchudzanie nie działa niestety tak jak deklarują to producenci. Wynika to najczęściej z zastosowania w spalaczu składników nie mających potwierdzonej skuteczności lub zastosowania zbyt małych dawek, które nie wykazują aktywności biologicznej.

Jest natomiast pewna grupa spalaczy tłuszczu, które oparte są o substancje aktywne w optymalnych dawkach, mające potwierdzoną skuteczność w niezależnych badaniach. I właśnie o tego typu reduktorach tłuszczu jest ta część artykułu. Generalnie jeśli szukamy skutecznego spalacza tłuszczu i nie mamy przeciwwskazań zdrowotnych, możemy sięgnąć po tzw. spalacztermogeniczny. Pośród popularnych termogeników, szczególnie godnym uwagi jest spalacz tłuszczu Fenix Ground Zero. Posiada on jedną z największych dawek składników spalających tłuszczu w jednej kapsułce i każda z nich ma wysoką potwierdzoną skuteczność w redukcji tkanki tłuszczowej. Niekiedy poziom naszej tkanki tłuszczowej jest niewielki, jednak zgromadzona jest ona głównie w okolicy brzucha i bioder i mocno psuje definicję sylwetki. Jest to tzw. tkanka tłuszczowa biała. Charakteryzuje się ona tym, że jest słabo ukrwiona i uporczywa w spalaniu. Tylko kilka suplementów na rynku oparta jest o składniki oddziałujące przede wszystkim na ten rodzaj tłuszczu. Pośród nich, najlepszym spalaczem uporczywego tłuszczu jest suplement EvolabAlphaburn. Oparty jest on o składniki pozwalające uwalniać lipidy z tłuszczu białego i efektywnie spalać je w mitochondriach.

Często jednak problemy zdrowotne taki jak nadciśnienie czy problemy z układem krążenia lub zła tolerancja stymulantów nie pozwala nam, by sięgnąć po skuteczne spalacze tłuszczu z kategorii termogeników. W takim wypadku warto sięgnąć po tzw. spalacz lipotropowy. Działa on poprzez szereg różnych mechanizmów w celu przyspieszenia tzw. lipolizy. Spalacze tego typu nie zawierają żadnych stymulantów, ani składników mogących powodować niechciany dyskomfort taki jak złe samopoczucie czy nadmierne pobudzenie. Niestety znakomita większość produktów z tej kategorii nie ma żadnego realnego działania. Dobrym przykładem jest popularna L-karnityna, która tak naprawdę przyjęta w postaci suplementu, nie wpływa w żaden sposób na redukcję tkanki tłuszczowej. Podobnie jak w przypadku spalaczytermogenicznych, jest pewna grupa spalaczy lipotropowych, które mają bardzo duży potencjał w spalaniu tłuszczu i przyspieszaniu efektów odchudzania. Przykładem takich dwóch najlepszych spalaczy bez pobudzaczy jest Omega Sports Burn24 oraz ANS SlimFactor. Oba one skutecznie nasilają lipolizę tkanki tłuszczowej i przeciwdziałają ponownemu otłuszczeniu, czyli tzw. efektowi jo-jo.

Oczywiście jak w przypadku każdej gałęzi produktów, sytuacja na rynku często ulega zmianie. Pojawiają się nowe spalacze tłuszczu oparte o nowocześniejsze składniki, niektóre produkty są zastępowane nowszymi wersjami. Jeśli nie chcemy analizować całego rynku spalaczy tłuszczu i porównywać ze sobą setek tabletek na odchudzanie, warto skorzystać z rankingu spalaczy tłuszczu, gdzie zestawione są aktualnie najlepsze spalacze tłuszczu – http://forum-sportowe.pl/topic/4-najlepsze-spalacze-t%C5%82uszczu-ranking/

Redaktor Pakernia24: Tomasz Woliński

Spalacze tłuszczu czyli Fat Burnery jak pozbyć się tłuszczu
5 (100%) 4 votes

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *