Sok z aloesu – oczyszczanie i wzmacnianie organizmu

Sok z aloesu – oczyszczanie i wzmacnianie organizmu

sok z aloesuMedycyna naturalna swoimi korzeniami sięga kilku tysięcy lat wstecz.

Często dzieje się tak, że o niektórych roślinach zapominamy na jakiś czas, tak jak to jest w przypadku jarmużu, na który ostatnio ponownie zapanowała moda wśród osób chcących zadbać o swoje zdrowie i szczupłą sylwetkę. Są też rośliny takie jak aloes, które praktycznie każdy z nas z na doskonale, a wiele osób uprawia we własnych domach. Czy wszyscy znamy właściwości tej rośliny?

Czym jest aloes?

Aloes to roślina wieloletnia pochodząca z Azji Mniejszej i Afryki. W Polsce bardzo często uprawiana jest jako roślina ozdobna w doniczkach. Aloes ma charakterystyczne, niezwykle mięsiste liście, które wypełnione są dobroczynnym sokiem. Najlepsze preparaty suplementacyjne zawierają sok z miąższem (np. sok dostępny na stronie https://ekamedica24.pl). Aloes w medycynie naturalnej znany jest i ceniony od ponad 5000 lat.

Jakie właściwości ma aloes?

Po aloes często sięgają osoby, które chcą wzmocnić i oczyścić organizm. Wszystko przez to, że wykazuje on silne działanie bakterio i grzybobójcze. Substancje w nim zawarte mają również działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe. Co istotne aloes przyśpiesza także regenerację skóry oraz błon śluzowych, a także pobudza układ odpornościowy organizmu.

W soku z aloesu znajduje się także wiele witamin, które są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Wymienić tutaj należy przede wszystkim witaminę A, C, E – tak zwane witaminy młodości, czyli naturalne przeciwutleniacze, a także witaminy z grupy B, w tym kwas foliowy, który wzmacnia układ nerwowy. W soku z aloesu jest także wiele mikroelementów takich jak chociażby żelazo, potas, selen, chrom, magnez i cynk.

Z uwagi na swoje działanie regeneracyjne, aloes jest chętnie stosowany również na oparzenia – wykorzystywany jest do produkcji maści mających przyśpieszyć leczenie oparzeń, w tym tych wywołanych słońcem. Więcej na temat właściwości aloesu i soku produkowanego z jego miąższu przeczytać można na stronie naturapluszdrowie.pl.

ruchu

Dodaj komentarz