Radosław Słodkiewicz wymiary oraz opis Polaka

Radosław Słodkiewicz Polski kulturysta

radosław słodkiewicz kulturysta

Radosław Słodkiewicz Polski kulturysta urodzony 1976 roku w Goleniowie, od dziecka interesował sie sportem,w podstawówce często reprezentował szkole w zawodach sportowych ale tak jak on i nikt inny nie myślał ze będzie dzisiaj tam gdzie jest teraz. Radek zaczął przygodę z siłownią pod koniec szkoły podstawowej, gdzie zafascynowany wyglądem ówczesnego mistrza Polski Antoniego Brzozowskiego postanowił trenować i upodobnić sie do swojego idola.

Raosław Słodkiewicz jednak jak sam przyznaje za ostro zaczął z treningami, trenował zbyt intensywnie i zbyt długo bez odpowiedniej diety co doprowadziło do szybkiego przetrenowania i przerwania treningów. Lecz nie odłożył ich na długo, po jakimś czasie w Goleniowie gdzie mieszkał Radosław Słodkiewicz otworzono siłownie – taurus, nie była to 5-gwiazdkowa siłownia ale to właśnie tam Radek spędził pierwsze lata treningów i z tej właśnie siłowni po okresie 2 miesięcy treningów pierwszy raz wystąpił w wieku 16 lat w zawodach Grand Prix Szczecina w 1992 rok, zajął on wtedy ostatnią 8 pozycje ale nie załamał go ten fakt, 3 lata później wystąpił w zawodach w Stargardzie Szczecińskim gdzie zdobył swój pierwszy puchar za zajęcie 3-ego miejsca wśród juniorów.

Trochę historii 🙂

Jednym z największych błędów młodych lat Radosława Słodkiewicza była dieta, bowiem dieta to jedna z najważniejszych rzeczy w świecie kulturystki. Sprawy diety pierwszy wyjaśnił mu wszystko kulturysta Krzysztof Skryplonek i dzięki jego radom rok później Radek Słodkiewicz wygrywał większość zawodów. Zadebiutował na Mistrozstwach Polski Juniorów w Szamotułach gdzie zajął 4 pozycje w kategori powyżej 80kg. W Mistrostwach Świata Radek zajął 11 miejsce.

Forma Radka w roku 1997 była bardzo dobra lecz przez wiek (ukończył wiek juniora) nie mógł wystąpić w mistrzostwach Polski i Świata. W Roku 1998 zadebiutował w Mistrzostwach Polski ważąc 85,3 kg i zdobył 6-stą pozycjew kategorii 90 kg z najlepszą rzeźbą na całych zawodach.

W 2000 roku Radek Słodkiewicz wystąpił w Mistrzostwach Europy gdzie na 28 zawodników zajął 8 miejsce, biorąc pod uwagę że to był debiut Radka to bardzo go to zadowoliło.

radosław słodkiewicz

Po tym okresie Radek Słodkiewicz wygrywał wszystkie lokalne zawody, w MP zdobył złoty medal w najcieższej kategori i open. W roku 2004 Radosław Słodkiewicz zdobył tytuł Mistrza Europy z czego był bardzo dumny i chcąc pociągnąć dalej pasmo zwycięstw wystartował w zawodach Mistrzostw Świata Seniorów w Moskwie i zajął tam aż 4 miejsce. Największym sukcesem Radka było zajęcie trzeciego miejsca na Mistrzostwach Świata W bahrajnie w 2008 roku w kategori 100 kg .Dwukrotnie w 2006 i 2008 roku brał udział w zawodach IFBB lecz w obu przypadkach był zdyskwalifikowany

Radosław Słodkiewicz wymiary

 
  • Wzrost : 180 cm
  • Waga w sezonie : 113 kg
  • Waga poza sezonem : 128 kg
  • Klatka piersiowa : 140 cm
  • Biceps : 54 cm
  • Talia : 87 cm
  • Udo : 80 cm
  • Łydka : 51 cm

Z ciekawostek o Radku Słodkiewiczu jest między innymi wystąpienie w teledysku Ascetoholix – Na spidzie

Radosław Słodkiewicz z kolegami na siłowni – motywacja

Redaktor Pakernia24: Bartek Janczak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *