Początkujący wstęp


Początkujący | Wstęp dalej


witamy

punkt Witaj serdecznie w programie treningowym –
BrzuchFit dla początkujących

 

wypunkt Na wstępie chcę przekazać Ci cenne wskazówki, które pomogą w najefektywniejszym wykorzystaniu programu BrzuchFit. Celem programu jest: osiągnięcie wymarzonej sylwetki, spalenie zbędnej tkanki tłuszczowej, poprawa kondycji i oczywiście idealny brzuch.

wypunkt Każdy dzień składa się z porcji motywacji oraz jednej wskazówki żywieniowej. Codzienna dawka motywacji, będzie dla Ciebie motorem napędowym, pomoże przetrwać w chwilach zwątpienia oraz nakręci do działania. W polu motywacja znajdziesz między innymi: praktyczne porady trenera rozwoju osobistego, które pomogą osiągnąć twój cel. Obrazki motywacyjne, zdjęcia niesamowitych przemian, muzyka motywacyjna na trening, cytaty oraz propozycję filmów do obejrzenia z których można wyciągnąć wiele pozytywnej motywacji.

wypunkt Pole „wskazówki żywieniowe” pogłębią twoją wiedzę i świadomość na temat diety, poznasz wiele praktycznych wskazówek, które są niezbędne do osiągnięcia upragnionego kaloryfera bądź płaskiego brzucha. Przed rozpoczęciem programu zachęcam zapoznać się ze wszystkimi poradami zawartymi w 30-stu dniach z poziomu dla początkujących jak i średnio-zaawansowanych. Czytając wynotuj wszelkie cenne dla ciebie informację, następnie postaraj się jedną po drugiej wprowadzić w życie. Z doświadczenia wiem, że w drodze do idealnego brzucha upadniesz nie raz, nie dwa, nie martw się tym, idź cały czas do przodu, staraj się najbardziej jak potrafisz, a rezultaty, które osiągniesz po prostu cię zadziwią.


Trening brzucha oraz zalecane działania


punkt
Program BrzuchFit – dla początkujących składa się z 11 dni treningów brzucha, 7 dni zalecanych treningów aerobowych (tlenowych), 4 dni zalecanych treningów aerobowych od BrzuchFit oraz 7 wolnych dni na regenerację i specjalnego wyzwania na sam koniec zmagań.


wypunkt 11 dni treningów brzucha – brzuch jak każda inna partia mięśniowa potrzebuje czasu na regenerację. Dlatego nie trenujemy go codziennie, program BrzuchFit dla początkujących został podzielony na: 5 treningów o niskiej intensywności, 5 treningów o średniej intensywności oraz 1 trening o wysokiej intensywności. Czas na regeneracje jest zależny od poziomu intensywności treningu w następujący sposób.

– Niska intensywność | 48h
– Średnia intensywność | 72h
– Wysoka intensywność | 96h

Pamiętaj aby przed rozpoczęciem treningu na dany dzień, zapoznać się dokładnie z planem w celu poprawnego wykonywania ćwiczeń. Do każdego ćwiczenia dołączony jest filmik, który pomoże Ci wypracować odpowiednią technikę.

Program BrzuchFit, skonstruowany został w taki sposób, aby angażować wszystkie mięśnie brzucha: prosty, skośny zewnętrzny i wewnętrzny oraz poprzeczny.

Do każdego ćwiczenia dołączone są zalecane ilości powtórzeń oraz odstępy czasowe między seriami, jeżeli twój poziom zaawansowania nie pozwala na wykonanie sugerowanej intensywności, dostosuj go pod własne możliwości, zmniejszając ilość powtórzeń lub zwiększając czas odpoczynku między seriami!


wypunkt 7 dni zalecanych treningów aerobowych (tlenowych) – zalecamy wybrać i wykonać jedno z sugerowanych przez nas w danym dniu ćwiczeń aerobowych. Jeżeli nie chcesz, nie musisz, jednak pamiętaj, że podwyższona aktywność fizyczna to jeden z czynników, który zwiększy twoje rezultaty w drodze do wymarzonego brzucha. Aeroby znacznie przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej, dzięki czemu twoje mięśnie brzucha będą bardziej widoczne, jednocześnie poprawisz swoją kondycję. Dodatkowo specjalnie dla początkujących dodaliśmy alternatywne ćwiczenia, które zamiast tradycyjnych metod, możesz wykonać w domowym zaciszu.

– Do najlepszego spalania tłuszczu, zalecany jest trening aerobowy o umiarkowanej intensywności i długim czasie trwania. Bardzo często popełnianym błędem jest zbyt duża intensywność treningu, która mija się z celem i prowadzi do zniechęcenia.

Jak obliczyć idealną intensywność treningu do spalania tkanki tłuszczowej – Najefektywniejsze tętno w którym spalamy tkankę tłuszczową, powinno utrzymywać się na poziomie 60 – 75 % tętna maksymalnego.

Tętno maksymalne możemy obliczyć ze wzoru (220 – nasz wiek) np. tętno maksymalne 30 latka będzie wynosiło: 220-30 = 190 uderzeń/min. Czyli tętno idealne do spalania tłuszczu dla 30 latka to [(220-30) x (60 do 75 %)] = zakres od 114 do 142 uderzeń na min.

Następnie co jakiś czas kontrolujemy nasze tętno podczas ćwiczeń, aby mieściło się w obliczonym zakresie. Do tego potrzebujemy pulsometru, bądź po prostu dwóch palców i zegarka.

Metoda dwóch palców i zegarka, czyli jak obliczyć ilość uderzeń serca na minutę – przygotuj stoper w telefonie komórkowym, przyłóż dwa palce do tętnicy szyjnej, która znajduje się w zgłębieniu między krtanią a ścięgnem szyjnym. Kiedy wyczujesz puls, włącz stoper jednocześnie licząc uderzenia serca przez 1 minutę.


wypunkt 4 dni zalecanych treningów aerobowych od BrzuchFit – są to treningi, które polegają na tej samej zasadzie co powyższe aeroby, jednak dla urozmaicenia skonstruowaliśmy plan złożony z kilku prostych ćwiczeń aby wycisnąć z Ciebie jeszcze więcej! Jeżeli chcesz zwiększyć rezultaty treningów brzucha, warto wykonywać zalecane treningi aerobowe.

Do każdego dnia aerobów przypisany jest sugerowany minimalny czas ich wykonywania, jeżeli twój poziom zaawansowania nie pozwala na daną intensywność, dostosuj go pod własne możliwości!

Pamiętaj: Przed rozpoczęciem jakichkolwiek treningów, należy skonsultować się z lekarzem sportowym w celu sprawdzenia czy nie istnieją jakiekolwiek przeciwwskazania zdrowotne do wykonywania ćwiczeń fizycznych. W każdym innym przypadku, ćwiczysz na swoją odpowiedzialność.

Przed każdym treningiem pamiętaj o prawidłowej rozgrzewce. Dzięki niej twoje ciało będzie przygotowane do aktywności fizycznej, a możliwość wystąpienia kontuzji obniży się o 99,9%.

Początkujący wstęp
5 (100%) 1 vote

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *