Począkujący dzień 14


wstecz

Początkujący | Dzień 14dalej

 


motywacja
przemiana
Nie ma rzeczy niemożliwych … 🙂

 

wskazówki żywieniowe
Przestań podjadać – jeżeli posiadasz nawyk podjadania, musisz z tym kategorycznie skończyć. Jesteś już w połowie walki ze swoim brzuchem, nie niszcz swoich rezultatów tylko przez to, że nie możesz opanować chęci podjadania. Podjadamy o różnych porach, wieczorem, w nocy oraz między posiłkami. Często jest to zły nawyk, bądź efekt nudy.Jeżeli chcesz cieszyć się idealnym brzuszkiem musisz zastosować kilka praktycznych rad, jak pozbyć się tego bardzo złego nawyku: jedz powoli, nie jedz przed komputerem i telewizorem, skończ z cukrem, który potęguje twój apetyt i silnie uzależnia, pij dużo wody, kiedy nachodzi cię chęć na „małe co nieco”, zastąp nawyk sięgania po przekąski na sięganie po wodę.

Trening brzucha na dziś

trening

 

punkt Dziś wolny dzień od treningu brzucha. Brzuch jak każdy mięsień, potrzebuje czas na regenerację, wczoraj wykonaliście trening o niskiej intensywności, który wymaga 48-godzinnej przerwy. Tymczasem zalecamy wybrać i wykonać jedno z poniższych ćwiczeń aerobowych. Jeżeli nie chcesz, nie musisz, jednak pamiętaj, że podwyższona aktywność fizyczna to jeden z czynników, który zwiększy twoje rezultaty w drodze do wymarzonego brzucha. Aeroby znacznie przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej, dzięki czemu twoje mięśnie brzucha będą bardziej widoczne, jednocześnie poprawisz swoją kondycję. Kolejna porcja ćwiczeń na brzuch, już pojutrze!

 


Zalecane działania na dziś


* W celu zwiększenia rezultatów, zalecane są ćwiczenia aerobowe, do wyboru jedna z poniższych opcji.

Wybierz jedną z aktywności i wykonuj sumiennie, przez minimum 25 min

pływanie
  hula hoopbieganie
  


Alternatywne ćwiczenia, które możesz wykonać w domowym zaciszu. – 25 minut


punkt Dobór ćwiczeń jak i kombinację zostawiam do twojej dyspozycji. Wybieraj, łącz, i przeplataj ćwiczenia, tak abyś się nie nudził. Przykładowa kombinacja: 2 minuty biegu w miejscu, 2 minuty wirtualnej skakanki, 2 minuty kickboxera i na koniec 2 minuty ćwiczeń z podwyższeniem. Całość powtórz 3 razy, da nam to około 25 minut treningu! Tempo wykonywania ćwiczeń, dostosuj do swoich aktualnych możliwości. Dopuszczalne są krótkie przerwy na oddech między ćwiczeniami.

wypunkt Jeżeli pada deszcz lub nie masz ochoty wychodzić, bieganie możesz wykonać w domu. Jeżeli posiadasz bieżnie to problem rozwiązany, jeżeli nie, wystarczy że wykonasz tzw. bieg w miejscu, pamiętaj aby włożyć w niego serce 🙂

wypunkt Jeżeli nie posiadasz skakanki lub nie dysponujesz odpowiednim miejscem do wykonania ćwiczenia, użyj wyobraźni i skacz na „wirtualnej skakance” imitując jedynie ruchy.

wypunkt W tym ćwiczeniu musisz wcielić się w rolę kickboxera. Twoim rywalem jest twój własny cień, walisz w ciemno, możesz wykonywać przeróżne kombinacje, kopnięć, boksowania czy ciosów z kolana. Jeżeli wolisz uderzać w cel, warto zaangażować do tego firankę zawieszoną w oknie, lekkimi ciosami prostymi poruszasz firankę, co daje dodatkowego powera. Pokaż na co Cię stać 🙂 !

wypunkt Ćwiczenia z podwyższeniem, na filmiku ukazaliśmy 3 przykładowe ruchy: wchodzenie i schodzenie na podwyższenie, naprzemienne wskakiwanie jedną nogą na podest, wskakiwanie i zeskakiwanie obiema nogami . Dowolnie dobierz własną kombinację, dostosowując intensywność do swoich możliwości. Pamiętaj aby przedmiot wykorzystywany jako podwyższenie, był stabilny i bezpieczny! Do wykonywania ćwiczenia możesz wykorzystać również schody w swoim domu.


Prezentacja ćwiczeń alternatywnych


Począkujący dzień 14
5 (100%) 1 vote

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *