blank        Kulturystyka dla każdego, profile kulturystów, treningi oraz plany treningowe blank
        Gdzie jesteś:    Pakernia24 | Kulturystyka

Strefa Kulturystyka - i Ty możesz zostać Mr. Olympia !

kulturystyka

Kulturystyka - Czym jest? każdemu kulturystyka kojarzy się z wielkimi facetami, którzy prężą muskuły na scenie i zdobywają za to nagrody. Poniekąd tak właśnie jest, jednak kulturystyka to dyscyplina sportu, amatorska lub zawodowa, która polega na kształtowaniu ciała poprzez ćwiczenia z obciążeniem, przy jednoczesnym zredukowaniu tkanki tłuszczowej do minimum, co ma na celu uwypuklić i uwidocznić mięśnie.

Geneza kulturystyki - siłacze i zapaśnicy w XIX wieku wykonując ćwiczenia siłowe dali początek temu pięknemu sportu. W roku 1946, bracia - Ben i Joe Weider, założyli IFBB (International Federation of BodyBuilding and Fitnes - pol. Międzynarodowa Federacja Kulturystyki i Fitnessu). To właśnie od tego momentu kulturystyka została traktowana jako dyscyplina sportowa. Początkowo zawody były organizowane tylko dla mężczyzn, od roku 1970 odbywają się również zawody dla kobiet. Kulturystykę możemy podzielić na kulturystykę naturalną (zakaz zażywania niedozwolonych środków dopingujących), kulturystykę ekstremalną (celem jest uzyskanie jak największej masy mięśniowej, podział na kat. wagowe) oraz kulturystykę klasyczną.

Zawodnicy i znani ludzie - kulturystyka

Arnold Schwarzenegger
Arnold Schwarzenegger

Pierwsze chwile na siłowni dla Arnolda były ciężkie. Nie bez kozery mówi się, że najwięksi wychodzą z piwnicy, bowiem tak właśnie mistrz rozpoczął swoją karierę. W wieku 16 lat pierwsze treningi.

Joe Weider
Joe Weider

Joe Weider ojciec kulturystyki, nie ustawał w wysiłkach by dotrzeć do zbiorowej świadomości ludzi. Korzystając ze swojej wiedzy pomagał innym by mogli prowadzić zdrowsze, szczęśliwsze życie.

Ronnie Coleman
Ronnie Coleman

Ronnie Coleman przyszedł na świat 13 maja 1964 roku w Monroe, Luizjana. Dorastał w pobliskim Bastrop, wychowywany przez matkę wraz z młodszym bratem i dwiema młodszymi siostrami.

Jay Cutler
Jay Cutler

Jay Cutler to jeden z najbardziej rozpoznawalnych kulturystów na świecie, jest czterokrotnym Mr. Olympia, mistrzem zawodów Arnold Classic oraz wielokrotnie zajmował 2 miejsce na Mr. Olympia.

Akop Szostak
Akop Szostak

Akop Szostak – kulturysta, trener osobisty i od niedawna zawodnik mieszanych sportów walki. Urodził się 20 sierpnia 1988 roku, mieszka obecnie w Warszawie, gdzie trenuje.

Robert Burneika
Robert Burneika

Robert Burneika urodził się na Litwie. Od młodych lat Robert miał wpajane pojęcie pracy, nie tylko tej nad samym sobą. Kulturystyka to jego pasja.

Alexey Lesukov
Alexey Lesukov

Alexey Lesukov urodził się 6 maja 1988 roku w Apatity w regionie Murmańska. Jest zawodowym rosyjskim kulturystom. Wymiary Alexey Lesukov...

Rich Piana
Rich Piana

Rich Piana sam o sobie mówi, że odrzucił człowieczeństwo dla kulturystyki. Po tych słowach i jego wyglądzie faktycznie można stwierdzić, że wygląda jak bestia.

Marus Ruhl
Marus Ruhl

Markus Ruhl kulturystyka. Urodził się w Darmstadt w Niemczech. Jego ojciec zmarł, gdy Markus miał zaledwie 7 lat, pozostawiając matkę – krawcową samą z dwójką synów i córką.

Phil Heath
Phil Heath

Philip Jerod Heath urodził się w Seattle. Tam spędził swoje pierwsze lata życia Początkowo mistrz trenował koszykówkę, później jego pasją została kulturystyka.

Dexter Jackson
Dexter Jackson

Dexter Jackson od najmłodszych lat był zaangażowany we wszystko, co jest związane ze sportem. Cała rodzina Dextera była związana ze sportem, zwłaszcza ojciec.

Dorian Yates
Dorian Yates

Dorian Yates wygrał zawody Mr. Olympia sześć razy z rzędu. Jego dorobek w kulturystyce to zwycięstwo w 15 profesjonalnych konkursach oraz dwa drugie miejsca.

Kai Greene
Kai Greene

Kai Greene urodził się w Brooklynie w Stanach Zjednoczonych. W wieku 6 lat mieszkał już w Nowym Jorku - musiał się przeprowadzić, ze względu złych warunków domowych.

Dennis Wolf
Dennis Wolf

Dennis Wolf urodził się w 1978 roku w obskurnym, fabrycznym mieście – Tomkok, w republice Kirgistanu, w dawnej radzieckiej republice.

Sergio Oliva
Sergio Oliva

Sergio Oliva realizował swoje założenia w sportach sponsorowanych przez państwo, wiedział, że udział w sporcie da mu możliwość ucieczki od kubańskiej klasy robotniczej.

Branch Warren
Branch Warren

Branch Warren znany jest ze świetnie zbudowanych nóg. Ma niezwykle szerokie barki. Przeszkodą może być wzrost w stosunku do masy. Kulturystyka to jego życie.

Michał Karmowski
Michał Karmowski

Michał Karmowski wymiary oraz biografia. Urodził się 28 stycznia 1979 roku. Jest wielokrotnym medalistą mistrzostw Polski, członkiem kadry narodowej, wicemistrzem Europy oraz trenerem osobistym.

Victor Martinez
Victor Martinez

Victor Martinez poznaj historię kulturysty z Dominikany. Został aresztowany po powrocie do USA w październiku 2011 roku, po zwycięstwie w Arnold Europe, które odbywały się w Madrycie.

Robert Piotrkowicz
Robert Piotrkowicz

Robert Piotrkowicz to najbardziej utalentowany obecnie Polski kulturysta, jako jedyny posiada kartę PRO, wystąpił w zawodach Mr Olympia 2015 zajmując 16 lokatę..

Lee Priest
Lee Priest

Lee Priest jest jednym z najniższych profesjonalnych kulturystów bowiem mierzy jedynie 163 cm ale to nie przeszkadza mu w wygrywaniu zawodów ponieważ nadrabia muskulaturą.

Radosław Słodkiewicz
Radosław Słodkiewicz

Radosław Słodkiewicz Polski kulturysta, Z ciekawostek wystąpił między innymi wystąpienie w teledysku Ascetoholix Na spidzie. Poznaj jego ciekawą historię..

Grag Kovacs
Greg Kovacs

Greg Kovacs uważany za jednego z najmasywniejszych kulturystów na świecie, przy wzroście 187 cm potrafił ważyć do 200 kg, zaczął trenować w wieku 17 lat.

flex wheeler
Flex Wheeler

Wheeler ma bardzo dobrą opinie u Arnolda Schwarzeneggera który napisał o nim że jest jednym z najlepszych kulturystów jakich widział, ale nie tylko Arnold dał mu taką opinię, Ronnie Coleman mówił że był on...

Shawn Rhoden
Shawn Rhoden

Shawn Rhoden - Flexatron Jamajsko - Amerykański kulturysta którego mottem jest aby nie przestawać marzyć a niemożliwe stanie się możliwe, poznaj jego barwną biografię.

Simeon Panda
Simeon Panda

Simeon Panda to nazwisko kojarzą ludzie bardziej zagłębieni w kulturystykę. Sytuacja zmienia się w momencie gdy zobaczy się jego zdjęcie. A to ten, wiem kto

Kamil Szadkowski
Kamil Szadkowski

Kamil Bling Szadkowski bo o nim ten artykuł jest człowiekiem, który jest utożsamieniem siły, walki i wielkiej cierpliwości i poświęcenia w drodze do celu.

Franco Columbu
Franco Columbu

Franco Columbu bez wątpienia legenda kulturystyki, przyjaciel Arnolda Schwarzeneggera, poznaj jego ciekawą historię oraz wymiary które na pewno Cię zadziwią

Big Ramy
Big Ramy

Mamdouh Elssbiay znany szerszej publiczności jako Big Ramy urodził się 16 września 1984 roku w Kairze, stolicy Egiptu. Najcięższa postać obecnej kulturystyki dorastał w Aleksandrii.

Artykuły - kulturystyka

Mr Olympia
Mr Olympia

Mr. Olympia to tytuł przyznawany zwycięzcy konkursu kulturystycznego na tzw. Joe Weider’s Olympia Weekend – te coroczne zawody odbywają się pod patronatem (IFBB)

bicepsy
Pozy kulturystyka

Jednym elementem, a właściwie główną częścią wygranej w zawodach kulturystycznych jest program pozowania. Kulturystyka to nie tylko ciało to również show.

ektomorfik
Ektomorfik

Ektomorfik to człowiek, który ma w stosunku do innych typów budowy - delikatny szkielet. Kości są mniejszych obwodów, natomiast klatka piersiowa jest płaska i wąska.

endomorfik
Endomorfik

Endomorfik jest obdarzony masywnymi, szerokimi szkieletami. Osoby te mają tendencje do odkładania tkanki tłuszczowej.

mezomorfik
Mezomorfik

Mezomorfik to najrzadziej z występujących typów. Ludzie o takiej budowie genetycznej mają długie kończyny, wąskie biodra, talię, szerokie barki oraz tułów kształtujący się w literę V.

bigoreksja
Bigoreksja

Wielu z was pewnie spotkało się z terminem jakim jest bigoreksja . Jest to w pewnym sensie choroba – zaburzenie psychiczne spotykane w świecie kulturystyki, siłowni.

kulturystyka
Rodzaje kulturystyki

Kulturystykę możemy podzielić na 3 główne grupy: kulturystkę klasyczną, naturalną i ekstremalną, poznaj szczegóły które rozróżnia każdy z tych odłamów.

podium
Jak oceniają sędziowie na zawodach kulturystycznych

Ocenie podlegają 3 podstawowe parametry: ogólna budowa sylwetki, wielkość masy mięśniowej i forma z jaką zawodnik startuje.

witaminy
Witaminy dla sportowców

Witaminy w naszym życiu pełnią niezwykle ważną rolę. Dla sportowców wartość ich jest nieoceniona. Na świecie istnieje cała ich gama, są jednak te, które są ważniejsze dla utrzymania pięknej i zdrowej sylwetki.

zasady weidera
Zasady weidera dla początkujących i zaawansowanych

Trochę ponad 50 lat temu kulturystyka była nikomu nie znaną dziedziną. Joe Weider rozpowszechnił ten żelazny sport. Poznaj jego zasady.

mięśnie
Idealne proporcje ciała - tabelka

Tabela idealnych proporcji jest to tabela ze specjalnie wyliczonymi wymiarami poszczególnych mięśni, które przy odpowiednich proporcjach tworzą idealną sylwetkę.

paker
Najwięksi pakerzy świata filmiki i zdjęcia

Pakerzy to najwięksi kulturyści, strongmani, siłacze na całym świecie, osoba zwana pakerem wyróżnia się z szeregu swoimi wielkimi gabarytami, siłą oraz imponującą rzeźbą ciała.

gryfy
Gryfy i ich rodzaje

Gryfy dzielimy na różne rodzaje, najpopularniejsze to: gryf łamany, prosty, olimpijski, krótki do hantli oraz kratownica. Każdy z nich ma inne zastosowanie

Classic Physique
Classic Physique nowy odłam w kulturystyce

Classic Physique - czyli klasyczna sylwetka, taką nazwę będzie nosić nowy odłam w kulturystyce, jest to odzew federacji na coraz liczniejsze apelacje kibiców o powrót do dawnych lat.

kalendarz zawodów kulturystyka 2016
Kalendarz zawodów kulturystyka 2016 PZKFiTS

W tym newsie publikujemy jak wstępnie będzie wyglądać kalendarz zawodów w 2016 roku, z ciekawszych zawodów na które powinniście się wybrać i już dziś zapisać w swoim terminarzu to.

kalendarz zawodów kulturystyka 2016
Kalendarz zawodów kulturystyka 2016 IFBB

Kalendarz IFBB PRO 2016 może ulec jeszcze zmianie i na pewno dokonywane będą jeszcze korekty, jednakże warto już dziś zapoznać się ze wstępnymi datami najważniejszych zawodów dla profesjonalistów.

arnold classic 2016
Arnold Classic 2016 już w Marcu

Zwycięzca Arnold Classic w USA za pierwsze miejsce w kategorii kulturystyka OPEN otrzymuje 130 000 $ i automatycznie kwalifikuje się do walki o trofeum Sandowa w zawodach Mr Olympia. Pozostała czwórka zdobywa od 5 do 8 pkt. do rankingu.

arnold classic 2016
Mr Olympia 2016 online

Mr. Olympia 2016 transmisja online - znajdziesz tutaj zupełnie za darmo link do stream-a do najważniejszych zawodów w kalendarzu kulturystycznym. Dodatkowo szczegółowy harmonogram zawodów w Polskim czasie.

blank Zobacz także: blank
arnold schwarzenegger   fitness   siłownia

memy   mordka, Pekińczyk   muzyka motywacyjna
blank Atlas Ćwiczeń Pakernia blank
mięśnie człowieka
blank Odchudzanie z fitnesswell blank
fitnesswell
blank   blank
blank Logowanie blank
logowanie Nazwa Użytkownika

logowanie Hasło

Zapamiętaj mniebulet Rejestracja
bulet Zapomniane hasło?
blank Najnowsze artykuły blank
blank Ankieta Pakernia blank
Jaki rodzaj kulturystyki lubisz?

Kulturystyka klasyczna

Kulturystyka naturalna

Kulturystyka ekstremalna

Męska sylwetka

Musisz się zarejestrować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
blank Nasi partnerzy blank
Diety na masę
ilovebodybuilding.pl
fitness-inspiracje.pl
blank blank
Mapa Strony                                               Polityka Prywatności                                         Kontakt  

Wszelkie Prawa Zastrzeżone - Kulturystyka, Siłownia i Fitness - Pakernia24.pl