Kamil Szadkowski Bling biografia oraz wywiad

Kamil Bling Szadkowski – Póki serce bije, nie można się poddawać

kamil bling szadkowski

Każdy, który choć trochę liznął świata kulturystyki zna to nazwisko. Każdy, kto kiedykolwiek chciał się poddać powinien znać to nazwisko. Każdy, który twierdzi, że los podkłada mu kłody pod nogi powinien poznać tego gościa. Kamil Bling Szadkowski bo o nim ten artykuł jest człowiekiem, który jest utożsamieniem siły, walki i wielkiej cierpliwości i poświęcenia w drodze do celu.

Polska o Kamilu Szadkowskim usłyszała w roku 2013, gdy we wrześniu zdobył złoty medal Pucharu Polski WFF WBBF w Kulturystyce i Fitness (kat. niepełnosprawni). Sam do dziś powtarza, że największą siłą dla niego były negatywne głosy, które mówiły – nie dasz rady. Postanowił udowodnić każdemu, że nie mają racji – jego wewnętrzna siła powinna być motywacją dla każdego z nas. W maju 2005 roku Kamil został skatowany przed jedną z imprez. Lekarze nie dawali mu większych szans – stale powtarzali, że do końca życia będzie warzywem. Kamil bowiem, był 1,5 miesiąca w śpiączce, przeżył 2 wstrząsy septyczne, miał usuniętą nerkę.

Kamil Szadkowski mówi że przez pierwsze dwa lata od wypadku żył, a właściwie wegetował. Ciągły ból, problemy z mówieniem i chodzeniem, ograniczony ruch kończyn górnych, mnóstwo wizyt w szpitalach. Czarne myśli przewijały mu się w głowie od samego początku. Miał już dość cierpienia, ale jednocześnie chciał walczyć. Wielkiego kopa dawały mu negatywne słowa lekarzy.

Każdy z nas powinien brać przykład z Kamila jak z godnością przyjmować życie. Zbyt wielu z nas poddaje się bardzo szybko, kiedy tylko na horyzoncie pojawi się jakaś drobna przeszkoda.

Kamil Szadkowski Bling – motivation

Pomimo ciężkiej sytuacji finansowej Kamil Szadkowski dawał radę z posiłkami i trenowaniem na siłowni. Jednak on nigdy się nie poddaje i nie osiada na laurach. Największym wsparciem dla niego jest jego dziewczyna, kilku przyjaciół i rodzina. Poniżej idealny przykład, że niemożliwe staje się możliwe:

bling sadkowski przemiana
Przemiana Kamila Blinga Szadkowskiego

 

Czy warto więc mówić, że nie damy rady ? Czy może lepiej stawiać przed sobą cele, po których wielu ludzi będzie pukało się w głowę i pytało czy jesteśmy szaleni ? Ja uważam, że lepiej być większym optymistą i dążyć do wyznaczonych celów, nawet jeśli miałyby się ziścić za parę lat. Nie ważne jak upadamy, ważne jak powstajemy i idziemy dalej. Nie można rezygnować z celów tylko dlatego, że na ich realizacje potrzebujemy czasu. To oddziela ludzi słabych od silnych. Dlatego nigdy się nie poddawajcie ! Dążcie do wyznaczonych celów bo później będziecie żałować, że nie spróbowaliście. A czasu kiedyś braknie …

 

Wywiad Pakernia24: gość – Kamil Bling Szadkowski

Pakernia24.pl – Witaj Bling, na początku chciałbym podziękować Ci, że chciałeś udzielić odpowiedzi na moje pytania. Pierwsze z nich oczywiście dotyczy początków. Jak to się wszystko zaczęło, co Cię zainspirowało w zostaniu kulturystą ?
Kamil Szadkowski Bling – hej, to ja dziękuje 🙂 z tego co pamiętam wszystko zaczęło się od filmu ”Rocky”

Pakernia24.pl – Słowo niepełnosprawny przed Twoim imieniem i nazwiskiem jest zupełnie nieadekwatne. Sprawności mogłoby Ci pozazdrościć wiele osób. Jakie treningi preferujesz, jaki jest Twój ulubiony?
Bling – niepełnosprawny dlatego aby łatwiej mnie było znaleźć 🙂 na pewno intensywne o dużej objętości, jedna partia na jedną sesję treningową (wyjątek to biceps i triceps których nie dziele) niestety tylko maszyny (wolne ciężary prawie w zupełności odpadają, nie mam koordynacji (czyt. problemy neurologiczne, mam zanik móżdżku stąd problemy z mową, z myśleniem itd itd)

Pakernia24.pl – Jak z dietą? Czy jest ona bardzo rygorystyczna, czy czasem pozawalasz sobie na tzw. cheat meal ?
Bling – przed zawodami rygorystyczna, w czasie masy już mniej. Cheatów raczej nie spożywam (wolę przeznaczyć pieniądze na coś innego. Cheat czyli np pizza czy kebaba, bo jeżeli za cheat rozumiemy chleb pszenny z pasztetem to dość często cheatuje :)) refeedow sobie nie żałowałem i co 10-14 dni miałem taki dzień

Pakernia24.pl – Jaka jest Twoja maksyma życiowa? Co radziłbyś młodym adeptom siłowni, czy też osób, które zaczynają swoją przygodę z profesjonalną kulturystyką?
Bling – ”co masz zrobić jutro, zrób dzisiaj”. Nie małpować (treningów, diet, itd itd) ludzi lepiej od nich wyglądających i wziąć na wstrzymanie, kulturystyka to zajęcie na lata, nie na miesiące.

Pakernia24.pl – Jesteś idolem, motywacją dla wielu osób. Czy zdajesz sobie sprawę jaki masz wpływ na wszystkich fanów żelaznego sportu ?
Bling – zdaję i dlatego staram się aby na fanpage (bo stąd mnie głównie znają) umieszczać tylko sensowne posty

Pakernia24.pl – Niesamowita perfekcja, walka ze słabościami. Powiedz mi jak się motywujesz do dalszego działania?
Bling – ćwiczę od 13 roku życia (obecnie mam 30) więc już weszło mi w krew (tak jak np poranna toaleta:))

Pakernia24.pl – Na koniec chciałbym spytać, czy i jak wiele zmieniło się od czasu Twojego debiutu w telewizji ? Stałeś się bardziej rozpoznawalny? Ciąży Ci ta sława, czy wręcz przeciwnie – nic w Tobie nie zmieniła i dalej jesteś otwarty na ludzi.
Bling – na pewno bardziej rozpoznawalny. Raczej nic się we mnie nie zmieniło, ale o to by było trzeba zapytać osoby które mnie znają, ewentualnie fanów :))

Pakernia24.pl – Na koniec chciałbym podziękować Ci za chęć udzielenia odpowiedzi na te pytania. Chciałbym również, życzyć samych sukcesów i dalszego motywowania ludzi. Pozdro !
Bling Szadkowski – dzięki, przepraszam jeżeli coś w wywiadzie pokićkałem i odpowiedziałem nielogicznie, mam zanik móżdżku więc bardzo ciężko mi się skoncentrować. Pozdrawiam.

Chciałbym Ci jeszcze raz Bling podziękować za poświęcenie swojego czasu i udzielenie mi tego wywiadu. A do wszystkich jeszcze raz na koniec. Nie poddawajcie się, idźcie po swoje, prosto do celu, pomimo przeciwności. Wierzcie w siebie, to ludzie też uwierzą.

Fanpage KamilaKamil Szadkowski FACEBOOK

Redaktor Pakernia24: Tomasz Woliński

Kamil Szadkowski Bling biografia oraz wywiad
5 (100%) 3 votes

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *