Jak podciągać się na drążku

Jak prawidłowo podciągać się na drążku

jak podciągać się na drążku
Solidny, bardzo wytrzymały drążek rozporowy do podciągania.

Jak podciągać się na drążku to pytanie zadaje sobie każdy początkujący na siłowni, każdy ma inne cele oraz priorytety jednak prawidłowa technika wykonywania podciągania na drążku jest bardzo ważna.

Drążek możemy chwycić ( nachwytem) pracują bardziej mięśnie najszersze pleców, czym szerzej tym bardziej zaangażowany jest ten mięsień, (podchwytem) angażowane są bardziej mięśnie bicepsów oraz przedramion.

Podstawowe zasady techniczne: podczas prawidłowego podciągania się na drążku nie bujamy tułowiem, staramy się aby nasze ciało było w jednej linii w luźnym zwisie, chwytamy gryf czteroma placami, tym ostatnim czyli kciukiem oplatamy drążek od spodu, ruch powinien być spokojny, jednostajny bez szarpania, odginanie się ciała do tyłu nie jest błędem, pod warunkiem że nie wyginamy się niczym węgorz.

Dzięki drążkowi angażowane są takie partie jak: najszersze pleców, bicepsów, przedramion, a nawet brzucha :), wystarczy że wykonujemy unoszenie nóg w zwisie do poziomu równoległego do podłoża, doskonałe ćwiczenia na rozwijanie mięsni brzucha.

 

Podciąganie poszczególne fazy

1) Łapiemy za drążek wybranym powyżej chwytem, zwisamy swobodnie nie dotykając nogami podłoża, nasza głowa znajduje się w jednej linii z naszym ciałem.

2) Podciągamy się płynnie bez rwania i wyginania aż do momentu kiedy nasza broda znajdzie się powyżej drążka.

3) Ostatnią fazą jest pełne wyprostowanie rąk wraz z wydechem, ruch spokojny i wolny tak aby czuć było pracę mięśni.

Opcja dla zaawansowanych, możemy wykonywać podciąganie się na drążku z obciążeniem, ja to zrobić? To proste wystarczy mieć pas kulturystyczny, do którego przypniemy mocną linę a do niej zaś przywiążemy satysfakcjonujące nas obciążenie. Jest to doskonała alternatywa dla ludzi którzy już zjedli zęby na drążku i chcą aby to świetne ćwiczenie na nowo dawało im takie rezultaty które mieli na początku przygody z drążkiem.

Jeżeli chcesz poznać ćwiczenia na drążku, których jest bardzo wiele odsyłam do innego naszego artykułu: Najlepsze Ćwiczenia na drążku

Redaktor Pakernia24: Sebastian Walczak

Jak podciągać się na drążku
5 (100%) 4 votes

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *