blank Mistrzostwa Świata Kulturystyka - Benidorm 2016 blank
benidorm 2016 zawody kulturystyczne

Mistrzostwa Świata we wschodniej części Hiszpanii - Benidorm 2016 właśnie się rozpoczęły. Miejscem rozgrywania zawodów jest przepiękny Benidorm Palace, który prezentowaliśmy rok temu.

Dwa tygodnie temu odbył się Puchar Polski w Mińsku Mazowieckim, który był jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw Świata w Benidormie. Zawodnicy zaprezentują się w następujących kategoriach: Kulturystyka 70, 80, 85, 90, 95 oraz + 100 kilogramów oraz kulturystyka klasyczna 180 i + 180 centymetrów wzrostu.

W Hiszpanii zobaczymy 12 naszych reprezentantów, między innymi: Szymon Łada, Andrzej Kołodziejczyk, Hubert Kulczyński oraz Patryk Jaśkiewicz, którzy na pewno namieszają w stawce. Pełna lista zawodników oraz program zawodów w rozwinięciu news-a.

Dodano: 03.11.16r.
blank WYNIKI: Olympia Europe 2016 - Niemcy - Dortmund blank
kulturystyka dexter jackson olympia 2016

Kolejne zawody za nami, tym razem przenieśliśmy się do Niemiec a dokładniej do jej zachodniej części - Dortmundu, gdzie odbyła się premierowa edycja nowych zawodów - Olympia Europe 2016.

Tuż przed zawodami z występu wycofało się czterech zawodników - (Cedric McMillan, Aziz, Kiss Jeno oraz Big Ramy). W zawodach udział wzięło 8 zawodników, najlepszym z nich w kategorii kulturystyka OPEN, okazał się nasz ulubieniec 46 - letni, Dexter Jackson. Niesamowite, że startuje od 1992 roku i nadal prezentuje tak wysoki poziom. Na drugiej pozycji uplasował się Shawn Rhoden (kolejny zawodnik po 40-dziestce). Najniższy stopień podium zajął zawodnik z Ghany - William Bonac.

Pełna lista wyników w rozwinięciu news-a.

Dodano: 29.10.16r.
blank Phil Heath vs Brian Shaw czyli kulturysta vs strongman blank

Dziś trochę luźniej, zaprezentujemy pojedynek Kulturystyka vs Strongman, dość nietypową potyczkę stoczy aktualny Mr. Olympia - Phil Heath oraz ogromny strongman - Brian Shaw. Po krótkim, sympatycznym spotkaniu, siłacze postanowili zmierzyć się w koszykówce. Faworytem jest Phil, który jak wiadomo w młodości z sukcesami trenował koszykówkę. Kto wygrał ? Zobaczcie sami !

Dodano: 24.10.16r.
blank WYNIKI: Puchar Polski kulturystyka i fitness Mińsk Mazowiecki 2016 blank
wyniki kulturystyka i fitness mińsk mazowiecki

Właśnie zakończyły się fantastyczne zawody w Mińsku Mazowieckim, które odbyły się 15 - 16 Października. Puchar Polski w kulturystyce i fitness jak co roku spełnił oczekiwania organizatorów, widzów oraz zawodników, wszyscy stanęli na wysokości zadania, atmosfera na hali była wyśmienita.

W klasyfikacji drużynowej najlepszy okazał się klub UKS Black & White z Ostrowca Świętokrzyskiego z sumą punktów 141. Na drugim miejscu uplasował się klub KS Olimp Zabrze - 97 pkt. W kategorii kulturystyka mężczyzn wszechwag nie zawiódł znakomity 28 - letni Szymon Łada z klubu KS Olimp Zabrze, drugi był Andrzej Kołodziejczyk, Mariusz Bałaziński musiał zadowolić się najniższym stopniem podium. Kulturystyka klasyczna mężczyzn, okazała się szczęśliwa dla rewelacyjnego Huberta Kulczyńskiego.

Pełne wyniki oraz wideo w rozwinięciu news-a.

Dodano: 19.10.16r.
blank Wyniki: MP Juniorów i Weteranów kulturystyka i fitness - Warszawa 2016 blank
weterani mp 2016 kulturystyka

Mistrzostwa Polski Weteranów i Juniorów w kulturystyce i fitness, które odbyły się 8 - 9 Października w Warszawie, zakończyły się powodzeniem. W klasyfikacji drużynowej najlepszym klubem okazał się KS Olimp Zabrze z sumą 210 punktów, deklasując swoich rywali. Na drugim miejscu uplasował się UKS Black & White - 139 punktów.

W kategorii kulturystyka klasyczna juniorów OPEN zwyciężył 20-letni Adam Bomert, tuż za nim na drugim stopniu podium stanął 23-letni Tomasz Szafranko z klubu KPSKiF Violetta Bydgoszcz.

Kategoria Weteranów kulturystów OPEN okazała się szczęśliwa dla 41-letniego Adriana Krawczyka z klubu KS Olimp Zabrze. W kategorii juniorzy kulturyści OPEN zwyciężył Bartłomiej Popielarczyk, drugi był Kamil Tanwic. Wyniki wszystkich kategorii w rozwinięciu news-a.

Dodano: 14.10.16r.
blank WYNIKI: MP Fitness Dzieci Warszawa 2016 blank
fitness dzieci warszawa 2016

Mistrzostwa Polski Dzieci w Fitness , które odbyły się w Warszawie 8 - 9 Października podczas targów FIWE - EXPO XXI, dobiegły końca. Cała impreza była bardzo udana a dzieci były przygotowane na 100 % prezentując miły dla oka poziom.

W klasyfikacji drużynowej najlepszym klubem okazał się UKS Black & White z Ostrowca Świętokrzyskiego z sumą 108 punktów. W fitness chłopców do lat 12 najlepszy okazał się Mateusz Gibowski w kategorii 13 - 15 lat triumfował Dominik Jewiak. Wśród najmłodszych dziewcząt w kategorii do lat 7 na najwyższym stopniu podium stanęła Liwia Delegiewicz z UKS Black & White. W kategorii fitness dziewcząt 14 - 15 lat złoty medal wywalczyła Izabela Szlachetka również z klubu UKS B & W.

Pełne wyniki w uzupełnieniu komunikatu

Dodano: 10.10.16r.

blank Zawody: kulturystyka i fitness - Mińsk Mazowiecki 2016 blank
kulturystyka i fitness zawody w mińsku mazowieckim 2016

Już 14 - 16 Października w Mińsku Mazowieckim, odbędzie się - Puchar Polski kulturystyka i fitness 2016, wszystkich zainteresowanych zapraszamy na Hale Sportową przy Zespole Szkół Miejskich numer 1, znajdującą się na ulicy Kopernika 9.

Zawody są jednocześnie eliminacjami do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata mężczyzn w kulturystyce i kulturystyce klasycznej, które odbędą się 03 - 07 Listopada 2016 w Benidormie oraz Mistrzostw Świata w Fitness 11 - 14 Listopada 2016 w Białymstoku.

Kategorie w których zaprezentują się zawodnicy to: kulturystyka mężczyzn, kulturystyka klasyczna mężczyzn, fitness mężczyzn, fitness plażowe oraz atletyczne mężczyzn, fitness atletyczne oraz sylwetkowe kobiet. Ponadto bikini fitness, fitness kobiet, fit model i pary mieszane. Więcej informacji w rozwinięciu news-a.

Dodano: 05.10.16r.
blank Arnold Schwarzenegger aktualnie 69 lat motywacja blank

Arnold Schwarzenegger ma aktualnie 69 lat i udowadnia, że wiek to tylko liczba. Na swoim sercu z pewnością ma wytatuowany napis - kulturystyka, ten sport jest dla niego całym życiem. Mimo swojego wieku nie zamierza przestać i prezentuje bardzo dobrą sylwetkę. Jest, był i będzie, motywatorem dla milionów adeptów sportów siłowych na całym Świecie. Żyj 100 lat !

Dodano: 30.09.16r.
blank Arnold Classic 2016 Europe wyniki z Barcelony blank
arnold classic europe 2016 wyniki

Mamy przyjemność zakomunikować, że w tym roku w Arnold Classic Europe 2016 w Barcelonie w kategorii kulturystyka OPEN, zwyciężył Amerykanin Dexter Jackson. Na drugim miejscu uplasował się Mamdouh Elssbiay - (Big Rammy), a na najniższym stopniu podium stanął William Bonac.

Nie zawiódł również nasz reprezentant Jacek Ratusznik, który w kategorii kulturystyka klasyczna powyżej 180 centymetrów zdobył złoty medal oraz srebro w overall-u. Serdecznie gratulujemy !

Kategoria fitness okazała się szczęśliwa dla Rosjanki Oksany Grishinowej, która pokazała rewelacyjną formę. Drugie miejsce wywalczyła Whitney Jones a tuż za nią na 3 miejscu stanęła Regiane Da Silva.

Wideo z zawodów oraz więcej wyników w dalszej części news-a.

Dodano: 25.09.16r.
blank Arnold Classic Europe 2016 Barcelona - startujemy blank
arnold classic europe kulturystyka 2016 barcelona

Arnold Classic Europe w Barcelonie trwa od 23 - 25 Września. Wpisowe wynosiło w tym roku 150 Euro. Reprezentacja Polski wystąpi w składzie 31 osób.

W tym roku zmieni się miejsce zawodów, będzie to jedna z największych hal wystawienniczych a dokładnie Fira Gran Via w Barcelonie. Zawodnicy zaprezentują się niemalże we wszystkich możliwych kategoriach fitness, kulturystyka, męska sylwetka czy w nowej kategorii fit model.

Między innymi zobaczymy naszą rewelacyjną zawodniczkę Paule Mocior w bikini oraz fenomenalnego triumfatora na Olympia Amateur, Jacka Ratusznika w kulturystyce klasycznej + 180 cm. Pełna lista zawodników w PDF oraz filmik promocyjny w rozwinięciu news-a. Trzymajcie kciuki za naszych.

Dodano: 23.09.16r.
blank Mr. Olympia 2016 wyniki końcowe zawodów w Las Vegas blank
mr olympia 2016 wyniki phil heath

Mamy oficjalne wyniki z Mr Olympia 2016 Las Vegas. W Kategorii kulturystyka OPEN zwyciężył po raz 6 z rzędu 36 - letni Phil Heath, wiele osób spodziewało się jego triumfu, ponieważ jego forma była znakomita. Statuetkę Sandowa wręczył The Rock!

Na drugim miejscu uplasował się Shawn Rhoden, który dosłownie depcze po piętach aktualnemu mistrzowi prezentując bardzo wysoki poziom. Najniższy stopień na podium zajął Dexter Jackson, jak co roku prezentując nieziemską muskulaturę.

Kulturystyka 212 do 96 kilogramów okazała się szczęśliwa dla Jamesa Lewisa (Flex), który podobnie jak Phil dominuję Olympie od kilku lat. Na drugim miejscu znalazł się Ahmad Ashkanani a za nim Jose Raymond.

Pełna lista wyników z Mr.Olympia 2016 w rozwinięciu news-a.

Dodano: 18.09.16r.