blank        Ektomorfik - typ budowy ciała drobnej kości blank
        Gdzie jesteś:    Pakernia24 | Kulturystyka | Ektomorfik

Ektomorfik - czyli osoba o drobnych kościach

Ektomorfik to człowiek, który ma w stosunku do innych typów budowy - delikatny szkielet. Kości są mniejszych obwodów, natomiast klatka piersiowa jest płaska i wąska. Szerokość barków jest mała, łokcie i kolana są smukłe i bardzo wątłe. Osoby o tym typie budowy cechują się szybkim metabolizmem, a co za tym idzie ciężko im o nadwagę. Większość ektomorfików ma ogromny problem z przybraniem na wadzę, trwają w codziennej walce o kilogramy. Ten argument staje się częstym powodem, dla którego osoby te zostają bywalcami siłowni.

Dla ektomorfików nie jest ważna częstotliwość ćwiczenia, ale to by trenowali oni każdą partię jak najciężej. Trening powinien trwać od 60 do 65 minut. Aby ektomorfik przytył musi spożywać od 5 do 7 posiłków dziennie. Przyjacielem dla nich może stać się gainer. Sen jest ważnym elementem treningu, nie tylko dla ektomorfików. Jednak to im zaleca się spania 8 h na dobę, ze względu na zbyt długi czas regeneracji.

W wieku młodzieńczym osoby cechujące się tym typem budowy często bywali wyśmiewani, w oczach większych i silniejszych rówieśników byli po prostu popychadłami, podczas zajęć wf-u nie szło im najlepiej lecz byli zawsze przed endomorfikami którzy byli widziani jako fajtłapy...

Lecz nic straconego, jeżeli jesteś ektomorfikiem jest nadzieja, przedstawicielem ekto wśród zawodowych kulturystów jest Frank Zane, mimo swojego drobnego kośćca nie można mu zarzucić słabej rzeźby oraz masy mięśniowej ciała, dodatkowym motywatorem powinno być jego niesamowite osiągnięcie potrójne zwycięstwo największych zawodów kulturystycznych jakich jest Mr Olympia. Przy niespełna 73 cm w pasie jego barki wydawały się niezwykle szerokie, Frank nie skupiał się na olbrzymiej masie mięśniowej której nie miał lecz na symetrii i harmonii sylwetki, co jak widać na obrazku poniżej udało mu się w 100%, wielu uznaje go za niedościgniony wzór sylwetki idealnej.

Zobacz również pozostałe dwa typy budowy ciała

endomorfik
Endomorfik

Endomorfik jest obdarzony masywnymi, szerokimi szkieletami. Osoby te mają tendencje do odkładania tkanki tłuszczowej.

mezomorfik
Mezomorfik

Mezomorfik to najrzadziej z występujących typów. Ludzie o takiej budowie genetycznej mają długie kończyny, wąskie biodra, talię, szerokie barki oraz tułów kształtujący się w literę V.

Ektomorfik w świecie kulturystyki - Frank Zane

ektomorfik Zane Frank

Co już wiesz:     kto to jest ektomorfik | podstawowe cechy ektomorfika | ektomorfik wśród kulturystów

Redaktor Pakernia24: Tomasz Woliński - wszelkie prawa zastrzeżone.

blank Zobacz także: blank
arnold schwarzenegger   fitness   siłownia

memy   mordka, Pekińczyk   muzyka motywacyjna
blank Atlas Ćwiczeń Pakernia blank
mięśnie człowieka
blank Odchudzanie z fitnesswell blank
fitnesswell
blank   blank
blank Logowanie blank
logowanie Nazwa Użytkownika

logowanie Hasło

Zapamiętaj mniebulet Rejestracja
bulet Zapomniane hasło?
blank Najnowsze artykuły blank
blank Ankieta Pakernia blank
Jaki rodzaj kulturystyki lubisz?

Kulturystyka klasyczna

Kulturystyka naturalna

Kulturystyka ekstremalna

Męska sylwetka

Musisz się zarejestrować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
blank Nasi partnerzy blank
Diety na masę
ilovebodybuilding.pl
fitness-inspiracje.pl
blank blank
Mapa Strony                                               Polityka Prywatności                                         Kontakt  

Wszelkie Prawa Zastrzeżone - Kulturystyka, Siłownia i Fitness - Pakernia24.pl