suplemania

Ekstrakt z afrykańskiego mango czyli skuteczny sposób na piękną sylwetkę

african mangoMasz już dość katorżniczych diet i niezliczonej ilości ćwiczeń? W takim razie pora sięgnąć po preparaty z wyciągiem pozyskiwanym z pestek afrykańskiego mango.

Każda osoba, która choć raz podjęła się zrzucenia zbędnych kilogramów doskonale zdaje sobie sprawę z faktu, iż wspomniane zadanie nie należy do najłatwiejszych. Z reguły bowiem w grę wchodzi zarówno dieta – niekoniecznie zgodna z naszymi preferencjami smakowymi – jak i spora dawka ruchu, która – zwłaszcza w początkowym okresie – może sprawiać niemałą trudność. Nic więc dziwnego, że tak duża ilość osób już po krótkim czasie rezygnuje z terapii odchudzającej i tym samym godzi się z nadprogramowymi kilogramami. Czy jednak w istocie jest to jedyne, wchodzące w grę rozwiązanie? Na szczęście nie. Z pomocą przychodzą bowiem preparaty zawierające w swoim składzie wyciąg pozyskiwany z pestek afrykańskiego mango. Jak działają wspomniane suplementy diety? Czy ich stosowanie jest w stanie przynieść oczekiwane rezultaty?

African mango – czy to naprawdę działa?

Zdecydowana większość preparatów odchudzających dostępnych w niemalże każdej aptece bez recepty, nie może pochwalić się zbyt dużą skutecznością. A jak jest w przypadku wyciągu z pestek Irvingia gabonensis czyli właśnie afrykańskiego mango? W tym wypadku nie ma miejsca na brak efektów. Dlaczego? Ponieważ skuteczność opisywanej substancji została potwierdzona badaniami przeprowadzonymi przez Judith L. Ngondi, Juliusa E. Oben’a i Samuela R. Minka z University of Yaounde w Kamerunie. Wspomniane badanie zakładało przeprowadzenie eksperymentu, w którym wzięło udział 40 osób. Przez 4 tygodnie 28 ochotników przyjmowało wyciąg z Irvingia gabonensis, zaś 12 osób placebo. Po upływie wspomnianego czasu porównano wagę ochotników. U osób przyjmujących preparat z wyciągiem z pestek mango waga zmniejszyła się o ok. 5%, natomiast u ochotników, którym podawano preparat placebo była ona niższa jedynie o 1%. Warto dodać, iż w grupie osób przyjmującej wyciąg z Irvingia gabonensis odnotowano również poprawę stanu zdrowia. Ochotnicy mieli bowiem niższy poziom całkowitego cholesterolu, cholesterolu LDL, a także trójglicerydów.

Powstaje więc pytanie; jak – konkretnie – działa wyciąg pozyskiwany z pestek afrykańskiego mango? Otóż w pierwszej kolejności hamuje on apetyt, a tym samym niejako automatycznie zmniejsza ilość dostarczanych do organizmu kalorii. Dodatkowo tabletki z african mango zapewniają uczucie sytości i zmniejszają chęć na tłuste i słodkie przekąski. Jak łatwo się domyśleć, powyższe działanie wpływa bezpośrednio na zmniejszenie tkanki tłuszczowej w procesie jej spalania.

Warto zauważyć, że – poza przyczynieniem się do spadku wagi – wyciąg pozyskiwany z pestek afrykańskiego mango posiada również inne, pozytywne właściwości. Jakie konkretnie? Między innymi wspomaga procesy trawienne i działa w sposób odtruwający, jak również wykazuje działanie przeciwbólowe i ma korzystny wpływ na cukrzycę. Nie ma w tym jednak absolutnie nic dziwnego zważywszy na fakt, iż w składzie Irvingia gabonensis znajdziemy między innymi witaminę C, E, B6, K, kwasy omega 6, 3 i 9 oraz wiele innych, wartościowych składników.

Należy zauważyć, iż suplementy diety posiadające w swoim składzie wyciąg pozyskiwany z Irvingia gabonensis mogą różnić się od siebie składem. Jeśli chcesz mieć pewność, że preparat, który stosujesz w istocie posiada odpowiednio wysoką dawkę Irvingia gabonensis, to wybierz african mango. Wspomniany produkt dostępny jest między innymi na stronie producenta pod adresem africanmango180.com.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *