blank        Dieta czyli prawidłowe odżywianie, porady, plany dietetyczne blank
        Gdzie jesteś:    Pakernia24 | Dieta

Strefa odżywiania - czyli z czym to się je !


dieta

Dieta jest to niezbędny proces w życiu istot żywych w celu budulcowym, energetycznym, zapasowym i regulatorowym w sporcie jednak zdrowa zbalansowana dieta jest niezmiernie ważna, jeżeli chcemy budować masę mięśniową potrzebujemy dostarczyć organizmowi dodatni bilans kaloryczny wiele białka które jest głównym składnikiem budulcowym mięśni.

Natomiast w celu redukcji wagi musimy utrzymywać ujemny bilans kaloryczny jednak nie można zapominać o jakże ważnych witaminach i minerałach które bez względu na wszelkie okoliczności i diety trzeba dostarczać organizmowi do prawidłowego funkcjonowania. W tym dziale poznacie wiele diet które zostały wytestowane przez miliony ludzi ale także unikalne utworzone przez naszych specjalistów, należy pamiętać że każdy organizm jest inny i na jedną osobę działa jedna dieta a na drugiej efekty nie będą dostatecznie satysfakcjonujące.

Odżywianie ma podstawowe znaczenie życiowe dla każdego organizmu. Warunkuje również utrzymanie dobrego zdrowia. Zbyt ubogie pożywienie lub jego złe wchłanianie czy trawienie powoduje niedożywienie i niedowagę. Natomiast zbyt częste odżywianie, bądź spożywanie nieodpowiednich pokarmów powodować może nadwagę bądź otyłość. Właściwe odżywianie wymaga więc spożywania odpowiednich ilości dobrze przygotowanego pokarmu.

Artykuły dieta i odżywianie

dieta na masę
Dieta na masę

Dieta na masę służy głównie po to aby zwiększyć swoją wagę w celu powiększenia swoich mięśni, każdy kulturysta marzy aby mieć piękne nabrzmiałe mięśnie

dziewczyna z kawą
Sport i kawa? Czy to dobre połączenie?

Nie jest tajemnicą, że kofeina znajdująca się w kawie, pobudza. Dzieje się tak za sprawą właściwości obniżania adenozyny, czyli związku powodującego nie tylko senność, ale także ból po treningu. Jest to bardzo częsta przypadłość występująca u aktywnych sportowców.

dieta 1000 kalorii
Dieta 1000 kalorii

Dieta 1000 kcal (kalorii) jest polecana jako skuteczna i nieszkodliwa metoda odchudzania jesteś w stanie osiągnąć (-) 6-8 kg w ciągu miesiąca.

dieta dukana
Dieta dukana

Dieta dukana inaczej nazywana jako dieta proteinowa, dieta białkowa nazwy te nie zostały wybrane przypadkowo ponieważ głównym składnikiem diety dukana stanowi białko.

dieta kopenhaska
Dieta kopenhaska

Dieta kopenhaska jest to 13 - dniowa dieta w której trzeba trzymać się ścisłego jadłospisu który wyreguluje nasz metabolizm, przez co staniemy się zdrowsi i szczuplejsi.

dieta kapuściana
Dieta kapuściana

Dieta kapuściana jest to 7 dniowa dieta podczas której głównym składnikiem jest oczywiście kapusta a konkretniej zupa kapuściana zwana kapuśniakiem.

dieta oczyszczająca
Dieta oczyszczająca

Dieta oczyszczająca jest stworzona z myślą o osobach które podczas swojego życia codziennego są zabiegane jedzą dużo fast - foodów, jadają nieregularnie, czują się wiecznie zmęczone.

dieta montignaca
Dieta montignaca

Jak powstała dieta montignaca ? Geneza nazwy sprowadza się do twórcy - Michela Montignaca, który był francuskim pracownikiem firm farmaceutycznych.

dieta bezglutenowa
Dieta bezglutenowa

Dieta bezglutenowa polega na całkowitym wykluczeniu glutenu, czyli pewnego rodzaju białka. Jego źródłem są pszenica, żyto, przenżyto, orkisz i jęczmień.

dieta bananowa
Dieta bananowa

Istnieją trzy warianty diety bananowej – trzydniowa, siedmiodniowa i miesięczna. Warto najpierw powiedzieć skąd przyfrunęła ta dieta i kto jest jej twórcą.

dieta jogurtowa
Dieta jogurtowa

Dieta jogurtowa, stwarza nam możliwość bezpiecznego regulowania wagi. Jest jedną z tych diet, które są mniej szkodliwe dla organizmu. Ta dieta nie stosuje rygoru, dopuszcza produkty z wielu grup.

dieta śródziemnomorska
Dieta śródziemnomorska

Według wielu powiedzeń i znawców dieta śródziemnomorska jest najzdrowszą, wśród europejskich diet. Dla innych to dieta, a to zwyczajnie naturalny sposób żywienia wszystkich.

dieta oxy
Dieta oxy

Hyper Dieta Białkowa - dieta OXY, to nowa dieta proteinowa, która w 3 tygodnie ma pomóc nam zrzucić zbędne kilogramy i zapobiec efektowi jojo.

dieta ryżowa
Dieta ryżowa

Dieta ryżowa jest to nie tylko świetny sposób na zgubienie kilogramów, ale także rekomenduje się ją jako jadłospis, który w znacznym stopniu poprawia kondycje i zdrowie. Warto poznać tą mało popularną dietę.

dieta norweska
Dieta norweska

Dieta norweska jest to dieta, dzięki której pozbędziesz się kilku zbędnych kilogramów, ponieważ przyśpiesza przemianę materii. Dieta ta została stworzona przez lekarzy i specjalistów ze szpitala w Oslo.

IIFYM
IIFYM nowy dietetyczny trend mody

IIFYM (if it fit your macros – z ang. jeśli to pasuje do Twojego makro) ma swoich zwolenników na całym świecie. Czy ta forma odżywiania rzeczywiście jest tak dobra? Zapraszam do lektury.
indeks glikemiczny
Indeks glikemiczny

Indeks glikemiczny znany najczęściej jako skrót IG. Jest to wskaźnik który mówi nam jakie wysokie posiadamy stężenie glukozy we krwi po spożyciu produktów które spożywamy na co dzień.

tabela kalorii
Tabela kalorii

Tabela kalorii, kalorie (kcal) jest to wartość energetyczna produktów jaką organizm przyswaja poprzez trawienie. Jeden gram białka to 4 kcal, węglowodanów - 4 kcal, tłuszczy - 9 kcal, alkohole - 7 kcal.

jak szybko schudnąć
Jak szybko schudnąć

Jak szybko schudnąć? Dieta cud na odchudzanie ? Jak pozbyć się zbędnych kilogramów? Te 3 pytania nurtują każdą osobę która jest niezadowolona ze swojej sylwetki.

fast food
Podstawowe błędy w diecie u początkującego

W tym artykule przedstawiane są najczęstsze błędy u początkujących pakerów w strefie diety która jest niezmiernie ważna podczas ćwiczeń na siłowni czy w innych dyscyplinach sportowych.

co jeść
Co jeść przed treningiem - posiłek przedtreningowy

Sporo osób zadaje sobie pytanie co warto jeść przed treningiem, by mieć energię i jednocześnie nie być zbyt pełnym i ociężałym. Przed treningiem należy spożywać węglowodany...

posiłek potreningowy
Posiłek potreningowy

Jako posiłek potreningowy określa się posiłek zjedzony do dwóch godzin po wykonanych ćwiczeniach. Bardzo ważne jest dostarczenie węgli, które zapobiegają procesowi katabolizmu.

waga
Zapotrzebowanie kaloryczne

Jeżeli chcesz utrzymać swoją idealną wagę, należy obliczyć dzienne zapotrzebowanie kaloryczne naszego organizmu, kalkulator ten pozwoli Ci oszacować ile kcal dziennie pochłaniać.

ryż
Ryż informacje

Ryż - prawdziwy przyjaciel kulturysty w 100 gramach 352 kalorie . Większość potraw oparta jest właśnie na tym składniku. Istnieje wiele jego odmian.

woda
Woda właściwości

Codzienne zapotrzebowanie człowieka na wodę to 2 litry. Podczas upałów powinno się wypijać litr więcej. Nie każdy jednak rozróżnia ich rodzaje...

omega 36
Omega 3 i Omega 6

Odpowiednie dostarczanie ich do organizmu aktywuje szereg zalet, które można by tu było wymieniać godzinami. Są one polecane przede wszystkim osobom aktywnym fizycznie.

picie
Co pić podczas treningu

Każdy sportowiec zastanawia się ile i co pić podczas treningu, ponieważ w czasie jego trwania tracimy wiele potu, a wraz z nim minerały i elektrolity które należy odpowiednio uzupełnić.

jedzenie
Co jeść, a czego nie w diecie kulturysty

Ćwiczysz na siłowni, nie masz pojęcia co jeść, chciałbyś zdrowo się odżywiać i osiągać rezultaty niczym zawodowy kulturysta. W tym artykule dowiesz się co można jeść, a co należy unikać.

metabolizm
Jak przyśpieszyć metabolizm

Każdy z nas ma różny metabolizm wszystko to zależy od kilkunastu czynników wieku, genów, płci, aktywności fizycznej, ilości snu, słone jedzenie, nieregularne posiłki oraz stres i fast foody.

cheat meal
Cheat meal

Cheat meal to oszukany posiłek. Uprzedzam od razu, jeżeli raz kiedyś sobie pozwolimy na taki rarytas to nie zniweczy on postępów. Wręcz przeciwnie przyniesie pozytywne efekty.

efekt jojo
Efekt jojo

Efekt jojo, jest to znany temat wśród ludzi z nadwagą którzy tracą zbędne kilogramy, dochodzą do upragnionej wagi, a następnie odnotowują bardzo szybki powrót do wagi z przed kuracji.

jajko
Jajka fakty i mity

Żółtka jajek faktycznie zawierają tłuszcze lecz bogate w witaminy, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu i nie należy z nich rezygnować. Ponadto żółtka bogate są w leucynę.

Produkty bogate w błonnik
Produkty bogate w błonnik

Błonnik - podstawowe informacje oraz produkty bogate w błonnik, co zyskamy kiedy wdrożymy ten składnik pokarmowy w dietę oraz na co musimy uważać...

Katabolizm i anabolizm
Katabolizm i anabolizm

Katabolizm i anabolizm w pojęciu kulturystycznym, na początek chcę uogólnić te dwa terminy, katabolizm jako rozpad tkanek i anabolizm jako wzrost tkanek.

płatki kukurydziane
Co wybrać płatki kukurydziane czy owsiane

Często każdy z Was ma dylemat co powinno się zjeść na pierwszy posiłek. Płatki owsiane i płatki kukurydziane idą w tym artykule pod lupę. Mam nadzieję , że po przeczytaniu tego tekstu będziecie wiedzieli który produkt należy wybrać.

chleb
Który chleb wybrać aby dostarczyć najlepsze węglowodany

W naszej tradycji i kulturze chleb jest od zarania dziejów . Można spotkać go w różnych wariantach i odmianach . Biały , ciemny , baltonowski , chrupki , z śliwką czy też morelą istnieje tak wiele typów chleba.

miód
Miód właściwości

Miód dzielimy na dwie grupy nektarowe i spadziowe. Ciekawostka: Hipokrates dowodził, że miód jest eliksirem życia, pijąc go bardzo dużo dożył 111 lat.

banan
Banany i ich wspaniałe właściwości

Banany nie dość że są smaczne, słodkie to jeszcze są bardzo zdrowe , zdrowsze nawet od jabłka, ilość witamin i minerałów w bananie przewyższa resztę owoców.

Potas
Potas właściwości dla zdrowia

Potas warunkuje prawidłowe działanie układu krążenia, normalizuje rytm oraz tempo bicia serca, stabilizuje ciśnienie krwi i reguluje pracę całego układu...

ryby
Ryby w diecie kulturysty

Ryby dobrze wpływają na osoby starające się zwiększyć masę mięśniową ponieważ zawierają w sobie jak już wyżej wspomniałem świetnie przyswajalne białko, mięso ryb powinno być spożywane w podobnych ilościach co mięso drobiowe.

zupki chińskie
Zupki chińskie samo zło

Każdy z Was pewnie nie raz ''ratował'' się chińską zupką, kiedy trzeba było zjeść coś na szybko lub po prostu po studencku. Jednak ile złego zawierają te oto zupki przedstawi Wam mój artykuł.

oliwa z oliwek
Oliwa z oliwek która najlepsza

Najlepszą odmianą oliwy jest oliwa z oliwek extra vergine . Jest uzyskiwana z tłoczenia wyłącznie świeżych oliwek, nie podlegająca żadnym procesom chemicznym. Jest to po prostu 100% sok z oliwek.

cholesterol
Cholesterol cichy zabójca

Wśród wielu zakłamanych faktach nt. tego związku chemicznego, należy pamiętać, że obniżanie cholesterolu lekami źle wpływa na: siły witalne organizmu oraz samopoczucie...

cholesterol
Gluten oraz choroba celiakia

Gluten to mieszanina dwóch białek roślinnych - gluteniny oraz gliadyny, występujących w ziarnach większości zbóż (m.in. w pszenicy, żyta oraz jęczmienia). Jest on powodem, przez który osoby chore na celiakię, muszą prowadzić restrykcyjną dietę.

blank Zobacz także: blank
arnold schwarzenegger   fitness   siłownia

memy   mordka, Pekińczyk   muzyka motywacyjna
blank Atlas Ćwiczeń Pakernia blank
mięśnie człowieka
blank Odchudzanie z fitnesswell blank
fitnesswell
blank   blank
blank Logowanie blank
logowanie Nazwa Użytkownika

logowanie Hasło

Zapamiętaj mniebulet Rejestracja
bulet Zapomniane hasło?
blank Najnowsze artykuły blank
blank Ankieta Pakernia blank
Jaki rodzaj kulturystyki lubisz?

Kulturystyka klasyczna

Kulturystyka naturalna

Kulturystyka ekstremalna

Męska sylwetka

Musisz się zarejestrować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
blank Nasi partnerzy blank
Diety na masę
ilovebodybuilding.pl
fitness-inspiracje.pl
blank blank
Mapa Strony                                               Polityka Prywatności                                         Kontakt  

Wszelkie Prawa Zastrzeżone - Kulturystyka, Siłownia i Fitness - Pakernia24.pl