blank        Atlas Ćwiczeń Pakernia24 - tylko najlepsze ćwiczenia blank
        Gdzie jesteś:    Pakernia24 | Trening | Atlas Ćwiczeń

Atlas Ćwiczeń - tylko najlepsze ćwiczenia

atlas ćwiczeń

Strefa Atlas ćwiczeń jest skierowana do grupy osób które są zainteresowane rozwojem swoich mięśni, jednak nie mają wystarczającej wiedzy na temat ćwiczeń oraz treningu.

Dowiesz się jak wykonywać ćwiczenia, jakie są najlepsze ćwiczenia na poszczególne grupy mięśniowe oraz jak długo należy regenerować mięśnie po treningu. Wbrew pozorom trening należy odpowiednio rozplanować, na każdego działa coś innego, lecz nasz atlas ćwiczeń zawiera ćwiczenia uniwersalne, czyli takie które powinny zadziałać na każdego z was. Zapoznaj się ze wszystkimi ćwiczeniami na wszystkie partie mięśniowe.

Trenowanie wszystkich grup mięśni w kulturystyce jest niezmiernie ważne ponieważ rozwinięcie wszystkich mięśni w jednakowym stopniu daje harmonie i symetrie o którą najbardziej chodzi podczas zawodów na zawodowej scenie.

Atlas Ćwiczeń - jak ćwiczyć ?

Poniżej znajdują się linki do ćwiczeń na partie mięśniowe, które wyszczególnione są na grafice poniżej.

trening barki
Trening na barki

Mięśnie naramienne - barki, składają się z trzech aktonów – przednich, bocznych oraz tylnych. Każdą parę traktujemy jako osobne mięśnie, wymagają one odrębnych ćwiczeń, które wspomagają ich rozwój.

triceps trening
Trening na ręce - biceps, triceps, przedramię

Mięśnie ramion składają się z – mięsień dwugłowy (składający się z głowy, długiej i krótkiej), trójgłowy (składający się z głowy, długiej, bocznej i przyśrodkowej) oraz mięśnie przedramion.

brzuch trening
Trening na brzuch

Na mięśnie brzucha przypadają mięśnie proste i skośne. Jeżeli chcemy by mięśnie te były dobrze widoczne – nie możemy się skupić jedynie na intensywności ćwiczeń tej partii. Kluczem jest również dieta.

plecy trening
Trening na plecy

Plecy złożone są z szeregu większych i mniejszych mięśni – prostowniki grzbietu, najszerszy grzbietu, obły większy i mniejszy, czworoboczny, równoległoboczny, dźwigacz łopatki oraz podgrzebieniowy.

klatka trening
Trening na klatkę piersiową

Klatka piersiowa składa się z mięśnia piersiowego większego, który dzieli się na część dolna, środkową i górną, mięśni zębatego i piersiowego mniejszego. Klatkę należy trenować pod różnymi kątami.

nogi trening
Trening na nogi

Mięśnie uda możemy podzielić na mięśnie czworogłowe, mięsień krawiecki, mięsień przywodziciel, łonowy, biodrowy, lędźwiowy, napinacz powięzi szerokiej, smukły, dwugłowy uda, pośladkowy.

łydki trening
Trening na łydki

Do mięśni łydek zaliczymy 2 główne mięśnie, brzuchaty łydki oraz płaszczkowaty. Ten pierwszy składa się z dwóch głów – przedniej i bocznej. Do grupy mięśni łydek zaliczymy również mięsień piszczelowy.

przedramię
Trening na przedramiona

Opis oraz ćwiczenia na mięśnie przedramion, jest to jedna z najbardziej pomijanych grup mięśni uważaj ponieważ jest to bardzo ważny detal w sylwetce kulturysty. Poznaj trening Roberta Burneiki.

kaptury
Ćwiczenia na kaptury

Najpopularniejszym ćwiczeniem na kaptury są szrugsy różnego rodzaju. Możemy posłużyć się do ich wykonywania sztangą, sztangielkami lecz także suwnicą Smitha oraz linkami wyciągu dolnego.


Atlas ćwiczeń - grupy mięśni

Zapoznaj się z grafiką z wyszczególnionymi partiami mięśni i zacznij ćwiczyć wszystkie.

atlas ćwiczeń

Atlas Ćwiczeń - Pakernia24

blank Zobacz także: blank
arnold schwarzenegger   fitness   siłownia

memy   mordka, Pekińczyk   muzyka motywacyjna
blank Atlas Ćwiczeń Pakernia blank
mięśnie człowieka
blank Odchudzanie z fitnesswell blank
fitnesswell
blank   blank
blank Logowanie blank
logowanie Nazwa Użytkownika

logowanie Hasło

Zapamiętaj mniebulet Rejestracja
bulet Zapomniane hasło?
blank Najnowsze artykuły blank
blank Ankieta Pakernia blank
Jaki rodzaj kulturystyki lubisz?

Kulturystyka klasyczna

Kulturystyka naturalna

Kulturystyka ekstremalna

Męska sylwetka

Musisz się zarejestrować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
blank Nasi partnerzy blank
Diety na masę
ilovebodybuilding.pl
fitness-inspiracje.pl
blank blank
Mapa Strony                                               Polityka Prywatności                                         Kontakt  

Wszelkie Prawa Zastrzeżone - Kulturystyka, Siłownia i Fitness - Pakernia24.pl