5 korzyści, które wynikają z regularnego i profesjonalnego treningu

korzyści z treninguZapewne zdziwił cię tytuł tego artykułu, bo przecież ty ćwiczysz od dłuższego czasu i to na bardzo poważnie, więc co to ma znaczyć? Skąd w ogóle ta presja żeby wszystko robić na sto procent? Przecież każdy może sobie ćwiczyć jak chce i nikt nie powinien się do tego wtrącać. Czy taka była Twoja reakcja? Jeżeli tak, to czytaj do końca, a na pewno zapragniesz wycisnąć więcej ze swojego sportowego życia.

 

Najpierw odpowiedzmy sobie na pytanie skąd pojawia się tendencja do zaciekłego bronienia sposobu w jaki ćwiczysz, jak często i gdzie. Warto powiedzieć, że prawdopodobnie skłonność tę przejawia większość ludzi, którzy uprawiają sport amatorsko, więc nie martw się, nie tylko ty. Zazwyczaj wiąże się to z faktem, że zbudowanie formy kosztowało nas dużo wyrzeczeń, okupione było bólem, często kontuzjami. Jakoś tak głupio po kilku latach przyznać, że lepiej by było zwrócić się do profesjonalisty. A tak faktycznie jest, o czym przekonasz się za chwilę. Jakie są zatem korzyści zasygnalizowane w tytule?

Jesteś zmotywowany

Już samo kupienie karnetu na siłownię sprawi, że zaczniesz myśleć o swojej formie w sposób poważny, przy czym nie chodzi tu o lęk przed stratą wydanych pieniędzy, bo z pewnością znajdziesz klub, w którym nie jesteś związany długoterminową umową. Bardziej mowa o tym, że podchodzisz profesjonalnie do tematu, zapoznajesz się z różnymi opcjami, uważnie wybierasz. Innymi słowy – poważnie traktujesz siebie i dbanie o swoją kondycję, a tym samym dajesz swojej podświadomości sygnał, że jest zadanie do wykonania.

Wiesz kiedy i jakich efektów możesz się spodziewać

Jak przy każdym poważnym projekcie, ważne jest odnotowanie celu i wyznaczenie terminu na zrealizowanie go. Minusem ćwiczenia bez profesjonalnego wsparcia jest to, że tak naprawdę ciężko taki plan sporządzić, bo niby skąd masz wiedzieć czego się spodziewać? Co będzie, jak poćwiczysz trzy razy w tygodniu przez miesiąc, a co jeśli cztery? Stąd, nawet jeśli nie porzucasz sportu całkowicie, to miewasz przestoje, bo nie widzisz dokąd zmierzasz. Tu z pomocą przychodzi ci trener personalny, który nie tylko ustali z tobą realne cele, ale również nie odpuści ci, kiedy będziesz chciał się poddać tuż przed metą, której nie dostrzegasz. Jeżeli trenujesz na siłowni w Warszawie, to bez problemu znajdziesz profesjonalne wsparcie.

Unikasz kontuzji

Trener personalny nie pozwoli ci zrobić sobie krzywdy, co nie tylko wynika z jego empatii do ciebie jako osoby z którą współpracuje i z którą zbudował zapewne jakąś więź, ale przede wszystkim z tego powodu, że świadczyłoby to o poziomie jego usług. Jeśli dotychczas przesadzałeś z ilością zakładanych ciężarów, co skutkowało kilkoma ostrzeżeniami od twoich stawów, to ta opcja jest dla ciebie. Wiadomo jak ciężko się czasem powstrzymać, ale nie martw się – ktoś zrobi to za ciebie.

Poznajesz ludzi

Ważnym elementem jest również to, że w klubie możesz poznać interesujących ludzi, a zależy to wyłącznie od twojej otwartości. Czy będziesz potrafił zapytać o coś, co chciałbyś wiedzieć, pomóc komuś, kto wyraźnie sobie nie radzi, czy po prostu uśmiechnąć się do osoby, którą widzisz po raz kolejny na sali ćwiczeń. Jeśli szukasz siłowni w Warszawie, to na pewno znajdziesz taką, w której jest miła, przyjazna atmosferą. Poza tym możesz skorzystać z fajnego pleneru do sesji fotograficznej na portale społecznościowe, dzięki której zyskasz uznanie dotychczasowych znajomych.

Poszerzasz swoje horyzonty

W klubie masz możliwość skorzystania z różnorodnych zajęć i sprzętów, popróbować co ci się najbardziej podoba, zadbać o swoją formę pod różnymi kątami. Masz tu bowiem nie tylko ciężary, ale i zorganizowane zajęcia, na których możesz pracować nad dynamiką, koordynacją ruchową lub po prostu poruszać się w rytm muzyki. Może dziś się jeszcze wzbraniasz, ale kto wie, za jakiś czas? Powoli staje się normalne, ze piłkarze trenują zumbę, a zawodnicy brazylijskiego jujitsu jogę.

Zapewne przyznasz, że jest dużo korzyści z ćwiczenia na siłowni na poważnie, z których nie zdawałeś sobie sprawy. To wspaniale! Nie czekaj zatem, już dziś wrzuć rzeczy do torby i idź na trening.

5 korzyści, które wynikają z regularnego i profesjonalnego treningu
5 (100%) 1 vote

Jeden komentarz o “5 korzyści, które wynikają z regularnego i profesjonalnego treningu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *